... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
bizonik
Autor témy
Príspevky: 179
Registrovaný: 16.6.2009
Auto: BMW E46 330ci
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

servo nadrzka a hadice 330ci

Štvrtok, 16. Júla 2020, 10:10

Zdar, potrebujem vymenit nadrzku servo oleja a dve hadice ktore do nej idu. Tecie z nich olej. Otazka je mam kupit original diely alebo stacia bezne nahrady. Rozdiel v cene je cca 3x origo vychadza na 180eur za nadrzku a dve hadice oproti cca 60eur za bezne dostupne nahrady. Druha vec je ze som pozeral a zda sa mi ze je tam cervena ATF. Ked som si ale dal poslat cenu z BMW poslali podla VIN nadrzku s oznacenim CHF 11S kde by mala ist zelena kvapalina. Tak teraz neviem co tam mam naliat po vymene AFT alebo CHF 11S?
BMW E46 330ci
Toyota Auris Touring HSD
BMW E91 318D EX
BMW E39 530Da EX
BMW E46 320D Touring EX
Alfa Romeo 146 1.6TS EX
 
h0rac
Príspevky: 101
Registrovaný: 3.5.2014
Auto: BMW e91 325d
Kraj: Žilinský

Re: servo nadrzka a hadice 330ci

Piatok, 17. Júla 2020, 17:28

Ahoj ja som menil nedávno servo všetky hadice + nádobu ( 2 do nádoby aj do riadenia čo idú ). Kukni túto tému : servo s tým že som použil nasledovné diely : Nádoba na diely Lemforder ( na pôvodnej bolo napísané ATF only, na Lemforder bolo napísané CHFS 11s ) , jedna hadica do nádoby Febi, druhá hadica do nádoby Meyle ( obe hadice neboli dostupné lemforder iba Febi a Meyle ), tretia hadica bola topran a tá do riadenia bola Meyle a olej som dal ATF Dexron 2 od značky Liqui Moly 1 liter stačil a to som mal skoro celé servo vypustené. Rozhodol som sa ísť do druhovýroby nakoľko ako bolo podotknuté tie origo hadice môžu byť staré popraskané na skladoch a je to stále guma ktorá sa časom opotrebuje. Je to ekonomickejšie a ak sa hadicá má poškodiť tak sa poškodí a vymení. Zatiaľ je všetko v poriadku, ani kvapka zo serva a riadenie ide ako má :)
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7485
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: servo nadrzka a hadice 330ci

Piatok, 17. Júla 2020, 21:11

Mozes pouzit v pohode druhovyrobu. Ale nadrzku daj pre ATF a nie CHF

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných