... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
Igor8888
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 9.12.2020
Auto: Bmw f30
Kraj: Trenčiansky

Bmw f30 drivetrain a konzum oleja

Streda, 9. Decembra 2020, 18:49

Zdravím, chcel by som sa spýtať či náhodou ste sa nestretli stým co mi robí moja f30ka 318d... Auto ma cca 363tisic km.... začalo žrať olej cca 20tis km dozadu 1liter oleja cca na 3000km záleží od štýlu jazdu plus mínus nemôže to mat súvis stým ze pri 310tis km mi ukázalo chybu drivetrain control a keď to dal na diagnostiku mechanik povedal že niečo z vyfukovimi plynmi keď mi pvdl ze môže to byť možno egr ventil a ďalších x veci tak som to neriešil lebo auto išlo bez problémov aj ide.... Ci to zratie oleja môže spôsobovať napríklad ten egr ventil alebo niečo s tými vyfukovimi plynmi.... Viem ze to môžu byť piestne krúžky alebo tesnenie pod hlavou, turbo... Ale auto vôbec nestratilo výkon ani nič....auto zadymi pri rozbehu vo vyšších otáčkach... Ci to môže mať súvis z vyfukovimi plynmi? Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
Patopojo
Príspevky: 155
Registrovaný: 14.7.2019
Auto: BMW 520d touring F11
Kraj: Nitriansky

Re: Bmw f30 drivetrain a konzum oleja

Pondelok, 14. Decembra 2020, 14:10

Ma/môže mať súvis s:
stvrdnuté a tým netesné gufera ventilov
Opotrebované zakarbonovane stieracie piestne krúžky
Nefunkčné odvetranie motora
Netesnosť upchavok turba
Jednoduchá príčina tohto všetké môže byť dlhodobo nevhodný olej...
Píšeš ze dymi, kedy za studena za tepla, iba pri štarte, iba pri akcelerácii? Dpf off, alebo výmena oem za "kvalitnú" nahradu ? Mláka oleja pod motorom? Môže to mať kopec príčin a z dôvodu neriešenia aj následné predraženie opravy. V každom prípade ak si to NEbudeš opravovať sám, tak jej jedno co ti napíšem, treba to iba zobrať do servisu a dať to opraviť... Ale ako píšeš že motor ide ok tak predpokladám ze to necháš tak.
PS: Oprava typu "zázračné" prípravky do oleja alebo zmena vyskozity nepomôžu...
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Bmw f30 drivetrain a konzum oleja

Pondelok, 14. Decembra 2020, 18:52

360k s povodnym DPF.. To urcite, ale nie na bmv motoroch. Ked zadymi, zjavne tam nieje, co uz. Liter na 3000km je spotreba oleja este do pohody pri tom najazde a pri kvalitach toho motora, opravovat sa ti to nevyplati. Kup bandasku do kufra a doraz to, kym ide.
 
Užívateľov profilový obrázok
Patopojo
Príspevky: 155
Registrovaný: 14.7.2019
Auto: BMW 520d touring F11
Kraj: Nitriansky

Re: Bmw f30 drivetrain a konzum oleja

Utorok, 15. Decembra 2020, 12:53

Samozrejme že pri tej spotrebe oleja a nájazde už dpf musí byť pochované , vykuchané alebo vymenené za náhradu. Ešte k poruche s výfukovými plynmi, toto treba vyzistiť čo to konkrétne je a nepodcenovať, kedže tieto motory majú predpoklady na samovznietenie plastového sania, v tom lepšom prípade zhorí iba auto...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných