... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 15. Októbra 2020, 08:10

mne sa dost paci, samozrejme je tam par veci co ma irituje, ale vzhladom na to co predviedli ostatny tento rok je to este ok
uvidime ako recenzie, zaujima ma baterka a este par veci
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 15. Októbra 2020, 10:06

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 08:05, upravené celkom 6 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 15. Októbra 2020, 10:10

a ked ti bude lagovat zvuk za videom, tak ti za tri neuroly prezradim, ako sa toho zbavit bez 40tich pokusomylov. pojebane lenovo.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 15. Októbra 2020, 10:12

boborjelotor napísal:
a ked ti bude lagovat zvuk za videom, tak ti za tri neuroly prezradim, ako sa toho zbavit bez 40tich pokusomylov. pojebane lenovo.
no povedz, zaujma ma to. Jedine co mna napadlo je zobrat 400nits displej z aliexpressu za 50$ a vymenit si ho. Inak so zvukom ziaden problem.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 15. Októbra 2020, 10:15

co ma displej spolocne s audio lagom?
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 15. Októbra 2020, 10:17

display je jedna vec kde niekedy musis robit pokus/omyl pri Lenove. O zvuku neviem.
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 15. Októbra 2020, 13:50

boborjelotor napísal:
ale ved ojebavacske "hide the bathtub" pozadia pouzivali uz od Xs, najprv pri X to bolo akoze kukajte tu inovaciu, a potom uz sa tvarili,ze tam notch vlastne nie je.
na to som uz aj zabudol. Teraz mi to ale udrelo do oci, lebo na 12/mini veselo pouzili svetle pozadie plochy aby to vyniklo. Sak boli rumors, ze na 12 Pro bude notch mensi, no ale nemozes sa stazovat, ze nakonec mensi neni, ked ho ani nevidis
Obrázok
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 15. Októbra 2020, 21:17

niekto ste seriozne pouzivali/pouzivate samsung dex?
uz mesiac sa neviem rozhodnut co by bol najvhodnejsi sposob ako vyriesit prakticky len pristup k o365 za pochodu, problem je, ze ked uz nieco potrebujem spravit, potrebujem zvacsa multitasking a klavesnicu, pomohol by aj stylus. a niektore veci nebudem schopny spravit ani v mobilnych ios/android appkach, len cez web, kedze mobilne appky su strasne pizdy co sa tyka tyka officu, bohuzial nemam na vyber. Alternativy vidim tri, ipad pro 12.9 ci kolko prstovy spolu s medzik kibord za milion aj trochu, samsung tab s7+, alebo ten mrtvy surface go 2, Windows ako tablet smrdzi, ale ponukol by full feature, len s vysokou danou, ovladat desktopove appky v tablet mode smrdzi, windows native appky smrdzia, cele je to len notebook with extra steps. pozdava sa mi najviac ten tamtunk s dex modom, ale neviem si aj tak predstavit, ci to nedrbnem o zem od nervov ked budem v strese. ale strasne sa mi nechce nosit notebook, nech je akokolvek maly lahkuy 1,5kg, to co potrebujem spravit spravim za polovicu casu, ale tu usetrenu polovicu miniem na to preco sa ten prijebek zas nechce pripojit k hotspotu a pre istotu so sebou nosit velku nabijacku lebo co ak umrie baterka hoci je nabita. ale ten dex mode na tablete vyzera paradne
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 15. Októbra 2020, 23:41

ja som si na toto nainstaloval Remote RDP Enterprise a doma mam maly notebook ako "server", da sa fonom cez to urobit vela roboty ale uznavam pokjal treba robit pilno frisko chcem rozbit telefon bo chyba hw klavesnica a presne klikanie mouzrom
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11993
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Piatok, 16. Októbra 2020, 08:56

pablohablo napísal:
Podla vsetkeho tam bude A14 Bionic s vacsim TDP limitom a teda vyssou frekvenciou, vykonove zazraky od toho neocakavam. Ono totiz aj ked ARM architektura je efektivnejsia, netreba zabudat ze v samotnom CPU tvoria jadra samotne len malu cast plochy a spotreby, zvysok mas L3 cache, pamatove kontrolery, GPU, PCIE I/O, atd. L2/L3 cache ci GPU ti zerie rovnako ci si CISC/X64 alebo RISC/ARM, dokonca presun dat z/do L3 cache ci RAM moze zrat aj 20x energie ako samotny vypocet. A to sa bavime o idealnom svete kde nic neemulujes a mas nativny a optimalizovany ARM port aplikacie. Neocakaval by som teda ze vykon bude ich prednostou, skor to ze budu robit nieco co konkurencia nebude vediet robit efektivne, apple je priliz maly zakaznik pre Intel aby mali nejake custom cipy s ich custom akceleratormi, preto prechadzaju na vlastny silikon, chcu hw akcelerator neuralnych sieti lebo faceid ? bum je tam, hotovo, do par mesiacov maju vzorky z FABu. A uprimne 90% uzivatelov ani viac nepotrebuje, a tito to kupia uz len preto ze to ma sebe Apple logo hoc by to malo namiesto CPU zemiakovy cips. Pre Macbook Air dokonale riesenie, pre Macbook Pro 50:50. Ale verim ze par dobre platenych ovela chytrejsich ludi ako ja v Apple vie co robi, ja len aplikujem moj pohlad na vec s mojimi limitovanymi znalostami ako vzdy. Z mojej osobnej skusenosti kedy som riesil jeden novy MCE bug v Intel mikrokode mozem povedat ze by som chapal ak by Apple chcel switchnut uz len aby sa nemusel vybavovat s ich supportom.

to je sice fajn predstava s limitovanymi znalostami, akurat pokulhava kvoli tomu ze tim apple povedal na wwdc konferencii ze do dvoch rokov chcu VSETKY macy mat na ARM procesoroch.. z toho vyplyva ze aj imacy a sice neverim tomu velmi ale aj macy pro, a tam musis mat absolutne spickovy procesor ktory bude plne konkurovat tym najlepsim ktore mozes mat v aktualnych modeloch. na druhej strane ano, urcite to nebude A14, ale zase novsia generacia..

a killo ma pravdu, macbook air bude podla mna tiez prvy co dostane ten procesor a prave preto aby mohli povedat, ze pozrite sa jaky vykon mame, a bez ventilatora..

killo: jj ten notch fotia od prichodu Xka takym sposobom :-D co uz no, mozno buduci rok bude mensi.. rumorsy hovorili vselico, ja som cakal ze tam bude ten novy fotocip od sony s milion mpixelmi :-D
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Piatok, 16. Októbra 2020, 09:35

Co apple povie, co apple urobi prvotne, a co apple spravi po prvych predajnych cislach su 3 rozne veci. Ja im drzim palce, som za kazdu inovaciu. Hlavne som zvedavy ako efektivne zvladnu preklad z X64 na ARM zabehu dokym firmy nespriavia nativne porty svojich aplikacii na ARM, hovori sa o 30% penalte na vykone, dalsich 50% mas napriklad rozdiel vo vykone medzi ryzen 4800u co je o 6 mesiacov starsi procesor ako A14, maju co dohanat ak chcu ponuknut vykon lepsi ako to najlepsie z x64/x86. Ale ak prejdu na ARM uplne tak ten limitovany gaming na Apple skonci v podstate uplne, nedavno zabili OpenGL (na ktory aj tak jebali roky) v OSX a dali Metal co je ich verzia DirextX, po novom aby si portol hru na OSX nielenze musis prepisat cely renderer ale aj zvysok kodu na ARM, firmy sa na to vyjebu uz uplne.
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11993
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Nedeľa, 18. Októbra 2020, 09:24

no nebudu to robit prvykrat, robili to pred 10 ci 15 rokmi, takze uvidime veru..
s tym gejmingom je to napicu veru, najviac ma bude srat ze proste nepustim na tom windowz cez bootcamp, lebo tym by sa aj ten gejming vyriesil.. takze bude treba potom asi dedikovanu hernu pc masinu, co uz no :-D
na druhej strane vsetky ios aplikacie pojdu nativne na tom, takze to nebude ze ziadny gejming na mekoch.. a hlavne toto bude aj troska motivacia pre vyvojarov, lebo sice musia prehodit celu hru do arm+metal, ale potom im to pojde o appletv az po imac.. takze maju celkom dost velky trh. na druhej strane take hry ako gta, RDR, nema zmysel ani riesit na ipade a ifone, a cisto na macy to robit je nezmysel.. takze z tohto uvidime co bude no..
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 22. Októbra 2020, 09:23

kupil som vcera galaxy tab s6 lite, pre otca, ma minulorocny lowend Tab A 2019, ktory by bol uplne postacujuci na jeho web/spotify/yt/hbo, nic ine na tom nerobi, ale tie 2gb ram su tam citit. Reku ak to bude fajn kupim si aj ja. Secko cajk, spracovanie na urovni flagship tabletov, stereo zvuk paradny, performance sice mohol byt trosku lepsi, SD730 by tam potesil viac na urovni vykonu A71, je tam exynos z A51, ale ten displej pici. Light bleeding na jednom okraji by mohol hrat ulohu v rukach luka skywalkera, lightsaber je suvix. Reku vymenim to, ale vraj si hovno pomozem a mam byt rad, ze to mam len na jednej strane, na forach ludia nalinkovali fotky, ze to maju niektori okolo celeho displeja. Neviem no. Tatkovi som uz raz ipad dal na skusku, vydrzal 2 tyzdne, ale nebol spokojny, 8 rokov ma android a nereze mu to, ani iphone ani ipad. A vyzera to tak, ze aj mensi tab S7, ktory nema OLED, ten ma len S7+, ma rovnake problemy. Ja asi zeberem pre seba ten ipad air, ale je celkom blbe, ze pod 400 eur neexistuje no-compromise tablet, ked sa daju v tej cene take telefony, ktore stoja ovela viac pri vyrobe.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Nedeľa, 25. Októbra 2020, 19:49

ak niekto mate doma DSL od Orange a ste na ipv6 velice by ste ma potesili, keby ste mi prekutrali nastavenia (ak do nich vobec ma uzivatel pristup, neviem ci maju poriesene tie svoje modemy podobne ako mal telekom) a pozreli ci vam prideluje modem ipcku cez slaac alebo dhcpv6.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 26. Októbra 2020, 06:31

dostanes vlastny verejny ipv6 subnet s maskou /56, dhcpv6-pd

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných