... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
marcelsvec
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 22.9.2020
Auto: bmw 3gt f34
Kraj: Trnavský

predné senzory

Utorok, 22. Septembra 2020, 11:43

Ahojte,
je normaálne že predné senzory sa zapnu az ked hodim spaitočku? ked dam potom D už idú. čím by to mohlo byť? diki
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: predné senzory

Utorok, 22. Septembra 2020, 11:52

Je to tak správne. Je to tak preto, aby sa ti senzor nezapínal napr. keď sa posúvaš v kolóne a podobne. Ak ho chceš zapnúť bez toho, aby si pred tým dával spiatočku, máš pri voliči automatu tlačítko s kužeľom. Funguje to do určitej rýchlosti (5-10 km/hod tuším)
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: predné senzory

Utorok, 22. Septembra 2020, 12:59

nemyslim, ze je to tak spravne. na vsetkych autach, kde som predne senzory mal, od vw koncernu, po bmw cez peugeot sa mi predne senzory zapli samozrejme aj bez toho, aby predtym bola zaradena spiatocka, ked parkujem do garaze tak spiatocku nedavam, senzory sa automaticky zapnu ked sa priblizim k vjazdu do garaze, rovnako ked parkujem na parkovacom mieste kde je mur/stena/ina prekazka.
 
marcelsvec
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 22.9.2020
Auto: bmw 3gt f34
Kraj: Trnavský

Re: predné senzory

Utorok, 22. Septembra 2020, 14:20

boborjelotor napísal:
nemyslim, ze je to tak spravne. na vsetkych autach, kde som predne senzory mal, od vw koncernu, po bmw cez peugeot sa mi predne senzory zapli samozrejme aj bez toho, aby predtym bola zaradena spiatocka, ked parkujem do garaze tak spiatocku nedavam, senzory sa automaticky zapnu ked sa priblizim k vjazdu do garaze, rovnako ked parkujem na parkovacom mieste kde je mur/stena/ina prekazka.

hej presne takto by to podla mna malo fungovat.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: predné senzory

Utorok, 22. Septembra 2020, 14:48

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 08:09, upravené celkom 5 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: predné senzory

Utorok, 22. Septembra 2020, 14:52

Ved tak to otestuj pre klub zavri oci a pomaly do garaze, zlozime sa ti na spoluucast
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: predné senzory

Utorok, 22. Septembra 2020, 15:08

Abyssko napísal:
Ved tak to otestuj pre klub zavri oci a pomaly do garaze, zlozime sa ti na spoluucast
vzhladom na to co vedla mna a naproti mne parkuje od susedov, to radsej riskovat nebudem, na G20 som tu jak pizza poslicek.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: predné senzory

Utorok, 22. Septembra 2020, 15:41

tak senzory nemaju nahradzat radarovy/kamerovy emergency brake, ako uz niekto spominal, nechces ich mat automaticky aktivovane vzdy ked stojis na prechode a prejde chodec popred auto, ale zaroven neplati, ze sa aktivuju LEN po zaradeni spiatocky. tiez si ich zapinam rucne ak idem parkovat na doraz, este skor ako vojdem do parkovacieho boxu, pre istotu. ale napr. teda pri parkovani do garaze sa zapnu kazdy jeden raz. Problem mavaju s vysokymi obrubnikmi, vtedy je to tak 2:3 ze sa nezapnu. Ale stalo sa mi uz aj to, ze radar dupol na brzdu a skoro mi zlomil dve rebra o pas, lebo sa mu zdalo, ze to nevytocim alebo co, a senzory sa nezapli... tie napinaky bezp. pasov su fakt silne, hlavne ak je clovek predkloneny v sedadle a pozera cez kapotu aby nechytil pravy roh auta, ma to stiahlo ako doggovi zvierac, ked mu zavreli jeho podplatenych sudcov v Ziline.
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: predné senzory

Utorok, 22. Septembra 2020, 18:03

tak to si skusim, ja som na svojom volcvagene teda este nezaregistoval, ze by sa mi pustili same od seba :D vyskusam teda ist slimacim tempom a skusat
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: predné senzory

Utorok, 22. Septembra 2020, 19:48

skusil som, samo sa to neaktivuje hoc som 20cm od steny predkom ci rohom, za cely rok pouzivania sa to aktovovalo samo snad do 10 krat hoc je to priamo zapnute v idrive. nieco sa mi mari ze som cital ze podla GPS vedelo ze si na parkovisku alebo si nastavis zonu kde sa maju aktivovat (alebo si pamata), ale netusim ci to bolo bmw a aka verzia idrive, alebo len panoramaticka kamera tak fungovala.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: predné senzory

Utorok, 22. Septembra 2020, 20:02

a ty si si nieco take nastavoval, ked to prezentujes ako moznu pricinu na svojom aute? :)
neviem ako v g20, v g30 to je pre 360 kamery, ze sa ti v urcitych krizovatkach aktivuju bocne kamery atd. mexican to onehda 2 roky dozadu spominal, aj picoval, ze to nefunguje dobre.
v zebrackej f48 sa mi predne senzory aktivovali pri kazdom parkovani do garaze, co bude sposobene uzkym priestorom, aj ked som parkoval 2 alebo 3x f30 tak sa senzory aktivovali.
mozno este zalezi ci mas blind spot monitor, neviem teda ako to ma bmw, ale vw ma senzory aj v spatakoch, plus 2x6 senzorov namiesto 4+6 alebo 4+4 a pdc robi prakticky 360 monitoring okolo auta pri parkovani, je dost mozne, ze tie predne parkovacky spustaju prave tie senzory v spatakoch. neviem ci to ma tak aj bmw, ci na blind spot nepouziva len zadne senzory.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: predné senzory

Streda, 23. Septembra 2020, 06:11

V idrive som zapol (ponechal zapnute) automaticke spustianie PDC, v manuali k autu sa docital a sem napisal ako by to malo fungovat, ze <4km/h a potom pri neurcitej vzdialenosti od rozoznatelnej prekazky sa vraj zapnu automaticky. Hold v mojom pripade sa same nezapinaju, mozno fakt len ked parkujes medzi 2 auta priecne predkom (skusim) ale to nie je moj pripad. Ja manevrujem v podzemnej garazi o 14 statiach a mrte stlpoch, predkom sa tlacim jednym rohom k betonovej stene a druhym k autu naproti snad na 20-30cm a a potom si nacuvam na svoje statia. rychlostou pod 4km/h idem snad 60 sekund kym sa otvoria obe brany a ukoncim manevre. Presne podmienky automatickeho spustiania PDC budu asi take mysterium ako podmienky spustenia regeneracie DPF.
 
marcelsvec
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 22.9.2020
Auto: bmw 3gt f34
Kraj: Trnavský

Re: predné senzory

Streda, 23. Septembra 2020, 08:41

nejakymarko napísal:
Je to tak správne. Je to tak preto, aby sa ti senzor nezapínal napr. keď sa posúvaš v kolóne a podobne. Ak ho chceš zapnúť bez toho, aby si pred tým dával spiatočku, máš pri voliči automatu tlačítko s kužeľom. Funguje to do určitej rýchlosti (5-10 km/hod tuším)

hej takto to funguje mne. ale zda sa mi to cudne.
 
Užívateľov profilový obrázok
sgtfrenzy
Príspevky: 16
Registrovaný: 14.5.2020
Auto: BMW F31
Kraj: Bratislavský

Re: predné senzory

Štvrtok, 24. Septembra 2020, 10:32

Rovnako to funguje aj mne, myslim, ze to tak ma byt. V menu som ani nenasiel nieco, cim by sa to mohlo aktivovat samostatne, asi len dokodenim, ci?
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: predné senzory

Štvrtok, 24. Septembra 2020, 13:58

Uz tomu prichadzam na klb. Konzistentne sa mi PDC samo spusta ked spomalim a zmenim smer jazdy vpred o 90 stupnov pricom sa priblizujem k prekazke. Typicka situacia priecne parkovanie predkom na parkovacie statie kolme na cestu na ktoreho konci je nejaka burina, mur, a pod. V idrive zapnuta automaticka aktivacia PDC.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných