... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
mdolnik962
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 20.8.2020
Auto: e46 318ci
Kraj: Trenčiansky

e46 m43b19 1.8i vyvara vodu po vymene hlavy

Štvrtok, 20. Augusta 2020, 15:02

Zdravim , mam akoze extremny problem ktory ma uz ale ze neskutocne vytocil , pred mesiacom sa mi zacalo prehrievat auto a vyvarat vodu ale nedymilo ani nic , hovorim ze tesnenie , dobre vymenil som tesnenie hovno z toho furt vyvara , tak som kupil dalsiu hlavu a dalsie tesnenie , vymenil som hlavu tesnenie nastavil rozvody tak ako maju byt ,, a hadajte co vyvara vodu :)) cize uz neviem fakt nechapem co s tym moze byt , mate nejaku radu?
 
Užívateľov profilový obrázok
Patopojo
Príspevky: 155
Registrovaný: 14.7.2019
Auto: BMW 520d touring F11
Kraj: Nitriansky

Re: e46 m43b19 1.8i vyvara vodu po vymene hlavy

Štvrtok, 20. Augusta 2020, 18:40

Regulátor teploty, teda termostat kontrola ok?
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: e46 m43b19 1.8i vyvara vodu po vymene hlavy

Utorok, 8. Septembra 2020, 11:46

Voda sa vyvarí pri 100 °C avšak v chladiacom systéme je bežne nad 100°C, preto aby voda nevrela je tam tlakový uzáver na zátke kadiaľ plníš nemrznúcu zmes do vyrovnávacej nádržky. Pokiaľ ten netesní voda sa pri 100°C mení na paru. Taktiež k tomu dochádza ak je v okruhu bublina a v mieste kde je vzduch voda okamžite začne vrieť a zatláča bublinu hlbšie do systému a tak dookola až kým sa to všetko nevyparí. Pri odvzdušnení musíš maž otvorený okruh radiátora topenia a ten sa zavrie keď vypneš zapaľovanie ( pri automatickej klíme) Kľúč musí ostať v zapaľovaní v polohe 2 a teplota musí byť nastavená maximálna a topenie pustené na plno ( stredné koliečko )
Vymeň zátku správne odvzdušni a bude po probléme !

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných