... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
chicon
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 10.12.2019
Auto: BMW 525 TDS e39
Kraj: Zahraničie

Drnčí alternátor E39?

Streda, 5. Augusta 2020, 20:02

Z motoru se mi začalo ozývat divné drnčení (jako že je něco uvolněné) a když jsem dnes hledal, čím to může být, tak jsem zjistil že když vypnu hlavní světlomety, tak to přestane. Stejně tak to začne dělat, když třeba začnu stahovat okna, takže je to očividně zatížením alternátoru. Už jste někdo něco podobného řešil?

JInak alternátor funguje správně, dobíjí, atd...

Díky
 
Užívateľov profilový obrázok
arco
Príspevky: 57
Registrovaný: 29.9.2010
Auto: E39 528iA Touring
Kraj: Bratislavský

Re: Drnčí alternátor E39?

Sobota, 8. Augusta 2020, 07:52

Presne toto som riešil pred pol rokom. U mňa to bolo skôr také drnčanie s miernym pískaním.
Vymontoval som alternátor, dal ho repasovať a po spätnom namontovaní to stále robilo to isté!
Celé to začalo po výmene vodiacej kladky. Keďže som omylom objednal dve, vymenil som ju ešte raz a prestalo to a odvtedy je pokoj.
Kladky boli Lemförder.

Tak predtým ako dáš repasovať alternátor skús vymeniť alebo aspoň skontrolovať vodiacu a napinaciu kladku.
1997 BMW E39 528iA Touring
1997 BMW E36 318iA Touring "Notarztwagen" - RIP
 
PetoK
Príspevky: 9690
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Drnčí alternátor E39?

Sobota, 8. Augusta 2020, 09:13

A ak ches mat 100% istotu, kup orig BMW diel, ja som tiez kedysi znamemu namontoval nejaky shit, co si zohnal - fake INA part a po par km sa rozsypala... po vymene za orig ide ok, uz dlhe roky....
 
chicon
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 10.12.2019
Auto: BMW 525 TDS e39
Kraj: Zahraničie

Re: Drnčí alternátor E39?

Nedeľa, 9. Augusta 2020, 18:23

Díky všem :thumbup:
Alternátor jsem nechal repasovat - byla špatná ložiska. Problém to ale nevyřešilo, nakonec jsem musel vyměnit řemenici, byla úplně rozpadlá - po povolení šroubů vypadl střed i s gumou, kdo to zná, tak bude vědět. :D

Teď už je klid :thumbup:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných