... všetko o BMW ...

bmwtt.sk
 
Majquoo
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 29.9.2020
Auto: BMW E34 520i
Kraj: Nitriansky

E34 520i Trhanie motora,nestabilný voľnobeh

Utorok, 29. Septembra 2020, 22:49

Zdravím
Som novým majiteľom auta E34 520i motor M50B20 r.v.1990 a potreboval by som poradiť ohľadom jedného problému ktorý u mňa pretrváva od kúpy auta. Problémom je že mi behom jazdy pri držaní hocijakých otáčok začne motor trhať,strieľať do výfuku a neskutočne cítiť v kabíne nespálený benzín. Začal som riešiť tento problém výmenou snímaču vačkového hriadeľa ( kupoval sa nový značky ERA keďže mi ho všetci odporúčali ).Po výmene snímaču problémy zmizli na cca 10hodín. Vybral som z auta celé sanie, prekontroloval všetky vákuové hadičky či niekde nieje prasknutá hadička a všetko vyzeralo byť v poriadku.Prečistil som aj volnobežný ventil keďže som čítal že sa zvykne zaniesť . Čítal som na zahraničnom fóre že to môže robiť aj snímač kľukového hriadeľa tak som vymenil aj ten ( starý sa pri vyberaní poškodil ) takisto som zvolil značku ERA lenže ani jedna nefungovala a pri odpojenom novom snímači kľuky motor nejako naštartoval avšak logicky bez výkonu a správneho chodu motora. Zašiel som teda do značky NGK a s ním auto naštartovalo hneď, všetko fungovalo správne do takých 15km potom problémy nastali zase. Odpojil som váhu vzduchu a problémy s nestabilným voľnobehom zanikli na cca 10minút normálnej jazdy, motor zase nedržal voľnobeh a pri akcelerácii začal motor jak keby vynechávať t.j. síce do otáčok pomaly išiel avšak spolu so strielaním do výfuku.
Auto som odložil do garáže keďže som už mentálne vyčerpaný z týchto problémov a neviem si rady. Za akúkoľvek radu ďakujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
Don
Príspevky: 244
Registrovaný: 28.12.2011
Auto: BMW 318i E30
Kraj: Trenčiansky

Re: E34 520i Trhanie motora,nestabilný voľnobeh

Pondelok, 12. Októbra 2020, 21:03

celkovo m50 je jednoduchy motor a ked si vymenil tieto 2 veci plus vsetky podtlaky mas spravne zapojene tak by som sa mozno drzal uz len snimacu polohy skrtiacej klapky, tlaku paliva, mozno vaha vzduchu ale to si nemyslim...v kazdom pripade da sa to auto napichnut na diag. a ta ti hned povie vcom je problem ..
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: E34 520i Trhanie motora,nestabilný voľnobeh

Pondelok, 26. Októbra 2020, 21:04

Podobne sa prejavujú staré Lambda sondy. Vyzerá to na bohatú zmes a tým, že vykopneš váhu tak computer nastavuje pevný pomer 14,7:1 ( vzduch / palivo ). Najskôr však diagnostika.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný