... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Zemo
Príspevky: 256
Registrovaný: 3.7.2010
Auto: F36 435d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Pondelok, 19. Októbra 2020, 12:42

pistacik11 napísal:
To je dobry vaporware. Jedinu realnu fotku tam ma nabijacky, bagru a nejakeho priemyselneho robota. Posielaju do vyroby by som to teda nenazval.
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4113
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Pondelok, 19. Októbra 2020, 16:46

Bobor jemu fakt netreba tento Bulharský zázrak :lol:

https://www.google.com/amp/s/www.expres ... -video/amp

Zemo aj preto som na to strašne zvedavý, ale koncept fajn
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Utorok, 20. Októbra 2020, 07:26

https://www.svetandroida.cz/bmw-podpora-android-auto/ Vozy BMW konečně dostanou Android Auto. Dorazí v obří OTA aktualizaci
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4184
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Utorok, 20. Októbra 2020, 08:27

Lol nasa kia to ma uz dva roky
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Utorok, 20. Októbra 2020, 08:35

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 08:04, upravené celkom 2 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Utorok, 20. Októbra 2020, 08:43

circlejerk o tom, ze ine automobilky to maju uz roky tu uz bol rozoberany 40x. BMW o tom hovori uz 2 roky oficialne, ze podporu prida coskoro, na druhej strane Toyote, BMW aj inym vyrobcom patri trocha uznania za to, ze donutili Google obmedzit zber dat. Pretoze problem bol prave v tom, ze vyrobcovia Android Auto odmietali koli tomu ake udaje vyzaduje Google z riadiacich jednotiek auta a kam vsade chce mat pristup, gugl takisto odmietal dat cierne na bielom co s datami bude robit, kde ich bude uchovavat atd. Android Auto dnes "udajne" zbiera zhruba 10% dat oproti tomu co zbierali na zaciatku.
 
speedfred
Príspevky: 1993
Registrovaný: 3.8.2006
Auto: KTM XBow
Kraj: Žilinský
Bydlisko: EU

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Utorok, 20. Októbra 2020, 09:38

boborjelotor napísal:
A drevarne na orave co radi zbrusia valce od hladke fusovali aj nesmrtelne dusicky so sportovymi prevodovkami, takze je to jedno kam si pojdes kupit dobry pocit vyhodnej ceny, dnes je to cinske DPF za 300 eur, za par rokov to bude velka krabica repasovanych clankov baterie kde daisy chain cinan pozapajal vsetko co nasiel. tiez za 300.
Nezabúdaj že na Orave bol/je elektropriemysel tak si poradíme aj s ElektroVehikľami.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Utorok, 20. Októbra 2020, 09:49

len ti co daco vedeli su uz na dôchodku.
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Utorok, 20. Októbra 2020, 11:27

pablohablo napísal:
podla centraly bmw asi vlastnici android telefonov neboli vzdy cielovka.
a toto je praveze divne, lebo Matt (YT Carwow) vo nejakom teste spominal, ze BMW malo moznost prvku vybavy, kde vies auto odomknut telefonom s NFC, ale teda samozrejme to fungovalo len s Androidom. Potom sadol do auta, tam uz fungovalo len Apple Carplay. Taka schyza trochu. Neviem ci sa odvtedy nieco zmenilo, lebo viem ze to NFC na iphonoch bolo nejake obmedzene v tom case
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Utorok, 20. Októbra 2020, 11:46

nfc v iphonoch ma obmedzenie furt a aj bude mat.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Streda, 21. Októbra 2020, 19:42

neviem naco su dobre pohyblive budiky, ae je to kchuul https://youtu.be/QPmh810F8TU
 
Užívateľov profilový obrázok
Wanted
Príspevky: 809
Registrovaný: 26.9.2011
Auto: 5 metrova pi*ovina
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: NZ

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Streda, 21. Októbra 2020, 20:29

boborjelotor napísal:
neviem naco su dobre pohyblive budiky, ae je to kchuul https://youtu.be/QPmh810F8TU
mala to aj predosla generacia, dost ma to prekvapilo lebo som na to dosiel nahodou ked som skusal ISko, vyuzitie relativne nulove ale cool to je rozhodne
https://www.youtube.com/watch?v=CJ7nI-sOIbY&ab_channel=LexusofBarrie
E60 https://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/lci-edition-t121863.html
E32 DC58865
ex: E30 M20B20
Yo´ mama is so fat, when she walked by the TV, I missed 3 episodes!...
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Streda, 21. Októbra 2020, 20:41

boborjelotor napísal:
neviem naco su dobre pohyblive budiky, ae je to kchuul https://youtu.be/QPmh810F8TU
v 3.gen to mali iba F-sport vybavy (taky ten japonsky McPaket), vyzera ze tu to bude rovnako a bezne vybavy budu mat 2 analog budiky :
https://youtu.be/maoS02aGNVo?t=108

Dobre to je na to, ze Lexus chcel nejak nadviazat na legacy LFA, tam s tymto dizajnom prisli.

Inak Douga LeMuro som zvykol pozerat, ale po tomto bloopers videu na RC-F u mna skoncil, to bola neuveritelna parodia :
https://www.youtube.com/watch?v=pnrov9akHZY
Dirty engine.
Terrible editing.
Dirty knee,
Fart sounds (07:53).
No driving video.

Doug at it's best.
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Streda, 21. Októbra 2020, 20:50

ja mam Douga rad aj ked pozeravam jeho videa uz len ked je tam nejake auto, ktore ma naozaj zaujima, mal som radsej videa o jeho autach, hlavne bumper-to-bumper rover, ale ja ho sledujem uz od cias, ked este ani nepisal pre Jalopnik ani Drive ani nikde, len do komentov niekedy pred 10-12 rokmi.
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Štvrtok, 22. Októbra 2020, 22:15

tak dnes som mal pol dna volna, ze zanesem orajbane disky fuciace do pneuservisu na repas. Nestihol som, ale zato som sa povozil na zopar autach:

V BMW TT som bol pozret ci nemaju nahodou skladovku 2 coupe. Slecny na prijme o takom aute netusili, ze urcite myslim Grand Coupe :) Dalsi pan v hierarchii mi hovori, ze to az o 2 roky sa zacne predavat, ze skade to mam. Po vysvetleni, ze myslim terajsiu generaciu, tak ta sa vraj uz nepredava/nevyraba, neda sa konfigurovat, maximalne nejake kusy random najst v centralnych skladoch. Presunul som s za dalsim panom, ktory riesi aukcie, ze skusi pozret na DE aukciach.
Pekny showroom, prijemny pristup, aj kavicku ponukli. Aj som si posedel v novej 1er 118i, a veru prvy dojem nic moc, ten posed za volantom - s mojimi 2m som sa tam nevedel pohodlne ulozit.

Cestou som si este zasoferoval na par rocnej 320GT xd. No a nastal problem, takisto mam po posadeni ten zly pocit. Vsetko je fajn, taha to jak strela, adaptivny podvozok podvozkuje, (automaticke stierace su totalne zbesile nakokot, ale o tom potom), no ale sedi sa mi tam strasne neprirodzeno, dokonca este horsie nez v o dost stiesnenom leksuse IS. Plus teda ten adaptiv fahrwerk v comforte plava na trnavskych cestach, ako keby som bol Jack SPerou na Ciernej Perle, runflaty su zlo, ktore asi na aute v zivote nechcem. Zacinam mat pocit, ze ked som v tomto momente neni cielovka bmw, tak uz asi nikdy nebudem. Nie vzdy sny vyjdu tak ako zamyslame, fnuq.

Dalej test novej Corolly HB 2.0hybrid (180 koni). Len ako spolujazdec vzadu, ale asi najpozitivnejsia jazda celeho dna. Dost miesta vnutri, skvely podvozok v danej triede (ani moc makky a hupavy, ani tvrdy, auto sa moc nenaklanalo). No a ten hybrid prekvapenie - pri plnom plyne to celkom paradne zrychlovalo (3 osoby v aute a z 60 na 120 to dalo eMPiricky celkom svizne). Pri prejazdoch obcami aj priemerka 7l klesala nizsie. Zatial najvaznejsi kandidat na auto do rodiny.

A este testovacka noveho Civicu HB 1.5T, toto v manuali, soferoval som aj ja. Po rokoch s automatmi velmi neiste pocity zo saltpaky, neviem ci to je standart posledne roky ale rychlosti sa radili tak tuho - vraj si to casom trochu sadne. Tak som bol z toho taky rozladeny. Tiez dost dobry podvozok iked nie tak dobry ako Toyota, motor celkom super len som mal pocit, ze mal laxny nabeh od 1500ot, lepsie bolo drzat ho nad 2t a vtedy sa zbieral slusne. (funfact, hatchbacky Civic su do februara vypredane, caka sa na dodanie novych kusov, ludia to asi celkom kupuju, comu sa celkom tesim, lebo je to zaujimave auto v ramci moznosti).

Hybrid ma natolko zaujal, ze som hned volal do leksusu v petrzke, ci mozem otestovat nove IS300h, ze zrovna bola predvadzacka zapozicana, tak si este pockam. Vzhladom na vypredajove ceny konciaceho modelu IS, v business vybave za nejakych 35t to neznie uplne marne, aj ked limit som mal nizsie a momentlana situacia moc do karat nehraje. Ale ako internetovy hejter hybridnych pohonov asi zmenim nazor, aspon ma to konecne laka vyskusat.

TL;DR - nekupil som nic, ale aspon som sa povozil.
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 74 neregistrovaných