... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

obchodna sekcia
 
Tomáš Tóth
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 19.9.2020
Auto: Bmw X3
Kraj: Nitriansky

Svietia kontrolky 4x4 ,ručná a abs

Sobota, 19. Septembra 2020, 08:38

Čaute viete mi poradiť čo to môže byt.
Pri vytočení volantu doprava i dolava sa začne trhať ako keby pribrzdoval zadok alebo ako keby som mal zavareny diferencial.
Ale toto robí len ked sa vysvietia kontrolky.
Bol meneny actuator,fungoval aj bezproblemov až kym som nemusel zabrzdit z 90 na 0.Odvtedy toto robí.Menili sme abs senzory aj poloos zadny.Komplett nové brzdy.
Ďalujem vopred za rady
 
čouky
Príspevky: 184
Registrovaný: 23.2.2012
Auto: E46
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: Svietia kontrolky 4x4 ,ručná a abs

Utorok, 22. Septembra 2020, 18:07

Rozvodovka K.O.

Oprava resp. repas = 1100€ aspoň u mna to tak bolo a ešte by som doplnil robilo mi to aj pri cúvaní.
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/110kw-touring-t90822.html

BMW E46 320i M54B22
BMW E46 320d M47N
BMW E83 X3 M47N
EX BMW E36 318i M40
 
MICHALBARAN
Príspevky: 3
Registrovaný: 8.12.2021
Auto: BMW X3
Kraj: Prešovský

Re: Svietia kontrolky 4x4 ,ručná a abs

Streda, 8. Decembra 2021, 21:50

Pozdravujem mam problem a uz si neviem rady z BMW X3 2.0 D xdrive F25 2011 manual vyskakuje mi chyby ABS protismykovy system a tlak v pneu rucna brzda vsetko orandzove kontrolky... po vypnuti a znova nastartovani auta kontrolky nesvietia niekedy sa to zobrazi po 1km niekedy po 100km a niekedy aj sami od seba zhasnu aj za jazdy... auto je momentalne po vymene predneho loziska s abs kruzkom podla vypisani chyby v VAG novy snimac ABS abs... auto funguje bez problemu prosim o radu kto mal s tym problem nech poradi cim to moze byt za kazdu odpoved dakujem
 
Ladislavx3
Príspevky: 1
Registrovaný: 6.6.2023
Auto: BMW x 3 e 83
Kraj: Košický

Re: Svietia kontrolky 4x4 ,ručná a abs

Štvrtok, 8. Júna 2023, 16:50

Svietila kontrolka 4x4 ,abs ,tlak v pneu atď .U mňa toho bolo trocha viac porúch .Najprv výmena vnútra rozvodovky ,aj aktuator, ,ďalej snímač uhla volantu ,predné pravé ložisko aj abs ,snímač a už je všetko ok .BMW X3 e 83 3.0 d 2004.Pred opravou niekedy aj automat nechcel radiť smerom hore ,počas jazdy z ničoho nič išlo auto v jednej rychlosti
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Svietia kontrolky 4x4 ,ručná a abs

Pondelok, 12. Júna 2023, 23:12

MICHALBARAN napísal:
Pozdravujem mam problem a uz si neviem rady z BMW X3 2.0 D xdrive F25 2011 manual vyskakuje mi chyby ABS protismykovy system a tlak v pneu rucna brzda vsetko orandzove kontrolky... po vypnuti a znova nastartovani auta kontrolky nesvietia niekedy sa to zobrazi po 1km niekedy po 100km a niekedy aj sami od seba zhasnu aj za jazdy... auto je momentalne po vymene predneho loziska s abs kruzkom podla vypisani chyby v VAG novy snimac ABS abs... auto funguje bez problemu prosim o radu kto mal s tym problem nech poradi cim to moze byt za kazdu odpoved dakujem
Klasika F25 - zhnita kablovacka v prednej pravej casti od JBE okolo blatnika az dopredu - od vody z ostrekovaca. Zachvilku sa na stromceku budu zapinat aj dalsie kontrolky.... Uz som tu o tom parkrat pisal, pohladaj. Vymena celeho kabloveho zvazku nutna + instalacia pridavneho lievika ako "vylepsovak" od bmw....
 
cenci
Príspevky: 39
Registrovaný: 12.6.2016
Auto: BMW X3,, BMW 1
Kraj: Košický

Re: Svietia kontrolky 4x4 ,ručná a abs

Streda, 30. Augusta 2023, 14:07

Tomáš Tóth napísal:
Čaute viete mi poradiť čo to môže byt.
Pri vytočení volantu doprava i dolava sa začne trhať ako keby pribrzdoval zadok alebo ako keby som mal zavareny diferencial.
Ale toto robí len ked sa vysvietia kontrolky.
Bol meneny actuator,fungoval aj bezproblemov až kym som nemusel zabrzdit z 90 na 0.Odvtedy toto robí.Menili sme abs senzory aj poloos zadny.Komplett nové brzdy.
Ďalujem vopred za rady
Ahoj. Mne robilo presne to isté, ako keby som mal zavretý diferenciál. Stačilo vymeniť senzor abs. Ale to by ti mala ukázať diagnostika. Mne na vtg nepísalo žiadnu chybu, len na abs.
 
Petoo0123
Príspevky: 84
Registrovaný: 28.2.2015
Auto: bmw e46 320d a 330i
Kraj: Košický
Bydlisko: košice-okolie

Re: Svietia kontrolky 4x4 ,ručná a abs

Pondelok, 4. Septembra 2023, 09:04

ak by niekto chcel Košice vieme diag orig bmw .. môže to byť snimač natočenia kolies hociktorý sensor, rozvodovka atd..

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných