... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
matysE46
Autor témy
Príspevky: 124
Registrovaný: 9.5.2011
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Púchov - Záriečie

E46 - nefunguje el. ovladanie sp. zrkadiel

Utorok, 5. Júla 2011, 15:36

zdravim chalani..potreboval by som pomoc..pouzil som aj tlacidlo "hladat" ale nic som k mojmu problemu nenasiel..ale ak to tu je privitam prip. link.. :wink:

dnes ked som sadol do auta a chcel som zacuvat do dvora potreboval som si nastavit spatne zrkadla..ako prve som nastavoval na vodicovej strane..

prepol som pod tym "joystikom" prepinac dolava, na vodicove okno..pohol som joystikom nadol, aby som ho dal nizsie..ked som ho nasledne chcel posunut smerom od auta dolava neslo..tak som prepol na spolujazdcove spatne a to neslo vobec..do ziadnej strany..tak som prepol spat na vodicove a to tiez uz neslo ziadnym smerom.. :-k

neviete co stym? kde moze byt problem? treba kupit novy modul na ovladanie?

:arrow:
Obrázok Obrázok

dakujem..mato..
 
caliopcar
Príspevky: 235
Registrovaný: 10.8.2009
Auto: BMW E 46 316i
Kraj: Trnavský
Bydlisko: TRNAVA

Re: E46 - nefunguje el. ovladanie sp. zrkadiel

Utorok, 5. Júla 2011, 18:36

Ešte by som nič nekupoval, pozrel si poistky?, poprípade to rozober, a popozeraj kontakty.
 
Užívateľov profilový obrázok
matysE46
Autor témy
Príspevky: 124
Registrovaný: 9.5.2011
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Púchov - Záriečie

Re: E46 - nefunguje el. ovladanie sp. zrkadiel

Utorok, 5. Júla 2011, 19:11

hej rozobral som to..vnutri je taka seda gumenna cast..a zospodu su take cierne kruzky..jeden je rosypany na prach..strasny smrad ked som to rozobral..

:arrow:
Obrázok Obrázok

a na plosaku je ten kontakt napoly strhnuty.. :?
 
Užívateľov profilový obrázok
miraso
Príspevky: 292
Registrovaný: 2.1.2009
Auto: BMW E46 320D
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: E46 - nefunguje el. ovladanie sp. zrkadiel

Utorok, 5. Júla 2011, 21:33

no cize mas prepalenu poistku lebo ti to skratovalo, vymen poistku a zozen si novy ovladac z nejakej buracky..ten plosak by vyzeral aj OK, ale ak nevymenis tu sivu gumennu cast, tak ti ti nepojde a skratuje ti to zase..
 
Užívateľov profilový obrázok
matysE46
Autor témy
Príspevky: 124
Registrovaný: 9.5.2011
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Púchov - Záriečie

Re: E46 - nefunguje el. ovladanie sp. zrkadiel

Streda, 6. Júla 2011, 07:10

dakujem za odpoved..uz som zacal zhanat novy ovladac..a ako viem kt. poistka mi odisla..?
 
Užívateľov profilový obrázok
miraso
Príspevky: 292
Registrovaný: 2.1.2009
Auto: BMW E46 320D
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: E46 - nefunguje el. ovladanie sp. zrkadiel

Streda, 6. Júla 2011, 20:06

no ktora je prepalena :) myslim ze na zrkadla je v hornom rade niekde vpravo, alebo tam niekde, je to 5ka. Mal by sa tam mat aj schemu ak otvoris poistky..K tomu ovladacu, daj si pozor aky zozenies, lebo su aj take, co maju zospodu len jednu zastrcku, ty tam ams dve..
 
Užívateľov profilový obrázok
matysE46
Autor témy
Príspevky: 124
Registrovaný: 9.5.2011
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Púchov - Záriečie

Re: E46 - nefunguje el. ovladanie sp. zrkadiel

Piatok, 27. Apríla 2012, 19:19

zdar..uz je to par mesiacov co tato tema vznikla..nejako som tento problen s nefungujucimi spatnymi neriesil..jazdim na nom len ja tak som ich nepotreboval nastavovat..vcera som sa rozhodol, ze to skusim pozret a konecne opravit..tak som pozrel najskor poistky, ako mi bolo poradene..mali to byt 31 a 57 - 5 amperove..57 bola v poriadku, 31 bola na sracky..tak som kupil na pumpe sadu poistiek a vymenil som to..cely happy, ze to pojde som nainstaloval novy ovladac..skusim nastavit zrkadlo hore - ide..dolu - ide..doprava - ide, dolava - a jeeeeeeeeeeb..zas smrad v celom aute hned..tak som ho vytiahol, cely horuci..rozobral a zas skratovany..tak cely nasraty na poistky som otvoril poistkovu skrinku, vytiahol 57cku - ok, vytiahol 31ku - ok.. :shock:

akoze tak kde uz len moze byt chyba..? :roll:

ad. 1: myslite, ze su bezpecne poistky, kt. sa daju kupit na pumpach..? mam trocha blby pocit z toho.. :|
ad. 2: co su to na c.36 - kombin. pristroje..?
Prílohy
BMW%2520poistky%2520E46.jpg
BMW%2520poistky%2520E46.jpg (74.45 KiB) 3633 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
Schneider
Príspevky: 146
Registrovaný: 10.8.2010
Auto: BMW 320D,Touring,04
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Okres Dolný Kubín

Re: E46 - nefunguje el. ovladanie sp. zrkadiel

Utorok, 7. Júla 2015, 13:29

matysE46 napísal:
zdar..uz je to par mesiacov co tato tema vznikla..nejako som tento problen s nefungujucimi spatnymi neriesil..jazdim na nom len ja tak som ich nepotreboval nastavovat..vcera som sa rozhodol, ze to skusim pozret a konecne opravit..tak som pozrel najskor poistky, ako mi bolo poradene..mali to byt 31 a 57 - 5 amperove..57 bola v poriadku, 31 bola na sracky..tak som kupil na pumpe sadu poistiek a vymenil som to..cely happy, ze to pojde som nainstaloval novy ovladac..skusim nastavit zrkadlo hore - ide..dolu - ide..doprava - ide, dolava - a jeeeeeeeeeeb..zas smrad v celom aute hned..tak som ho vytiahol, cely horuci..rozobral a zas skratovany..tak cely nasraty na poistky som otvoril poistkovu skrinku, vytiahol 57cku - ok, vytiahol 31ku - ok.. :shock:

akoze tak kde uz len moze byt chyba..? :roll:

ad. 1: myslite, ze su bezpecne poistky, kt. sa daju kupit na pumpach..? mam trocha blby pocit z toho.. :|
ad. 2: co su to na c.36 - kombin. pristroje..?


Bolo to dosť dávno, čo si riešil tento problém, ale nespomenieš si, ako sa ti to podarilo rozchodiť?
Lebo, asi mám ten istý problém, zhorel mi prepínač ovládania, a bojím sa, že keď tam zamontujem nový, tak budem veľmi rýchlo zháňať ďalší...
Kde si našiel chybu? Môže byť KO motorček v zrkadle, zaseknuté zrkadlo, alebo nejaký skrat na kabeláži?
Budem musieť aj ja hľadať, bo som minulý týždeň vymieňal a lakoval dvere, a do dvoch dní ( pri prvom nastavovaní) mi zhorel ten prepínač...
Ďakujem za tipy, kde hľadať chybu.
Ivo
 
Užívateľov profilový obrázok
marttin
Príspevky: 163
Registrovaný: 14.3.2013
Auto: x3 e83 3.0d 160kw
Kraj: Trenčiansky

Re: E46 - nefunguje el. ovladanie sp. zrkadiel

Streda, 8. Júla 2015, 18:54

tak sa pozri ako si to zmontoval či si niekde nepresekol kabel , hlavne okolo toho šrobu čo drží tapacir dveri pozri

inak taka poznamka ak tam daš z UK , tak ten prepínač na nastavovanie praveho laveho zrkadla bude fungovať opačne .. ostatok bude ok ...
x3 e83 3.0d 160kw
 
Užívateľov profilový obrázok
paca
Príspevky: 333
Registrovaný: 21.2.2007
Bydlisko: South Moravia

Re: E46 - nefunguje el. ovladanie sp. zrkadiel

Štvrtok, 9. Júla 2015, 07:48

marttin napísal:
tak sa pozri ako si to zmontoval či si niekde nepresekol kabel , hlavne okolo toho šrobu čo drží tapacir dveri pozri

jj, tohle se mi přesně stalo :smile: takže zkus rozdělat tapec a podívej se na káblík :wink: tuším že jsem ho vzal tím šroubkem co je pod tím ovladačem :wink:
Obrázok
e36 320i convertible
 
fpolak
Príspevky: 1
Registrovaný: 31.1.2020
Auto: BMW E46 325i Touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Praha

Re: E46 - nefunguje el. ovladanie sp. zrkadiel

Piatok, 31. Januára 2020, 12:49

Ahoj přátelé!

Mám naprosto stejný problém, shořel mi ovladač zrcátek. Tak se chci zeptat, jestli se to někomu povedlo opravit a kde byl zakopaný pes. Díky!
 
gulec
Príspevky: 10
Registrovaný: 10.7.2015
Auto: BMW 330d 150kw
Kraj: Žilinský
Bydlisko: MT

Re: E46 - nefunguje el. ovladanie sp. zrkadiel

Streda, 28. Októbra 2020, 09:52

Zdar hosi. Mne to zacalo blbnut. No paradox je ze niekedy ide niekedy nie. No pravy nejde vobec a lavy niekedy ano niekedy nie. Poistka ta 5 je ok. Druha tam vobec nie je. A islo to pred tym ok. Hned vedla ma byt podla schemy aj druha. Ci to je na naklapanie zrkadiel?
 
Užívateľov profilový obrázok
Slafi
Príspevky: 239
Registrovaný: 3.11.2013
Auto: E91 325i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Trstená

Re: E46 - nefunguje el. ovladanie sp. zrkadiel

Štvrtok, 29. Októbra 2020, 17:15

Vymen ovladac , urcite nestoji pouzity vela
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných