... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
kiski
Autor témy
Príspevky: 588
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

E61 525d 130kW - pomoc s identifikáciou zvuku

Sobota, 15. Augusta 2020, 07:39

Zdravím všetkých, čo sú s nami :-k

Potreboval by som pomoc od tunajších odborníkov (...môj dvorný mechanik v tomto konkrétnom prípade bohužiaľ nepomohol, stáva sa...). Auto mi začalo pred nejakým časom - naozaj neviem, kedy presne, ale určite to už bude nejaký 1/4-rok - vydávať divný zvuk. Ja ho neviem identifikovať, vôbec netuším, odkiaľ by mohol vychádzať a čo by ho mohlo spôsobovať. Začne to robiť pri cca. 1300 - 1500 ot./min, a zrejme to robí stále aj pri vyšších otáčkach, len potom ho už nejak nepočuť, lebo sa stratí v aerodynamickom hluku a hluku pneumatík. Určite viem, že to nie je nič na podvozku, pretože to robí aj na mieste po zvýšení otáčok. Klimatizácia bola vypnutá, ventilátor vetrania tiež vypnutý. Osobne to počujem, až keď sa motor trošku zahreje. príde mi to ako možno nejaké ložisko, ale môžem sa mýliť. Problémom je, že ten zvuk nemení nejak extra svoju frekvenciu so zvyšovaním otáčok, aspoň pokiaľ som ho teda počul .Snažil som sa ho nahrať na mobil, a je to tam počuť, prepočuť sa nedá, to musí byť fakt človek hluchý.

Je to také prerývané hučanie, najlepšie ho je počuť od zhruba 30-tej sekundy záznamu. V prílohe je priložený, zabalený v rare, lebo inak má cca. 11MB.

Bol by som naozaj veľmi rád, keby ma niekto naviedol na správnu cestu, kde sa pozrieť, načo sa zamerať, čo to môže spôsobovať. Vopred veľká vďaka.

E61_525d_zvuk.rar
(4.99 MiB) 39 stiahnutí
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1906
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: E61 525d 130kW - pomoc s identifikáciou zvuku

Nedeľa, 16. Augusta 2020, 07:42

No tak z toho zvukového záznamu ti isto nikto neporadí....počuť tam také hučanie mierne ako si spomínal, ale to je ťažko takto od pc...môže to robiť 1000 vecí....sleduj to keď sa to bude zhoršovať tak potom sa to buď lahšie dohĺadá alebo je to len prkotina neriešil by som...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
kiski
Autor témy
Príspevky: 588
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: E61 525d 130kW - pomoc s identifikáciou zvuku

Nedeľa, 16. Augusta 2020, 13:07

Som zvedavý, či by si hovoril "neriešil by som" aj vtedy, ak by ti to každú jazdu hučalo do uší... :roll: Samozrejme, že to riešim, pretože to je zvuk, ktorý tam predtým nebol, naživo je oveľa nepríjemnejší ako na zázname a zjavne je to niečo, čo sa už posralo, alebo je blízko pred posratím. Osobne tipujem, že to bude niečo s klimakompresorom, možno tá elmag. spojka, alebo dačo na tento spôsob.

Škoda, myslel som, že sa tu nájde niekto, kto mal podobný problém, alebo minimálne sa s tým stretol ako mechanik. Asi som sa mýlil. Skúsim ešte české fórum.
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
kiski
Autor témy
Príspevky: 588
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: E61 525d 130kW - pomoc s identifikáciou zvuku

Štvrtok, 10. Septembra 2020, 16:02

Páni, ešte sa vrátim k môjmu problému - nemôže to byť odchádzajúce spojkové ložisko? Popozeral som nejaké videá na YT, aj poprechádzal nejaké zahraničné fóra, a tak nejak som dospel k možnej príčine. Ono totiž vždy, keď spojku stlačím, zvuk prestane. Na voľnobehu ho ale nepočuť, ani keď je spojka pustená. Ďalšou možnou príčinou, aspoň čo mi cvrnklo do nosu pri prechádzaní netu, by mohli byť aj ložiská na dife, ale to mi nepríde pravdepodobné, pretože to by neprestalo pri stlačení spojky...

Naozaj sa s tým nikto nestretol?
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných