... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Kubo0604
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 12.5.2020
Auto: Bmw e46 318ci
Kraj: Žilinský

Valvetronic chyba 2a61 Teaching function at stop.

Utorok, 12. Mája 2020, 13:50

Čaute, chcel by som Vás poprosiť o radu alebo skúsenosť ohľadom môjho problému na bmw e46 318ci rv. 2004, motor - N46B20A. Na prístrojovke mi zasvietil check engine inpa vypísala chybu VVT 2A61 teaching function at stop cez impu som dal spravit kontrolu dorazov VVT vymazal chybu a chyba sa uz dalej nevrátila auto je oveľa živšie ale pri studenom štarte sa ozýva od motorčeka variabilného zdvihu ventilov klepot po cca dvoch minútach klepot prestane a už sa nevráti pokial je motor zohriaty a taktiež kolíšu otáčky za studena iba auto ma normálny výkon nieje v núdzovom režime ale pri náhlom pustení plynu škblne z autom čo predtým nerobilo. Pozeral som sa na motorček VVT a je tam už náhrada značka vdo rok výroby 2014. Ďakujem za akúkoľvek odpoveď.
 
Kubo0604
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 12.5.2020
Auto: Bmw e46 318ci
Kraj: Žilinský

Re: Valvetronic chyba 2a61 Teaching function at stop.

Piatok, 25. Septembra 2020, 13:31

Problém vyriešený . Motorček VVT ktorý bol už na odchode a nedal o sebe vedieť lebo fungoval až do poslednej chvíle nevládal vrátiť excentrickú hriadeľ VVT do východzej polohy tým pádom hriadeľ ostala vysieť a klzné plochy sa vydrali . Výmena hriadeľe .

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných