... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
bramborak
Príspevky: 1271
Registrovaný: 28.5.2010
Auto: e91 "07
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: NM,TN

Re: ODSTRANENIE FILTRA PEVNYCH CASTIC

Nedeľa, 6. Decembra 2015, 19:28

Ale poznas niekoho, resp.je tu niekto kto ma neorigo dpf a je spokojny? Co som videl nahradu,tak to malo kovove vnutro,ktore vyzeralo ako kat,co nema so zachytavanim bordelu nic spolocne.
Tak ci to ozaj filtruje sadze, alebo to je blbost ako z vacsej casti to cistenie...
nahradne diely: E34 tour+sedan, E32
kúpim akýkoľvek kat/y,zanesený DPF filter=> sukr.sprava :)
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: ODSTRANENIE FILTRA PEVNYCH CASTIC

Nedeľa, 6. Decembra 2015, 19:45

Jasne, ze origo bude origo nakoniec :) Odporucam: http://forum.skodahome.cz/index.php?app ... _id=328476
banned... ...connecting people :)
 
Claude
Príspevky: 2
Registrovaný: 25.5.2017
Auto: BMW 318tds
Kraj: Košický

Re: ODSTRANENIE FILTRA PEVNYCH CASTIC

Utorok, 24. Novembra 2020, 21:30

Ajo1111 napísal:
Tak pridám aj moju skúsenosť. Ja som s filtrom problémy nemal (auto má len reálne 160tis. km) no obťažovalo ma zníženie výkonu po pár studených krátkych jazdách. Človek tomu musí stále dávať aby to bolo OK, ak nejde práve na diaľnicu alebo inú dlhú trasu. Tak som si po prečítaní x článkov a názorov na nete urobil svoj názor a to, že filter musí ísť preč. Podľa mňa je to maximálne zbytočná vec, ktorá je z časti protichodná s ekológiou, keďže zvyšuje spotrebu a teda tvorbu CO. Ako uznávam, tie malé čiastočky sadzí sú vraj veľmi škodlivé, no pokiaľ jazdia po našich cestách staré nákladiaky, ktoré keď na križovatke raz pridajú a pri tom vypľujú zo seba viac než moje auto za celý rok, tak mi to príde totálne zbytočné. Ekológovia sorry! :-) Ale to len tak bokom, keby tu chcel niekto do mňa útočiť lebo čo som čítal na tom nete, niektorí to moc silno prežívajú :-D. Tak k veci. Filter a aj katalyzátor som vykuchal (lebo vraj kat by sa časom zaniesol tiež a keď som to na vlastné oči videl, tak určite preč, ďalšia zbytočnosť a brzda plynov) a aby výfuk nevydával divné zvuky som do neho navaril trubku, ktorá prepojila oba konce, takže plyny si idú hladko von. Možno si hovoríte, že zbytočne komplikovane, že to som mohol rovno trubku navariť na miesto toho obalu, no ja som to chcel pre budúcnosť, kedy by ich začali pri EK kontrolovať, zachovať výzor + funkčnosť tlakového snímača a to tak, že som mal v tej trubke navŕtané malé diery . No a teraz pocity a dojmy po odskúšaní. Zmenu výkonu som nejako moc nepocítil, možno ťahá už máličko nižšie ale to si skôr asi nahováram. Ja som mal filter v poriadku a čistý, takže verím, že ten kto by mal s ním problémy, by zvýšenie výkonu pocítil. Ďalšia vec, dym z výfuku skoro žiadny. Na mieste keď mu stupím uuuuplne minimum dymu. Pri jazde nemôže byť ani pozorovateľný i keď ho tam je pod záťažou viac. Keďže tam teraz nie je katalyzátor, konečne to má smrad nafty a nie toho hnusného štiplavého smradu. Ale je to minimum. Kto mal predtým starý diesel, nič nové ani strašné. Zvuk výfuku sa asi vôbec nezmenil, práve mám pocit, že sa hluk motora znížil a pripisujem to k tomu, že motor pracuje pod menším tlakom. Hlavne to poznať na diaľnici, motor už skoro vôbec nepočujem. A po elektrickej stránke na moje počudovanie žiadna porucha. Nižší tlak mu nevadí. No teraz ešte niekoho zháňam, kto by mi to vypol v RJ. Takže poprosím, kto pozná v okolí Nového Mesta nad Váhom niekoho na to šikovného, prosím napíšte mi. Ďakujem.
 
Claude
Príspevky: 2
Registrovaný: 25.5.2017
Auto: BMW 318tds
Kraj: Košický

Re: ODSTRANENIE FILTRA PEVNYCH CASTIC

Utorok, 24. Novembra 2020, 21:34

Najlepší názor! Ďakujeme!!! Si odborník!!! Páčilo sa mi!!!

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných