... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 27. Októbra 2020, 16:40

AKG patri pod Harman, ktory patri Samsungu. tych stuplov mam v sufliku nerozbalenych zo 4-5 a zhruba tolko kade tade pomotanych po batohococh, pod postelou kdesi zapadnute.. podla mna su degresivne horsie kazdou generaciou, neviem, s20 som nemal tento rok, naposledy s10. Su to stuple hodne tak 15 eur keby som ich kupoval extra. A hraju asi tak ako 30 eurove cinske true wirelessky, ked clovek trafi dobry kus. a teda radsej by so mked uz, tak dostal lacne tw stuple. Osobne som ale za to, aby sa nebundlovali k telefonom kokotiny, akurat ze to nebude vidno ani v cene.
ja som bol minuly mesiac chvilu na vazkach, ci kupit note20 obycajny, lebo plochy displej, a nic z ultra nepotrebujem, a neodradil ma exynos koli nejakym antutu benchmarkom, ale to zahrievanie teda ano, potvrdil mi to aj kolega, ktory ma n20ultra, ze sa mu to hreje v ruke aj ked cita emaily. a baterka ze napizdu, ale tak on je z tych, co si necha pipat notifikacie na kazdu hlupost. boli rumors, ze s30 bude mat s-pen, ale vraj teda nebude podla leakov. ale fold ma dostat buduci rok s-pen, co by znamenalo aj upgrade displeja, este keby cena padla aspon pod 1500 bol by to uz zaujimavy contender u mna. mal som moznost ohmatkat si dvojku, a oproti prvej generacii mrte posun.
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 27. Októbra 2020, 18:03

mna uz lame daky mesiac vymenit phone, ale staje je tam nieco cez co sa neviem preniest, Note 20 je uz moc degradovany oproti ultra, ultra je super az na presne to prehrievanie, to proste nechcem
teraz cakam na iphone 12 pro max, ale zase tam nedali ten sprosty usb-c, co tiez asi neviem ci chcem tolerovat, od pixel 5 som cakal viac, neviem ci google sa na to uz vysral ci co je zas problem, uz pomaly november tak asi pockam na zazrak menom s30, ja neviem
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 27. Októbra 2020, 18:09

Zachvilu mi konci pausal, musim sa po niecom poobzerat ale teraz k mobilu, neviem co pozerat s p30pro som spokojny, ale p40uz nie, cize asi tamtunk ale kedze picujete nane tak neviem no...
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 27. Októbra 2020, 19:09

ak ti nevadi ten priserny emui bullshit, a telefon si este nerozbil tak si ho nechaj este.
sajzemi robi hardver stale lepsi a lepsi, softver horsi a horsi, oneplus skoda reci, cenou uz su mimo konkurencie, softver takisto dolu vodou, mal som chvilu 7t minuly rok a update na android 10 teda nezvladli ani nahodou.
od samsungu vyzera byt dobry kauf ten S20FE, nove iphony tiez nie su marne. kralom mid-range je tento rok podla mna samsung a71, ale to teba nezaujima ked pozeras po flagshipoch.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 28. Októbra 2020, 05:40

Emui mi nevadi ( vlastne som v rukach nemal 2roky iny mobil cize fakt neviem o com hovoris, som nato zvyknuty, cize toto odpadava, stastny ja clovek)
Telefon je podla mojho nazoru nerozbitny, sice mam asi 20ochrane sklo ale padol asi 1500x na zem, hociako, stale ide, som fakt spokojny
Diki bobre, neham si ho, aj som nad tym rozmyslal ale chcel som tak potajomky novy tamtunk 😂
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 28. Októbra 2020, 08:25

Ja sa len hlásim, Motorola RAZR, ktorú mám od februára je 100% funkčná, ani raz nesekla, žiadne problémy. Po mechanickej stránke všetko v poriadku, raz mi padla na zámkovú dlažbu pred domom / na kruháči samozrejme/ a nič na nej nie je vidno. Baterka mi vydrží až do večera, je rýchla a asi pôjdem do novšej verzie, takže spokojnosť. Displej stále ako nový.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 28. Októbra 2020, 09:24

Ozaj aj mne baterka vklude dva dni normalnej prevadzky.... Fakt som prekvapeny... Tie 100eurove co som kupoval doteraz po roku baterka na pol dna a aj kalkulacku 10sekund zapinalo
Prílohy
Screenshot_20201028_092447_com.digibites.accubattery.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 28. Októbra 2020, 22:45

PetoK napísal:
Hosi, v zaujme vlastneho zdravia by som tieto kktiny nepouzival, resp. drzal dalej od tela, zvlast v spanku. Produkuje to silne elmg ziarenie, ktore skodi mozgu, ale o tom sa radsej nikde nepise... samozrejme ze vyzaruje aj samotny tel, a kadeco ine, ale podstatne menej... samozrejme napr pri tel. sa RF vykon meni, podla potreby a podmienok...
inak k tomuto si ako dosiel? sa seriozne pytam...
lebo ono v podtate kazde elmag ziarenie je nebezpecne pre organizmus, za urcitych podmienok. Uz 'obycajne' modre svetlo (high energy visible light) vyzarovane dostatocnym vykonom narusa pokozku a sposobuje vznik volnych radikalov. A to sa bavime o viditelnom spektre.
Skor si polozme fyzikalne otazky - aku frekvenciu, vlnovu dlzku a vykon vyzarovania daju bezdrat nabijacky. Urcime si na aku vzdialenost taketo ziarenie prenika, cez co prenika, a kolko energie odovzda. Potom mozme z biomedicinskeho hladiska rozoberat ucinok na telo. Nezabudajme, ze tomu nejsme vystaveni 24/7 a telo ma regulacne a obranne mechanizmy. Na druhu stranu, okrem bezdrat nabijacok v nasom blizkom okoli je vela dalsich zdrojov rozlicnych ziareni, kumulativny efekt moze byt dalsou premennou. Mame presne popisane efekty elmag pola na telo? Okrem prvotneho prenosu energie, co sekundarny dosledok - ovplyvnenie nervovej sustavy tymto elmag polom?
Takze plytke tvrdenie, ze nepouzivajte bezdrat nabijacky asi nebude mat moc vypovedajucu hodnotu. Skor by som povedal, ze spat vedla toho asi nebude ok, ked to das do vedlajsej izby tak by si mal byt safe.
Kedze som sa s fyzikou moc nekamaratil na VS, je to uvaha iba v teoretickej rovine. Ale zaujimalo by ma, ak byvam par desiatok metrov od rozvodnej siete velmi vysokeho napatia (moja 'stvrt' je pri stoziaroch, ja byvam dalej ale su ludia co to maju oproti cez ulicu), ci budu ucinky elmag ziarenia od tohto zdroja silnejsie, oproti bezdrat nabijacke. Kto mi to vypocita, ma u mna zlateho bludistaka
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 29. Októbra 2020, 15:28

Na byvanie v blizkosti vysokeho napatia su výskumy, rozhodne to z dlhodobeho hladiska neprospieva zdraviu
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Piatok, 30. Októbra 2020, 10:51

Killo napísal:
inak k tomuto si ako dosiel? sa seriozne pytam...

Na ZaV? Trochu ma to prekvapilo od Ing. v oblasti.. Ta nabijacka pracuje okolo 100kHz co je fakt nizka frekvencia ale ani o to nejde. Je to obycajny transformator ktory ma ale pochopitelne vzduchove jadro, pretoze v mobile nechces mas navyse 100g feritu. Takze to funguje ako tak efektivne na niekolko milimetrov. Ta nabijacka to vie, preto su tam detekcne obvody ktore nepustia do cievky vykon kym nevedia, ze prijimac nan caka. Prijimac zatazeny nabijanim toho telefonu na druhej strane efektivne skratuje elmag pole okolo nabijacky, takze von sa dostava houno. Dalsia vec su EMC testy, ako nabijacka nie vysielac by to nikdy nepreslo, keby to "svietilo" vykonom par W do eteru rozne harmonicke sracky. Zdravotne rizika spojene s este tak nizkou frek. niesu preukazane. Ked sa niekto boji nech si to da do pivnice ale odtialto riziko nehrozi. Ovela horsi je uz spominany mobil ktory skutocne vysiela do okolia RF energiu na ovela vyssej frekvencii (0,9-1,9GHz) vykonom par W, co bude o niekolko radov "skodlivejsie" ked porovnavame mozne rizika. Pripadne rozne cinske produkty z aliexpresu, nielen nabijacka k mobilu ale rozne adaptery, zdroje a ziarovky, kde sikmaci obrezali co sa dalo a CE nalepku to dostalo z krabice od reklamky.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Piatok, 30. Októbra 2020, 11:13

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 08:00, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11990
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 3. Novembra 2020, 09:46

Messages Image(2361008556).jpeg

:-O :-O
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 4. Novembra 2020, 14:20

sa uz dlhsie o tom vedelo, ze vraj chcu predstavit armove mogbuky konecne. Som velice zvedavy.

Medzitym kkti z huawei : https://www.gsmarena.com/huaweis_nova_8 ... -46103.php
Normalne pockam ci na to budu nejake schopne alt romky (vobec netusim ako na tom je MediaTek s tymi Dimensity), lebo ten dizajn je must have

Obrázok
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 4. Novembra 2020, 15:09

uz asi rok som snad nemal ani otvorene xda, custom rom scenu nesledujem uz vobec, ale len tak naslepo zapochybujem, ze na mediatek budu existovat funkcne kernely, kedze oni firmware/drivre ani nic podobne nereleasuju open source, az na par vynimiek v minulosti. teda nejake reverseengineered urcite su, ale pouzitelne na daily, to som skepticky. ta scena upada nie len zlemu supportu od vendorov, aj koli masivne zahnojenemu trhu, kazdy vyrobca ma 20+ modelov, z toho sa este lisia aj v ramci modeloveho radu pouzitymi dielmi. K tomu custom riesenia na reproduktor vs rezonator, vysuvacie kamery, kamery celkovo s OIS a ultrazoomom, vsetko to ma vlastne custom fw, ktore sa velmi pracne daju sfukncnit v custom rom, obzvlast ak je to naozaj full custom, a nepouziva len system image beziaci nad fw vyrobcu. Aj masovo rozsirene telefony maju biednu tu ponuku custom veci, a hlavne, velmi kratku. z 90% to robia studenti mladsi ako 17 rokov, ktori tie telefony ani nemaju a len to builduju, nemaju to ako testovat, a po tyzdni ich to prestane bavit, lebo ludia dokola reportuju "kedy bude hento? kedy bude toto?" a otvori si backlog, a musi vyfiltrovat 500 spamov kazdy den. nakoniec sa ten bug testng nerobi ziadno, maximalne 2-3 overeni useri, ktorym sa nie vzdy chce, nie vzdy maju cas testovat kazdy build, takze releasne ti fixnute NFC alebo bluetooth, ale dojebe ti stereo zvuk. Uz sa jednoducho neoplati kupovat 2nd tier znacky koli hardveru, pokial ti vadi softver, lebo toho softveru sa nezbavis.
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11990
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 5. Novembra 2020, 14:49

ked je ten dizajn must have, tak si kup rovno o level krajsi ajfon 12 :-D a nemusis riesit ziadne kokocke romky.. a ani ti to nebude posielat data cinskej vlade :-O

a o evente sa vedelo jasne, len som to sem postol aby si to fanusikovia dali do kalendarov :-D :-D
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných