... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
rozo
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 4.9.2020
Auto: e92
Kraj: Bratislavský

Cukanie motora e92 320i

Pondelok, 5. Októbra 2020, 06:27

Ahojte,

potreboval by som poradit, co moze byt zle, ak mi motor cca medzi 1500-2000 otackami jemne cuka, je to citit hlavne pri konstantnej jazde 30-40 km/h.
Dalej este pri stati napr. v kolone, alebo na cervenu, ked je prevodovka v "D", sporadicky citim trhnutie, kedy aj zakolisu otacky o cca 50-100 ot/min.
Zhruba pred mesiacom som dal vozidlo na TEXA diagnostiku, kde mechanikovi ukazalo chybu 30EA Prilis vysoky obsah siry v NOX kate
Nasledne som siel do BMW servisu, kde mi bolo povedane, ze toto byva castou hlaskou tychto motorov, ale v BMW servise neukazovalo tuto chybu, no mali tam zaznamenany nepravidelny chod, tak mi vymenili sviecky aj cievky (2 cievky boli prerazene). Po vymene je cukanie este jemnejsie, je tazsie ho nasimulovat, lebo nie vzdy je mozne rozoznat, ci auto cuklo, alebo len cesta je zvlnena, aj to trhnutie je o trosku slabsie, ale stale to tam je.
Motor N43, 320i 170k, 46 000 km original, automat.

Dakujem vopred za rady
 
pajdos1
Príspevky: 37
Registrovaný: 26.6.2018
Auto: BMW 318i LCI 2009
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Uherské Hradiště, CZ

Re: Cukanie motora e92 320i

Piatok, 30. Októbra 2020, 22:46

Ahoj, stačí vypálit nox kat rychlejší jízdou: Motor ti jede v safe mode a nejede ti na stratified režim. Máš ho zasířený. Proto to škubání. Idealní na tyto věci je ISTA-D nebo INPA. Ale otázka, můžou to být i svíčky, vstřiky, hpfp pumpa. Ale většinou to mírné cukání dělá právě chyba okolo NOX katu a senzoru.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných