... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

bmwtt.sk
 
eagle.666
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 17.3.2014
Auto: BMW G30 540xd
Kraj: Nitriansky

G30 Display Key nabijanie

Nedeľa, 20. Septembra 2020, 08:31

Hello

Mate niekto skusenost ci sa robil Display Key vo verzii s bezdrotovym nabijanim a vo verzii bez bezdrtoveho nabijania ? Som presvedceny, ze mi bezdrotove nabijanie urcity cas fungovalo (na nabijacke Apple), ale v BMW ma presviedcaju, ze kedze nemam wireless charger v aute, tak ten kluc to nema. A nejako sa mi to nezda. Takze skor ako to otvorim a pozriem obvody vo vnutri, ci neklamu, tak sa radsej spytam tu.
Vdaka
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: G30 Display Key nabijanie

Nedeľa, 20. Septembra 2020, 09:03

display key sa nedal pri konfiguracii objednat bez toho, aby to nepridalo do vybavy balik rozsirenej kompatibility + wireless nabijacku. Vacsina QI nabijaciek by mala kluc nabijat v pohode. Nenasiel som nikde zmienku o tom, ze by sa vyrabal display key bez wireless nabijania.
 
eagle.666
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 17.3.2014
Auto: BMW G30 540xd
Kraj: Nitriansky

Re: G30 Display Key nabijanie

Utorok, 22. Septembra 2020, 08:42

U mna je to bezdrotove nabijanie nejake zakliate. Mam vo vybave: 7XP - Navigationspaket ConnectedDrive co by malo zahrnat: profi navigaciu, WLAN hotspot, Telefonie mit Wireless Charging, RTTI, Concierge Service, Remote Services, Alarmanlage.
Vsetko tam je, ale nabijacka nie :( Tomu nerozumiem - ci sa da vyhodit pri objednavke nieco z balika a preco by to niekto hlavne robil.
Kazdopadne sa mi tiez nezda, aby sa vyrabali kluc bez bezdrotoveho nabijania.
Auto je v zaruke, takze servis by s tym nemal mat problem objednat novy kluc, nakodovat ho a je ....
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: G30 Display Key nabijanie

Utorok, 22. Septembra 2020, 09:20

v aute ti telefon alebo ine qi kompatibilne zariadenie nabija bezdrotovo?
ked das kluc na qi nabijacku doma tak kluc nabija?
 
eagle.666
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 17.3.2014
Auto: BMW G30 540xd
Kraj: Nitriansky

Re: G30 Display Key nabijanie

Utorok, 22. Septembra 2020, 17:03

V aute nabijacku nemam. Doma na qi ten kluc nefunguje.

Objednal som druhy kluc aby som sa to naucil otvarat. Kluc co prisiel doma na nabijacky funguje ok. Rozoberat to uz viem ;)
Rozobral som aj novy aj stary kluc. Vyzeraju rovnako - vsetko je aj v novom aj v starom - cievky, anteny, vsetko. Jasne - teoreticky je moznost to FW blokovat, ale preco by to niekto robil, ked osadili komplet vsetko.
Otazka je preco sa v servise k tomu tak postavili ako sa posatvili. Skusit iny servis ?
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: G30 Display Key nabijanie

Utorok, 22. Septembra 2020, 17:20

a ten prvy kluc si si objednaval dodatocne, alebo ako si sa k nemu dostal, ked v aute nabijacku nemas?

a kluc ktory davas nabijat ma nejaku stavu, alebo je uplne dead? moze byt, ze pokial je pod urcitou hranicou treba ho nabit kablom.
 
eagle.666
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 17.3.2014
Auto: BMW G30 540xd
Kraj: Nitriansky

Re: G30 Display Key nabijanie

Utorok, 22. Septembra 2020, 18:54

Kluc som mal k autu. Je to dovoz z Nemecka.
Je tam balik 9D7 - Winterfreude Paket (BMW Display Schlussel, Lenkradheizung, Ski- un Snowboardtasche, Standheizung).
Kluc je ciastocne nabity (> 75%).
Kluc sa da samozrejme nabijat cez USB kabel, ale je to nepohodlne. Hlavne ked mam na stole Qi nabijacku. Na stole mam aj bezdrotovu nabijacku z ineho BMW. Ta funguje ok s iPhonom, ale opat kluc ani tuk. Kluc skusali aj v servise na nejakej G11, kde nefungoval.
Zaraza ma to tvrdenie, ze kluc nema bezdrotove nabijanie.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: G30 Display Key nabijanie

Utorok, 22. Septembra 2020, 19:54

tazko varit z vody. ty si "predsvedceny" ze ti kluc nabijalo, ale nie si si isty... v aute qi nemas, ale kluc mas, pozeral si podla vin vybavu, ci tam kluc bol specifikovany alebo nie? nechce sa mi verit, ze by sa dal objednat kluc bez toho aby do auta sla povinne aj nabijacka, aj na online konfiguratore to okamzite da nutnost pridat konkretny balik/vybavu, skor to teda vyzera, ze kluc bol objednany a sparovany dodatocne.
si si isty, ze v aute nabijacku nemas? :)
jedine pozret katalogy dielov, ci najde viac verzii kluca, ja som narychlo nasiel akurat tak kozene puzdro, ale samotny kluc som nenasiel. to ze autorizak taketo veci nevie nie je nic vynimocne, cokolvek co sa tyka online sluzieb a prislusnych zariadni/vybavy je pre nich spanielska dedina, pravidelne sa tu ozyvaju ludia, ze im tvrdia v autorizaku, ze carplay na slovensku nie je podporovany a podobne,.
 
eagle.666
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 17.3.2014
Auto: BMW G30 540xd
Kraj: Nitriansky

Re: G30 Display Key nabijanie

Streda, 23. Septembra 2020, 10:41

Vo vybave je: S3DS - BMW Display Key
Dalej je vo vybave: 7XP - Navigationspaket ConnectedDrive co by malo mat aj wireless nabijacku, ale ta tam nie je - rozobral som to a naozaj tam nie a nie je tam ani pripravena kabelaz (keby to niekto v minulosti prehodil, tak kable by tam ostali).

Asi ostava bud zajst do ineho servisu, napisat do Mnichova, alebo tu najst niekoho kto mi nakoduje druhy kluc ;)
Kazdopadne dakujem za snahu pomoct.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: G30 Display Key nabijanie

Streda, 23. Septembra 2020, 12:08

no len tak pre srandu som si otvoril nemecky konfigurator, kde mi do zakladnej 5er dovolilo pridat display key bez wireless chargingu (navigacny paket nema v sebe nabijacku, na to je samostanty prvok telephony with wireless charging), na slovensku ti to nanuti balik, kde to prida aj nabijacku.
ale kluc ja podla popisu je QI, bez ohladu na to ci si objednas alebo nie. skor ako este budes kupovat novy kluc tak skus inu qi nabijacku

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní