... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Geril
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 28.1.2014
Kraj: Bratislavský

Problém so štartovaním - 116i

Pondelok, 28. Decembra 2015, 17:36

Ahojte, chcel by som sa vás opýtať na váš názor čo môže byť na chybe v prípade že mi auto vôbec nechce naštartovať. Motor riadne krúti ale akoby nechcelo hodiť iskru. Pripájam aj zvuk ktorý to vydáva: http://www.osuchane.sk/auto.mp4 . Auto normálne štartovalo a zo dňa na deň mi začalo robiť toto. Pár krát ešte tak na 4tý pokus aj nabehlo a raz dokonca na prvý ale dneska to už definitívne vzdalo a neštartuje vôbec. Neviete čo by mohlo byť zle? Možno ešte stojí za zmienku aj to že deň pred tým než to začalo robiť sme menili pletenec na výfuku a veľmi blízko bola lambda sonda a robili aj diagnostiku ale už si presne nepamätám čo presne písala ale bola tam aj jedna neznáma chyba 2EF7, ale pochybujem že to bude mať niečo s tým len sa snažím napísať čo najviac info.
Naposledy upravil/-a Geril v Pondelok, 28. Decembra 2015, 18:16, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Problém so štartovaním - 116i

Pondelok, 28. Decembra 2015, 17:42

vytiahni toho landu z motoroveho priestoru a urob znovu diagnostiku
 
Geril
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 28.1.2014
Kraj: Bratislavský

Re: Problém so štartovaním - 116i

Pondelok, 28. Decembra 2015, 17:47

Lambda sonda má niečo dočinenia so štartovaním? Nefunguje to podľa štartovného "plánu" v riadiacej?
Naposledy upravil/-a Geril v Pondelok, 28. Decembra 2015, 18:16, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Problém so štartovaním - 116i

Pondelok, 28. Decembra 2015, 18:14

to s tym landom mala byt iba sranda....

je to lambda, nie landa :)
 
Geril
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 28.1.2014
Kraj: Bratislavský

Re: Problém so štartovaním - 116i

Pondelok, 28. Decembra 2015, 18:16

Aha :D Landa zeditovaný na lambdu :D
 
Geril
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 28.1.2014
Kraj: Bratislavský

Re: Problém so štartovaním - 116i

Piatok, 1. Januára 2016, 18:15

Dneska mi prišiel náhradný kľúč takže som vylúčil imobilizér v kľúči. Neviete niekto čo iné by ešte mohlo byť na chybe? Je možné že by to robili sviečky? Teraz som si uvedomil že už dlhšiu dobu neboli menené.

Ešte možno stojí za zmienku že pri výmene sa nedával dole celý výfuk len sa dalo auto na zdvihák odrezal sa starý a navaril nový. Nemohlo sa v dôsledku tepla odpáliť nejaké čidlo alebo nejaký senzor prípadne len kontakt v tej oblasti čo by to mohol spôsobiť?
 
Užívateľov profilový obrázok
kamil9
Príspevky: 688
Registrovaný: 23.8.2011
Auto: BMW 1 E87 118d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Problém so štartovaním - 116i

Sobota, 2. Januára 2016, 12:27

chyba 2ef7 - problem s termostatom

Zavolaj, kde ti menili pletenec, že čo za chyby si tam mal.
Môžu to byť sviečky, cievky, snímač kľuky, niečo s palivom, rozvody preskočené,... takže v prvom rade diagnostika !
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Problém so štartovaním - 116i

Sobota, 2. Januára 2016, 12:34

chce to znova diagnostiku, ak to nechce chytit tak asi rozvody pri tomto motore alebo cidlo kluky
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Geril
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 28.1.2014
Kraj: Bratislavský

Re: Problém so štartovaním - 116i

Sobota, 2. Januára 2016, 18:18

kamil9 napísal:
chyba 2ef7 - problem s termostatom

Zavolaj, kde ti menili pletenec, že čo za chyby si tam mal.
Môžu to byť sviečky, cievky, snímač kľuky, niečo s palivom, rozvody preskočené,... takže v prvom rade diagnostika !


Auto nebolo na originál BMW diagnostike ale na delphi. Neviem aké chybové kódy to ešte písalo (tie čísla) ale písalo tam problém s valcom jedna a problém na valci 2 a tento termostat.

Zajtra ide auto do servisu tak vyskúšame vymeniť základné veci ak diagnostika nič konkrétnejšie nenapíše a uvidíme čo to bolo. Dám vedieť.
 
Geril
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 28.1.2014
Kraj: Bratislavský

Re: Problém so štartovaním - 116i

Piatok, 8. Januára 2016, 10:11

V servise vymenili snímač tuším na kľuke alebo na vačke a auto už začalo štartovať. Po naštartovani ale začali strašne klesať otáčky a dusiť motor ako keby chcel zdochnúť a triaslo celé auto. Vo vyšších otáčkach už nebol tak veľký problém len ak som napr. v meste podradil do 4ky išiel 50 a za mestom zošliapol plyn aby sa auto rozbehlo tak zasekalo motor a auto nechcelo zrýchliť. Musel som plyn pustiť a veľmi opatrne pomaly pridávať. Aj tak však potom vyhodilo kontrolku motora a na diagnostike hodilo chybovú hlášku: 29CE Vynechávaní válce 2. Našiel sa záznam aj z diagnostiky zo vtedy keď sa menil pletenec a toto bola jediná chyba, ktorá sa opakovala a bola tam aj vtedy. Toto je zoznam všetkých hlášok čo auto napísalo keď sa menil pletenec: 2AA4 Diagnostika polohování vačkového hřídele na straně sání, 29CE Vynechávaní válce 2 , 2A0F Ventil zpětné vazby výfukového systému adaptace, 3071 Synchronizace válcu prostřednictvím vyvážení válce válec 2 , 30C1 Regulace tlaku oleje.
 
Užívateľov profilový obrázok
SurrendeR
Príspevky: 5328
Registrovaný: 25.5.2008
Auto: e36 328i Tour
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: NM/BA

Re: Problém so štartovaním - 116i

Piatok, 8. Januára 2016, 10:27

ak ti vymenili cidlo vacky/kluky, tak musia zmazat chyby a zmazat adaptacie.
a HLAVNE vymen sviecky, ak nevies kedy boli menene,
ak to nepomoze, tak skus len tak zo srandy nastartovat za studena, nechat to zohriat a potom zatazit motor napr na 2ke a vytocit to skoro do obmedzovaca (cize asi niekde mimo obce :D ) tym by sa ti mohli nahodit nove adaptacie.
ale tie sviecky vymen!
 
Užívateľov profilový obrázok
kamil9
Príspevky: 688
Registrovaný: 23.8.2011
Auto: BMW 1 E87 118d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Problém so štartovaním - 116i

Piatok, 8. Januára 2016, 19:19

Ja ti poradim, v prvom rade zmen servis !
To akoze ti vymenili snimac, motor isiel zle a oni ta len tak pustili, ze mozes ist ???
Po druhe, ako ti pisal Surrender - vymen sviecky, ked nevies kedy boli menene.
Pozri skrtiacu klapku, ci nie je zanesena.
A nedusis ty ten motor, ked ides 50tkou na 4ke ? :D
 
Caba997
Príspevky: 5
Registrovaný: 30.4.2020
Auto: Bmw e87
Kraj: Nitriansky

Re: Problém so štartovaním - 116i

Sobota, 11. Júla 2020, 17:01

chalani ja mam takyto problem vid video.
,z nicoho nic prestal startovat .e87 116i 2011
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Problém so štartovaním - 116i

Sobota, 11. Júla 2020, 18:58

Starter,baterka,kabelaz
 
Užívateľov profilový obrázok
ancypka
Príspevky: 50
Registrovaný: 21.8.2019
Kraj: Žilinský

Re: Problém so štartovaním - 116i

Štvrtok, 8. Októbra 2020, 06:28

Nemám rada, keď googlim potrebnú tému a nenájdem potom výsledok, preto ho sem napíšem... U mňa to nakoniec nebola ani baterka ani štartér, bola to kabeláž, neviem čo presne ale pravdepodobne to niekde robilo skrat...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných