... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 17. Augusta 2020, 13:44

Ja by som technickym vyrazom (najma skratenym) v slovencine nerozumel.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
heroe
Príspevky: 2379
Registrovaný: 1.4.2008
Auto: BMW e46 330ci ´01
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin, Trenčín, Turc. Teplice

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 17. Augusta 2020, 18:18

Presne tak, ja mam tiez v slovencine :D
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Nedeľa, 20. Septembra 2020, 07:40

ak este na androide nepouzivate youtube vanced, a pozeravate youtuby kanaly, kde v kazdom videu maju pol minutove intro/outro a minutovy sponsor segment - cize vsetky tech related a polovica car related kanalov, tak vyskusajte, maju novu funkciu, ktora automaticky skipuje vsetok bordel vo videu, je to velice prijemna ficura. Nefunguje to spolahlivo na slovenskych videach, takze reklamy na slovnaft v Karpatovych a toyotu zilina v Chvalovych videach to nie celkom filtruje, ale na anglickych kanaloch je to jeba. Treba to ale zapnut v nastaveniach, default je vypnuta.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 21. Septembra 2020, 04:59

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 08:10, upravené celkom 5 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 23. Septembra 2020, 12:18

bobor dik za tip na to YT Vanced, registrujem to uz dlhsie, a klasickemu YT uz zacina jebat totalne, ciel je asi co najviac zneprijemnit UX neplatiacim uzivatelom, tak to skusim

pablo ten shield sa este vyraba, alebo su to len dopredaje? Viem, ze okolo toho bolo halo, ze to nikto nekupoval povodne, na druhu stranu tiez som na to nepocul zleho slova, oproti inym, aj ked lacnejsim, cinskym bastl rieseniam.
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 23. Septembra 2020, 12:31

shield teraz nekupovat, bude zachvilu vonky novy. a rovnako bude aj chromecast novy konecne s moznostou ovladania, lebo to je najvacsi dealbreaker, ked to nevie CEC s telkou a ovladanie mi je na 3 cocky.
ja som nedavno skusal cloud streaming od nvidie, ked som nemal po ruke pc a chcel som si nieco zahrat, aj ten free tier bol celkom slusny, tomb raidera to v slusnych detailoch tlacilo, ale treba ozaj dobry uplink, moj kablovy 100mbit to tlacilo cca okolo 50-60, latencie som necitil, ale obcas frame drop jak hovado, asi by to chcelo nieco lepsie ako kabel, cize optiku az domov. novy shield by mal toto zvladat lepsie hlavne s wifi6. ale kazdopadne kto chce shield, nech pocka na novy, aj ked je ten povodny aj dnes celkom vykonny, uz je to predsa len prakticky 3 rocna architektura.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 23. Septembra 2020, 13:42

O tom ze by mal byt novy shield neviem, kupil som nVidia Shield TV Pro (2019) v alze cize 16GB storage, 3GB RAM, Tegra X1+, 2x USB aj s tym novym trojuholnikovym dialkovym, myslim ze toto je ten "novy" cize terajsi shield co si myslel bobor (https://www.nvidia.com/en-us/shield/shield-tv-pro/). Zatial 100% spokojnost, este aj IR blaster vie zosik ovladat. Rozmyslal som nejaky Intel NUC s HDMI2.0b ale po precitani kolko onanie je vo windowsoch s HDR som sa nakoniec rozhodol pre ten shield a spoko. Alternativa bola este aj Pi4 ale libreelec ma podporu HDR tiez v nedohladne.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 23. Septembra 2020, 13:52

keby som myslel 2019 shield tak by som povedal 2019 shield.
podla frekvencie "leakov", ktore vidim na reddite aspon raz za tyzden by tu mohol byt novy shield este pred vianocami
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 23. Septembra 2020, 14:51

tak na reddit chodim len stetky/influencerky pozerat, ale dobre vediet, co za tegra chipset v tom bude podla shieldgonewild ? Osobne budem rad ak si do vianoc kupim aspon RTX3080, kedze tych 10 kusov co alza dostala vydrzalo asi tak dlho jak krissove DPFko.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 14. Októbra 2020, 08:30

az vcera som objavil ameriku, ze ta funkcia automatickeho skipovania cez bullshit segmenty v youtube videach nie je nativna funkcia Youtube Vanced ale len implementacia addonu, ktory pre chrome existuje uz dlhsie, ak pozerate dzutuby tak odporucam nainstalovat do chromu https://chrome.google.com/webstore/deta ... gone?hl=en
a mozte ceze to aj oznacovat segmenty aby inym divakom napr. automaticky preskocili prijebane 30 sekundove reklamy na zaciatku slovenskych videi.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 14. Októbra 2020, 09:17

iphone12 vonku, moze byt, vsetky modely maju OLED, 5G, A14, Qi, celkom dobry vyber farieb. Inak som nedavno kupil ultrabook yoga slim 7 14 s Ryzen 4700u, 16GB RAM, 400nits za 900 s DPH, oproti tomu je novy macbook air 2020 s i3 len predrazena kalkulacka.
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11999
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 14. Októbra 2020, 10:38

jedine co je napicu, ze musim cakat do novembra kym dojde pro max.. ale inac moze byc, zo 7+ to bude paradny upgrejd, konecne s novym displejom :-O

plus celkom fajn ze bol hodinovy event opat, to znamena ze v novembri bude dalsi ohladom macov, a najskor teda aj novy mac s apple silicon.. na to som zvedavy, hlavne na benchmarky :-D
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 14. Októbra 2020, 11:01

Podla vsetkeho tam bude A14 Bionic s vacsim TDP limitom a teda vyssou frekvenciou, vykonove zazraky od toho neocakavam. Ono totiz aj ked ARM architektura je efektivnejsia, netreba zabudat ze v samotnom CPU tvoria jadra samotne len malu cast plochy a spotreby, zvysok mas L3 cache, pamatove kontrolery, GPU, PCIE I/O, atd. L2/L3 cache ci GPU ti zerie rovnako ci si CISC/X64 alebo RISC/ARM, dokonca presun dat z/do L3 cache ci RAM moze zrat aj 20x energie ako samotny vypocet. A to sa bavime o idealnom svete kde nic neemulujes a mas nativny a optimalizovany ARM port aplikacie. Neocakaval by som teda ze vykon bude ich prednostou, skor to ze budu robit nieco co konkurencia nebude vediet robit efektivne, apple je priliz maly zakaznik pre Intel aby mali nejake custom cipy s ich custom akceleratormi, preto prechadzaju na vlastny silikon, chcu hw akcelerator neuralnych sieti lebo faceid ? bum je tam, hotovo, do par mesiacov maju vzorky z FABu. A uprimne 90% uzivatelov ani viac nepotrebuje, a tito to kupia uz len preto ze to ma sebe Apple logo hoc by to malo namiesto CPU zemiakovy cips. Pre Macbook Air dokonale riesenie, pre Macbook Pro 50:50. Ale verim ze par dobre platenych ovela chytrejsich ludi ako ja v Apple vie co robi, ja len aplikujem moj pohlad na vec s mojimi limitovanymi znalostami ako vzdy. Z mojej osobnej skusenosti kedy som riesil jeden novy MCE bug v Intel mikrokode mozem povedat ze by som chapal ak by Apple chcel switchnut uz len aby sa nemusel vybavovat s ich supportom.
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 14. Októbra 2020, 23:36

pablohablo napísal:
Pre Macbook Air dokonale riesenie, pre Macbook Pro 50:50
Air podla mna v terajsej generacii 'predpripravovali' na ARM, kedze ARM Air bude pravdepodobne pasivne chladeny (terajsi Air i3/i5 ma sice ventilator, ale nie je pripojeny na heatsink. Preto to vlastne nema ziadny vykon v zatazi, huci to a topi to). Daj link na tu Yogu Slim 7, vyzera to dobre za tu cenu.

Inak som v alze osahaval mogbuuky. Mali tam vystavenu 2019 a 2020. A mozem teda uprimne povedat, ze ta minulorocna Butterfly keyboard je ta uplne uplne najhorsia, najnechutnejsia klavesnica aku som kedy mal moznost zazit. Klavesy bez zdvihu, uplne mlandrave, bez feedbacku. Pripadalo mi to ako keby som pisal na vypukanej pukacej folii. Dobre, ze som v zlave nekupil 2019 model, lebo to by som asi psychicky neuniesol pisat na tej klavesnici.

Nove ajFeny celkom meh, ale ten dizajn tela je super. Ploche bocne hrany su sexy. Inak Apple sa asi celkom hanbi za dizajn prednej strany a notch, lebo na produktovych fotkach co som zatial zbadal, tak pre 12 a 12mini krasne svetle pozadie, aby sme videli natiahnuty displej, ale 12 Pro som videl 90% fotiek zo zadu alebo z boku, hlavne s tmavou tapetou, tak, ze som na prvy pohlad nevidel notch. Tak som ho aspon mensi uzsi cakal, ale no nie, naco
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 15. Októbra 2020, 08:00

ale ved ojebavacske "hide the bathtub" pozadia pouzivali uz od Xs, najprv pri X to bolo akoze kukajte tu inovaciu, a potom uz sa tvarili,ze tam notch vlastne nie je.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných