... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Autor témy
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Stále svieti počítadlo km, aj po vypnutí kľúča

Nedeľa, 25. Októbra 2020, 18:31

318i Tour. rv.99 VIN...JL00466
Prestalo fungovať DO, nuž myslel som si že batéria v ňom sa vybila. Ale .. neustále svieti palubný počítač ( kilometre a čas ) aj po vytiahnutí kľúča zo zapaľovania. To samozrejme vybíja batériu, ktorú je nutné odpájať. Kľúč nie je možné spárovať s vozidlom bežným postupom aj keď sa kľúč o to snaží ( blikanie kontrolky ) - auto neodpovedá. Nepomohol reset cez menu 21 ani odpájanie poistiek, auto stálo s odpojenou batériou celú noc taktiež bez úspechu.
Potrebujem radu od takého čo tento problém riešil. Osobne podozrievam spínaciu skrinku prípadne nejaké relé ale keďže prší rád by som išiel "na istotu", nech tam nemoknem. Ďakujem za prípadné podnetné rady.

Takto to riešili poliaci : BMW-klub.pl

Ďalší poznatok: odber z bat. = 0,3 A a vybíja poistku rádia ale nie hneď ale až po nejakom čase, cca 1 hod. A vyzerá to, že sušenie tomu veľmi nepomáha.

Kocka spínacej skrinky je v poriadku, nič nepreráža nič neskratuje. Kontakty obrúsené a aj pri odpojenej kocke kontaktov spínacej skrinky porucha pretrváva.

Odpojené rádio, odpojené ovládanie svetiel, bez zmeny stavu, porucha pretrváva.

Dobitá batéria displej sa správa normálne auto však nie. Trvale svietia brzdové svetlá. Po pár štartovaniach brzdové svetla fungujú opäť správne, ale... Prestal fungovať stierač zadného okna a nefunguje jeho ostrekovač. Mlhovky ( zadné) sa zapnú ale na palubke nesvieti signalizácia ich rozsvietenia. To auto začína mať vrtochy ako Monika Flašíková akurát, že z neho "porodím" ja.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných