... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
tomas120
Autor témy
Príspevky: 109
Registrovaný: 13.11.2016
Kraj: Bratislavský

Re: M3 F80

Streda, 28. Októbra 2020, 19:41

Chalani, všetko super a ďakujem za vaše reakcie, avšak tému "zľava" som uzavrel už pár príspevkov vyššie a už sa k nej nebudem vyjadrovať.

Verím, že si krásavica nájde nového majiteľa, ktorému bude robiť radosť a ja si spravím radosť autom, ktoré bude vedieť byť menej "drsné" ako M3... už v diskusii predtým som uviedol , že mám skúsenosť s 911 ktorá je pre mňa naozaj tým správnym schizofrenickým autom, ktoré v komfortnom režime odšoférovala moja žena do potravín a keď som chcel zadivel som si s ňou na Čertovici... toto M3 nedá, ona je napriek adaptívnemu podvozku aj na zimných 19" v režime comfort stále dosť tvrdá a to už na mňa nie je to "pravé orechové". Najmä posledné dva roky čo mám i3 s ňou jazdím iba dlhé trasy a tie si chvíľu rád užijem drsne, ale väčšinu trasy by som šiel radšej komfortne...

Uvažoval som, že ju ako väčšinu áut nechám u dealera na protihodnotu, avšak keďže jej nástupca pravdepodobne nebude z rád BMW moja potenciálna strata by bola vysoká, preto skúsim najskôr predať takto. Nakoniec, je tam odpočet DPH, takže cena bdue vo výsledku oveľa nižšia o odpočte dane samotenej ani nehovorím a ešte k tomu viac ako dva roky servisu , dva roky rozšírenej záruky tiež nie je k zadoheniu. Našiel som M3 okolo 50.000 EUR, avšak nemajú zimné obutie, nemajú servis, záruky a mnohé sa nedajú kúpiť s odpočtom dane a DPH... niektoré treba doviesť, čo cenu tiež navýši... o výbavách niektorých radšej pomlčín.. takže keď si toto kupec zráta, podľa mňa tá cena nie je nastavená zle... samozrejme som ochotný čo to jednať.. avšak s mierou :)
 
blesk
Príspevky: 2724
Registrovaný: 15.7.2010
Auto: x1 18xd (2015)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: M3 F80

Streda, 28. Októbra 2020, 21:22

starynovy napísal:
Poprosim si rovnako prijebane vysvetlenie aj na platove podmienky v praci a uplatky u lekara, oboje rovnaka sracka. Ako predajca mas mat gule vyargumentovat toho "sedlaka" prečo kto aku zlavu dostal a prečo on nedostane. Nie utekat pred zodpovednosťou a klamať, ze system mi pusti max tolko sorry. Kvalitni ludia ti "nesedliaci"
Celkom mi nie je jasne na koho je tato reakcia viac, ci na moj nazor alebo na autora temy a inzeratu.
Nerad by som plevelil temu moralizujucim smerom. Za mna aspon tolko ze v slusnej praci namaju zamestnanci co vediet vzajomne o svojich platoch a uplatky u lekarov (ci kdekolvek inde) by nemali byt vobec - Apropo preco ludia zvolili Matovica? Nie nahodou ze tu je politicka objednavka skoncovat s partokraciou a uplatkami a na vsetkych urovniach spolocnosti? Ci tu plati dvojaky meter? Ze niekto kradne, niekto “len” tak trosku uplaca? (nemyslim tym smiesnosti typu bomboniera ci “dovolil sem si neco z moji zahradky...” To ci je Mr. Matovic a spol. na toto liekom, by som nechal bokom.
Na co vsak komu je aku mal Tomas zlavu? aj keby bola vysnivanych 30% aj tak to nic nezmeni a nikomu nepomoze. M3 F80 sa uz od 07/2018 neda objednat a novej G80 sa to nijak netyka. Co mozem zvedavcom prezradit, tak realita je taka ze na M2/M3/M4 uz zrejme nebudu take zlavy ako boli v minulosti. Prikladom je napr M2 kde boli maxialne zlavy na konci roka 2019 vo vyske max 24% a to v praipadoch ze islo o maximlalne vybavenu skladovku (alebo auto co sa objednalo a nejaku dobu bolo u predajcu) a zaroven to bol klient co uz kupil v poslednej dobe nejake auta na firmu a to nie jedno). Pocas roka 2020 bol absolutny strop pri maximalnej vybave, viacerych kupenych autach na tu istu firmu ... max 18%
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: M3 F80

Štvrtok, 29. Októbra 2020, 08:11

ale samozrejme, ze v slusnej praci maju byt platy verejne, ked nie na celofiremnej urovni tak na urovni funkcneho bloku. plat chce tajit len ten, kto ma pocit, ze si ho asi nezasluzi. kto si za svojou robotou stoji a vie, ze hodnota, ktoru prinasa je vyssia aku dostava vo vyplate - lebo to je generalne princip zamestnania - nema problem odtajnit svoj plat pred kolegami. Jediny, kto benefituje z toho, ze sa nehovori o platoch..alebo zlavach za auto... je zamestnavatel. Nikto iny. Pricom si zamestnavatel neuvedomuje, ze je to aj v jeho zaujme. Ked ma 2 zamestnancov, a Ferko dostava o 500 eur viac, lebo je sice lojalny = picu robi a je mu dobre v teplom miestecku, a Jozko urobi o 30% viac prace, tak benefituje len Ferko a zamestnavatel - ktory nemusi Jozkovi platit o 500 viac. Ked Jozko casom zisti, ze rocne nechava 6k na stole za viac prace, tak stane len to, ze bud to sefinko dorovna - a vznikne tym tlak na flakajuceho Ferka, ktory si zrazu uvedomi, ze zlate casy su prec, alebo Jozko odide. zamestnavatel bude musiet prijat noveho, a vyberie si, ci bude hladat pol roka aby nasiel niekoho za Jozkov nizky plat, alebo da novemu rovno tolko co Ferkovi, ale stale straca mesiace vykonu, ktore treba na najdenie noveho cloveka, zapracovanie atd. Pri 2 zamestnancov to je este relativne easy. Aplikuj to na oddelenie, kde mas 30 ludi. V jednej firme som 2 roky nevedel, aky plat maju moji podriadeni. Vedel som o niektorych, lebo mi to sami povedali. A pride za tebou oberfuhrer, ze na, tu mas 15000, rozdel to medzi ludi. A dostal som picung, ze ti low performeri dostali viac ako niektori ¨tahuni¨. Reku ale rozdiel medzi ich produktiviou je dajme tomu 15%, medzi ich platom 50%. Vedia o sebe, nevedia vsetci, ale nerobi to dobru krv. Zavolal som si vsetkych ludi, ukazal im tabulku, ze tu su vase platy. Pripravte sa podla toho na najblizsi rocny pohovor. Len jeden jediny z tych cca 10, ktori mali platy vyrazne vyssie si vypytal zvysenie platu, mal to cim podlozit. Behom 2 rokov som vyrovnal platovu uroven a nastavil system odmenovania. v 2015 sa oproti 2014 usetril v produktivie 1 headcount na 10 ludi. Kazdy dalsi rok to islo stale a stale nizsie, v 2019 uz to islo len radovo po 5-6 mandayoch na 1 cloveka rocne, ale mohol som ukazat tabulku generalnemu fuhrerovi, ze v priebehu 5 rokov sme napriek pomerne vyraznemu zvyseniu platov usetrili pocas 5 rokov cca 750k EUR kedze sme zvladli robit vela veci interne, predtym sa na to leasovali ludia z Indie za 800eur/MD. A to este stale bol team ludi, kde velka vacsina boli vecni picusi, ktori by v Bratislave v beznom korporate nemali sancu dostat sa tam, kde su na vidieku, lebo nemali prakticky ziadnu konkurenciu na trhu prace posledne roky.
Nikto ma nepresvedci o opaku, a celkom by ma zaujimalo ci niekto vobec dokaze priniest relevantny argument preco by opak bol pravdou, a tajne platy maju prinos pre zamestnanca. Vo vacsine skandinavskych krajin su platy nielen ze verejne zname medzi kolegami, su verejne zname kazdemu, danove priznania su verejne pre kazdeho.
U nas ten trend je docela dost ziveny germanskym stylom, 12% ci kolko zamestnancov an SR robi pre firmu, ktora je vlastnena/riadena nemcami, preto sa u nas drzi stale system tabuliek, nemci ich tak miluju, ze ich maju priamo ustanovene pre jednotlive profesie v kazdej spolkovej republike. Akurat, ze k nejakej 12tke tabulke mas urceny plat od 3000 do 5600, a individualne premie mozu byt dalsi rozdiel plus minus 2-3k. V Nemecku sa o peniazoch nehovori ani medzi manzelmi, ktori su spolu 20 rokov, takze spokojne si tam sedia v kancelarii a myslai si, ze maju obaja 12tku triedu. Ale jeden nosi domov v cistom 3000 a druhy 4500. Tento system sa u nas masovo tlaci v korporatoch s nemeckym pozadim, ale osvojuju si ho aj ini. Nech mi niekto da jeden na vode nestojaci argument, preco je to dobre pre zamestnanca.
A mozme volne prejst k teme zlava za tovary a sluzby. Kto iny ako predavajuci profituje z toho, ked zakaznici nebudu hovorit o cenach a zlavach. Mna nezaujima aku zlavu dostal tuto OP, mna zaujima, preco siri bludy a nezmysly o podpisovani zmluv o mlcanlivosti... a ako totalny nezmysel vraj zmluvu o tom, ze nemoze auto predat.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: M3 F80

Štvrtok, 29. Októbra 2020, 10:17

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 08:00, upravené celkom 2 krát.
 
fritolko
Príspevky: 1322
Registrovaný: 7.10.2012
Auto: X3 E83
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: M3 F80

Štvrtok, 29. Októbra 2020, 11:10

Zasierate tu zbytocne temu. Mozno klame,mozno nie. Mozno mal krc v nohe a mozno nie.
Nech to admin preunie do pokecu - Vyskla zlavy v BMW a ine sr*cky.
 
ottap
Príspevky: 111
Registrovaný: 21.7.2009
Auto: Bmw X5 G05
Kraj: Prešovský

Re: M3 F80

Štvrtok, 29. Októbra 2020, 14:22

Výška zľavy je dôležitá pri kúpe nového autá, pri kúpe jazdenky je to nepodstatne. A áno Tomáš má pravdu, v niektorých prípadoch nemôžeš nové BMW hneď po kúpe predať ale musíš ho vlastniť určitý čas a najazdiť určitý počet kilometrov.
Bmw X5 G05
Bmw X5 30d e70
Bmw 530d touring e39
Bmw 120d e87
 
tomas120
Autor témy
Príspevky: 109
Registrovaný: 13.11.2016
Kraj: Bratislavský

Re: M3 F80

Štvrtok, 29. Októbra 2020, 14:42

ottap: Samozrejme že to tak je, už som zopár BMW v živote kúpil a dajú sa pri kúpe použiť rôzne programy, ktoré majú rôzne špecifiká... ale ako som napísal v príspevku vyššie, na túto tému už reagovať nebudem, ak si niekto myslí že klamem aj keď nechápem aký by som mal na to dôvod je to jeho vec a ja ho v pohodičke nechám v tom. K zľave som sa už jasne vyjadril tiež, že samozrejme zľavu som dostal, ale k 30% som sa ani nepriblížili.

Príbeh tohto auta začal na tomto fóre takže je podrobne zdokumentovaný a budem rád, ak niekto poznáte niekoho koho takéto auto poteší a odporučíte ho. Servisované bolo samozrejme iba v BMW takže je tam aj kompletná servisná história , auto okrem drobného "škrabančeku" na zadnom nárazníku, ktorý nájdete tiež v histórii tohto príbehu aj s fotkami nemalo žiadny iný incident / problém.

Nie som si istý termínmi, ale tuším prvá výmena olejov... bola po 2000 km potom tuším po 10.000.... to je aj dôvod, prečo si servis aj rozšírenú záruku vždy predplatím, aby som nemusel riešiť, či ma niekto okašle na výške servisu... mám to v cene a hotovo, takže kedykoľvek to auto niečo potrebuje, okamžite je objednané do servisu a vec odborne vyriešená. Preto okrem Service Inclusive kupujem vždy aj Repair Inclusive čo je niečo ako rozšírenie záruky na 5 rokov..
 
blesk
Príspevky: 2724
Registrovaný: 15.7.2010
Auto: x1 18xd (2015)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: M3 F80

Štvrtok, 29. Októbra 2020, 18:00

Tomas: len poznamka k service inclusive (servis v cene) - BMW ho ma extra debilne na kazde jedno auto vcitane M3 je to kazdych 30tis km alebo 2 roky. To ze tam hovoria o variabilnom intervale je len taka zaplata naoko (plus minus do 10% km to vyjde v najhorsom aj najlepsom pripade). Jedine co maju navyse M-modely je maly olejovy servis po 2tis km. Ale inak ho odporucam kazdemu si priplatit aspon na dobu co planuje auto vlastnit.

Bobor: nechcem to tu zasierat tak snad len tolko ze plne suhlasim co pises. Akurat tak 90% firiem (ak nie viac) na tento model u nas "nedorastlo" mentalne. Hlavne tym myslim ludi v tych firmach. Tolko "travicov studni" by si tym vyrobil ze by to bolo neudrzatelne ale suhlasim ze stav co opisujes ak dosiahneme tak si budeme moct gratulovat. Posledna poznamka v poslednych troch firmach som mal klauzulu ze zverejnovanie platovych podmienok moze byt povazovane za porusenie pracovnej discipliny a dovodom na mozne rozviazanie prac. pomeru...
No a to co som pisal ze bude niekto tukat prstom do displaya telefonu ze "aha aku on dostal zlavu" a doslova tym vydierat predajcu, to je realita a obehne s tym vsetkych to si mozes byt isty, u nas ma velmi malo ludi etiku ci zmysel pre cestnost v zakladnej vybave. Skor tu doteraz plati "kto nekradne okrada rodinu" a "co je doma to sa pocita" a "ked zdochla koza mne nech susedovi zdochnu dve" a jedno za aku cenu. Ale nechajme to lebo sa zas zacinam vytacat a spominat si...
 
tomas120
Autor témy
Príspevky: 109
Registrovaný: 13.11.2016
Kraj: Bratislavský

Re: M3 F80

Štvrtok, 29. Októbra 2020, 19:26

blesk: brat si čítal Tvoje príspevky na fóre pri Tvojej modrej krásavici :) čo sa týka častejších servisov a preto toto riešil a nejak to dohodol, priznám sa že netuším ako, ale viem že bol na servise skôr než bolo predpísané, ale pri koľko km neviem.. skúšal som hľadať nejakú knižšku so zápsimi v aute ali nič také som nenašiel, tak predpokladá, že to evidujú možno elektronicky a dá sa to vyžiadať od BMW , kedy boli aké servisy robené..oni toto v systéme podľa mňa evidujú a preto už možno nevypisujú "tlačené" servisné knižky ako niekedy.
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11990
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: M3 F80

Štvrtok, 29. Októbra 2020, 20:45

no oni to v systeme eviduju, ale tie "medzivymeny" si musel platit potom zvlast, ja som si to chcel tiez predplatit ale mi povedali ze to nejde, lebo system ma definovane vymeny kazdych 30k/2r.. takze kazdych druhych 15 tisic som platil..
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
tomas120
Autor témy
Príspevky: 109
Registrovaný: 13.11.2016
Kraj: Bratislavský

Re: M3 F80

Štvrtok, 29. Októbra 2020, 20:48

JJ ale tuším hovoril že to nebolo nejak veľa tuším okolo 300EUR ale toto už len tak strielam - istý si nie som.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: M3 F80

Štvrtok, 29. Októbra 2020, 21:16

tak pri bmw cbs ked si to v olejovej vani meria vodivost oleja plus zohladnuje spotrebovane palivo, vykon a nevim co este tak sa to aj tak pri normal jazdeni rozsvieti uz pri 25000km ze mas do 2000km vymenit olej, a vtedy to bmw proste vymeni ak mas zaplateny olejovy servis. takze bud jazdis na olej 25000km s tym ze uz pri 20000km si moze jeden liter cerstveho vypytat (co mas tiez v cene olejoveho servisu) co zozralo doliat alebo davas na olej 15000km a nic medzi vymenami nedolejes.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných