... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Politika a ine sr*cky

Sobota, 7. Novembra 2020, 21:55

Gál ošova advokátska kancelárňa mala podľa finstatu za r2017 príjem 850t€, a ako minister spravodlivosti to odmietal vysvetliť, tak kamaráti to hádam teraz prezradia. Ak by to všetko náhodou zavreli, neviem ako sa vrchnosť s titulmi bude cítiť medzi väzňami
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Autor témy
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Politika a ine sr*cky

Sobota, 7. Novembra 2020, 22:03

Presne toto si myslim aj ja- ze sa zacal ukrutny spevokol a nikto z tych smeracko-hlasovych svin nema istotu, ci prave jemu nepride na druhy den rano NAKA spravit budicek.
Uz to ozaj nieje utopia aby si pruhovane pyzamo obliekol Fico, alebo Kali.::
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Politika a ine sr*cky

Sobota, 7. Novembra 2020, 22:26

tak jahnacinova dobrá spojka bober má tiež kyslík privretý, tak inglišman tiež patrí do partie a on si zatiaľ na slobode zveĺaďuje poctivo zarobený majetok.
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Politika a ine sr*cky

Nedeľa, 8. Novembra 2020, 10:14

USA kom to pekne drbe na palice. Zvolili si senilneho deda za prezidenta, dostaty zosraty bude chodiť jak Zeman, ale radosť neskutočná.

David to pekne zhrnul, tý slusaci čo sa radujú ako keby vyhrali v športke by to dnes celé rozjebali ak by vyhral káčer Donald

E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Politika a ine sr*cky

Nedeľa, 8. Novembra 2020, 10:36

aha, a akoze v com bol Trump lepsia volba? staci jeden jediny argument.
neviem ci si uz mal volebne pravo, ked sa volil prezident medzi Gasparovicom a Meciarom, ale ked vyhral Gasparovic tiez tu velka cast naroda skakala od radosti.. prve tri dni po volbach, kazdemu bolo jasne, aka to bola kokotina, co sme si zvolili, a ze slusni ludia hadzali hlas do urny v gumenych rukaviciach.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Autor témy
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Politika a ine sr*cky

Nedeľa, 8. Novembra 2020, 10:47

pistacik11 napísal:
USA kom to pekne drbe na palice. Zvolili si senilneho deda za prezidenta, dostaty zosraty bude chodiť jak Zeman, ale radosť neskutočná.

David to pekne zhrnul, tý slusaci čo sa radujú ako keby vyhrali v športke by to dnes celé rozjebali ak by vyhral káčer Donald

Minimalne Bajden neni rasisticky, xenofobny, vedu a klimaticku zmenu popierajuci curak, kvoli ktoremu je v USA 20% pripadov korony, napriek tomu, ze predstavuju len 4% svetovej populacie, lebo vsak podla Trampa bol covid len “chripocka”.... 🤦‍♂️
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Politika a ine sr*cky

Nedeľa, 8. Novembra 2020, 11:05

Nemal som vtedy ani občiansky :)

Ja netvrdím, že je to lepšia alebo horšia voľba, obe sú na pohlavný orgán. Aj keď z pohľadu Američana, má america first niečo do seba, z pohľadu sveta už nie tak. Veď prečo by som mal dotovať polku sveta, ak mi utekajú peniaze z domu...

Len protestovať kvôli niečomu, čo bolo pravoplatne zvolené (ak by vyhral Trump, tak by tie protesty boli), alebo oslavovať, že nie je mi príde fakt smiešne.

Po ďalšie vypnúť ešte stále prezidentovi prejav v telke, nech trepe hoc čo, je fakt niečo, čo by sa stavať nemalo, ak by sa to stalo opačne, už by bolo z toho veľké haló.

Rovnako sa sťažovalo, že Trump vyhral voľby kvôli zásahu z vonku, ak sa na niečo také sťažuje Trump, je to Hoax.


Aby bolo jasné, nezastavam sa Trumpa, z pohľadu jeho váhy slová je to asi najhorší prezident USA, ale zase na druhú stranu, nemá na svedomí žiaden Irak, Libiu a pod.. Ak mu nejaký vodca alebo režim není po chuti, dá na neho sankcie, čo je aspoň za mňa lepší spôsob, aj keď tým zmaril kšefty spojencom (viď Nord Stream, predaj fr. Zbraní Egyptu a pod.)

Pod Obamom, Bushom alebo hoci kým iným, by bol už ďalší prílev utečencov nie len z Afriky ale minimálne aj Iránu a severnej Kórei.

Je to môj názor, nemusíte súhlasiť :)
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Politika a ine sr*cky

Nedeľa, 8. Novembra 2020, 11:35

A ku kovidu, je to taký ťažký vírus, že kamarát pozitívny, a všetci, čo s ním chodili v aute do roboty (cca hodina cesty) negatívny, ani karanténu nemali (štátna správa, asi by nemal kto k testom chodiť) V rodine to máme tiež, dva dni pred testom som bol na návšteve a mne nič nie je.

A tým z rodiny tiež nič a to 2x dôchodcovia plus jeden v pred dôchodkovom veku. Jeden prekonaný infarkt plus diabetik a strojček na srdci. Ďalší lieky na riedenie krvi a pod.. takže ak toto, čo je fakt že riziková skupina to znáša tak dobre, tak buď vyhrali všetci športku alebo sa robí z komára somár.

Preplnené nemocnice by neboli, ak by na každého pacienta nepripadala jedná izba.

Kamarátka nedavno odpadla, keď jej volali sanitku 5 minút sa rozprávali o covide až kým jej frajer nevybuchol, a nepýtal, sa či ju tam má odviesť osobne abo pošlú tu poj.... Sanitku oni.


Rúško, dezinfekcia všetko ok.. beriem, aj s testovaním som ok, či mám čip v nose, alebo vo vrecku so sebou je mi jedno. Ale mať to tu všetko zavreté je na čo dobre? Krajiny aj to USA, Bielorusko, Fínsko, Švédsko fungujú viac menej normálne. Veď prečo aj nie, vírus tu už s nami bude navždy a kvôli nejakému mizivemu percentu všetko zatvárať tiež netreba.

Kvôli chrípke sa to tiež nerobilo, a tiež sa netestovali ľudia bez príznakov.
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Politika a ine sr*cky

Nedeľa, 8. Novembra 2020, 11:53

a ako vyhral Biden zasahom zvonku? tisickrat omielane dokola - Biden vyhral vdaka hlasom dorucenym postou, ktore Trump chcel zakazat. Obmedzi cas, mozny na hlasovanie, obmedzil miesta, kde sa da hlasovat, sprisnil pravidla ako hlasovat, ako sa identifikovat, miliony volicov si museli vybavovat specialne preukazy. aj tak prehral.

vypli mu mikrofon po tom ako ho tyzden dopredu upozornili, ze ked nebude dodrziavat stanoveny cas...tak vypnu mikrofon. ake "to by sa stavat nemalo". pravidla platia, mohol sa debaty aj nezucastnit, tak ako sa zastrajal, ale velmi dobre vedel, ze si to nemoze dovolit.

jeho svojvolne rozhodnutie zredukovat pocty vojakov v Syrii, Afganistane a Iraku viedol len k chaosu a a dalsim zbytocnym konfiliktom, ale na debatu o utocnych a obrannych zrbaniach nemam naozaj naladu ;)

Trump moze za minimalne polovicu umrti na covid v amerike. V case, ked cely svet zatvaral hranice a robil lockdown on daval na sud guvernerov, ktori sa rozhdoli vo svojich statoch spravit lockdown. az do neskoreho leta chodil vsade zasadne bez ruska, chodil na meetingy kde bolo 70+ tisic ludi, ktorym hovoril, ze je to chripka a nemajus a coho bat, a hovoril to aj ked do par dni 5000 z nich chytilo covid.
ked sam dostal covid, tak dostal regeneron, antigenovy koktejl, proti ktoremu on a cela jeho administrativa (nie len proti nemu ale celkovo liecbe, ktora na vyskum vyuziva aj geny z embryii) tvrdo, tvrdo bojovala, vraj je to PROTI BOHU, ked mu to pomohlo tak pred novinarov vysiel a vychvalil to, ze on to vzdy podporoval. chcel sa odfotit so zastupcami firmy, ti odmietli. preco by aj, ked koli nemu takmer skrachovali.
a po tom, ako mu vystavili ucet za 800k, ktori zaplatia danovi poplatnici, sa postavil zas pred trumpety, a povedal, ze je to naozaj len chripocka, a nemaju si nechat diktovat zivot od nejakej falosnej choroby.
tento isty prijebany kokot sa na jar postavil pred vsetky media a hovoril ludom, ze maju pit savo, a ze doktori zasvietia "silne svetlo dovnutra cloveka a virus zabiju".
Trump zrusil obamacare, ale nepriniesil absolutne ziadnu nahradu, ziadnu reformu. Ludia za inzulin, ktory by teba na Slovensku stal 10-30 eur, platia v USA 2000+ mesacne - a to je co-pay, bez poistenia 3000+. za pojebany inzulin. zdravotne poistenie kde aspon 60% nakladov plati poistovna je uz luxusny benefit aj pre vyssi manazment, nesplnitelny sen pre beznych zamestnancov.
ale kde najde trump peniaze? 800 mega najde na SPACE FORCE. dopice matere.
vdaka rovnakemu systemu mafie ako mal u nas smer, vdaka Barrovi, vdaka sudcom v najvyssich instanciach, ktore dosadil, pre neho aj impeachment bolo nieco, co mohol zhola ignorovat a nikto nic.
Trumpova kurva verejne povie, ze ju v hotelovej izbe 3x ostal aby sa mu po viagre postavil, a nic. Clinton sa necha preblafnut, impeachnut a je to jedine, co si o Clintonovi svet pamata. 26 roznych zien obvinilo Trumpa zo znasilnenia, nikto nic. Uvery z Ciny, z Deutsche Bank, za ktore sa zarucila nejaka ruska firma, nikto nic.
najlepsi prezident. hovorim, skoda ze nevyhral, pri takej silnej podpore aku ma po 4 rokoch tej shitshow, si to zasluzia dorazit dokonca.

,,,a ten tvoj posledny prispevok o covide akoze hovori o com? nieco noeve okrem toho, ze 90% ludi nakazi menej ako 1 cloveka? ci mal by kazdy jeden infikovany umriet, aby tomu verili aj ludia, co citaju alternativne media?
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Politika a ine sr*cky

Nedeľa, 8. Novembra 2020, 12:21

Posledný príspevok hovorí o tom, že pred rokom, si mal chrípku, nádchu a pod. Dnes máš soplik, tak dobre že nejdú v skafandroch po teba, lebo máš covid.

Na chrípku sa zomieralo aj predtým, nájdeš aj XY prípadov medzi športovcami, kde nevylezana chrípka ukončila ľuďom kariéru alebo život. Ale nikdy sa kvôli tomu nerobili také manévre, alebo neodsudzovali ľudia za názor.

Viď teraz ten český hokejový brankár, ktorý sa vyjadrí, že sa robí kolo toho veľké haló, popise ako to funguje vo Fínsku a dobre, že ho zato media nezozeru. Alebo aký škandál robia z toho, že v Rusku pustili na štadión divákov v lige majstrov.

To, že púšťajú divákov aj v Belgicku alebo inde záhadne nevadí.

Že to pošle na pľúcne nejaké percento z dohľadaných pozitívnych ľudí, no a čo. To posiela aj chrípka a okrem škôl sa zatváralo v čase pandémie niečo?

A s alternatívnymi médiami na mňa nechoď. Keď si niečo otvorím tak už je to niečo ako Sme, HN a pod.. Len vidím koľko ľudí je alebo bolo v okolí pozitívnych, veľmi málo z nich malo nejaké príznaky, a keď tak už len tú chuť a čuch, kopa ani to nie a až neuveriteľný jeden prípad poznám, čo bol na pľúcnom.

To fakt nie je niečo, kvôli čomu treba robiť paniku.
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Politika a ine sr*cky

Nedeľa, 8. Novembra 2020, 12:59

samozrejme, mozes si kazdy zvolit svoju cestu. Jedna cesta ja je informovat sa, nie od Kozich Bobkov, bobrov ani pistacii na internete, ale z kredibilnych zdrojov. Vdaka internetu a aspon zakladnej schopnosti porozumiet textu v anglickom jazyku su tieto moznosti overovania a ziskavania informacii prakticky bezhranicne. Nehovoriac o tom, ze odkedy google translate pouziva AI neuronove siete na preklady, dokaze, obzvlast texty pisane formalnym prejavom, prekladat velmi dobre, takze clovek nepotrebuje ani tu jazykovu barieru prekonavat s velkou namahou. Nemusi sa potom spoliehat na lokalne, v sirsom kontexte celosvetovej urovne malo vyznamne data, a uz vobec sa nemusi riadit pocitmi a dojmami, a prakticky eliminovat Dunnng-Krugerov efekt. (odporucam precitat mnohym jedincom tohto fora, aspon prvu vetu https://sk.wikipedia.org/wiki/Dunningov-Krugerov_efekt)
Pretoze ak netrpim dojmom, ze dokazem vyhodnotit epidemiologicku situaciu lepsie ako odbornici (je jedno, ci je to premier alebo hoc nejaky random clen onanklubu), mam vacsiu sancu kriticky zhodnotit informacie, ktore su dostupne. A informacie, ktore stale pribudaju, kedze sa vyskum venuje viac a viac ludi. Ked informacie neziskavam z jedneho miesta, zistim aj to, ze coraz menej ludi porovnava covid s chripkou. Chripka sice v tazkych, a velmi zriedkavych prpadoch sposobuje zapaly srdcoveho svalu, ale covid atakuje cely cievny system, sposobuje vysoku zrazanlivost krvi, sposobuje tromby, embolie, infarkty. Chripku rocne celosvetovo prekona podla odhadov az 1 miliarda ludi. Zomrie na nu - odhady su velmi nepresne, kedze na nu zomiera najviac ludi v malo rozvinutych krajinach, kde je nedostupne ockovania a nepresna evidencia - odhadmi rocne od 300 do 600 000 ludi. Data si over sam, su to data ktore uvadza napr. Lancet.
Takze na jednej strane mame miliardu, a mrvych 300-600k. Na druhej strane mame covid, K dnesnemu dnu 50,3 miliona zistenych pripadov, 1,2 miliona mrtvych.
Aj keby si pocital, ze chripku bude mat len rovnako 50 milionov ludi, co sazmorejme nema, tak je tych umrti 2 az 3x viac, ale chripku samozrejme prekona rocne viac, nech ratas len 500 milinov ludi, stale mas 10x vacsi pocet infekcii a zaroven 2-3x mensi pocet umrti.
Ak si niekto zela, aby covid skoncil ako chripka, mozme ho ignorovat tak ako desiatky rokov chripku, akurat, ze ak by sme nechali covid rozsirit sa na miliardu ludi, tych umrti budu stovky milionov, pretoze zdravotcnitvo celosvetovo by nezvladlo postarat sa o tazke priebehy, a jednoducho ti ludia umru doma.
Hovorim, cesty k nazoru su rozne, jedny vedu cez pochopenie cisel a suvislosti, priebehu pandemie v jednotlivych krajinach s roznym pristupom ku covidu, druhe vedu k tomu, ze poznam len jedneho, co skoncil v nemocnici.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Politika a ine sr*cky

Nedeľa, 8. Novembra 2020, 13:25

Statistiku podcenuju iba blbci ktori si myslia, ze taky isty blbci ju vypracovali
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Politika a ine sr*cky

Nedeľa, 8. Novembra 2020, 13:28

Jasné, ale tak tých úmrtí na chrípku môže byť niekoľko násobne viac, keďže máš veľa ľudí, ktorí z rôznych dôvodov ju ignorujú, chodia do práce, fitka alebo podobne ďalej. Oslabený srdcový sval sa ukáže o pol roka, rok alebo hocikedy. Ale už sa to chrípke nepripíše ani sa to nemá ako zistiť, keďže len veľmi málo povolaní si vyžaduje pravidelné vykonávanie vyšetrenia srdca. To isté môže platiť o covide, teraz sa to ešte nemá kto ako vedieť.

Rúška v interiéroch, alebo v exteriéri niekde kde je XY ľudí po kope beriem, testovanie tiež.

Ale napríklad zavreté restiky, bary, štadióny mi príde úsmevné, ak môžeš cestovať preplneným vlakom, busom, lietadlom v závodoch máš pri linkách ľudí tiež natlačených a pod.

Aké máš riziko nakazenia sa v restike, kde sedíte 2-4 pri stole a ďalší stôl je 2 a viac metrov ďalej a aké máš v tom autobuse, kde je ďalší cestujúci hneď na tebe nalepený?

Alebo zákaz divákov na otvorenom štadióne? Pri tretinovej alebo polovičnej kapacite máš koncentráciu ľudí ako v obchodaku, kde aj tak nadpolovičná väčšina má rúško pod nosom a rožky si naklada bez rukavíc.

Pandémia tu je, ja to nepopieram, ale zase nie je to až také hrozné ako sa to robí. O chvíľu budú Vianoce a Silvester, to vypne opäť na mesiac všetko, aby obmedzil pohyb ľudí? Všetci vieme ako to pred sviatkami vyzerá v obchodoch. Fronty budú až na parkovisku.
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Politika a ine sr*cky

Nedeľa, 8. Novembra 2020, 13:38

Mozno preto su tie opatrenia prave teraz abx po vianocnych nakupoch pol slovenska nevecerala na JISke
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Politika a ine sr*cky

Nedeľa, 8. Novembra 2020, 14:16

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 07:57, upravené celkom 1 krát.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Fusso a 61 neregistrovaných