... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
h0rac
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 3.5.2014
Auto: BMW e91 325d
Kraj: Žilinský

E46 328I sedan predfl, buchanie pri rychlosti 50 km /h

Štvrtok, 2. Júla 2020, 09:49

Ahojte , chcel by som sa opýtať , stalo sa mi že pri jazde mi začalo niečo hučať / búchať v aute. Cítim vibrovanie ale najviac je to cítiť medzi 35 - 55 km/ h , pri vyšších rýchlostiach je to jemnejšie.
Je to pravidelný zvuk ( prikladám aj video ) snažil som sa to nahrať čo najlepšie. Mám podozrenie že je to niektoré z ložísk na kolesách. Keď auto stojí ten buchot nepočuť, takisto som skúsil dvihnúť zadnú nápravu, zaradil som rýchlosť a pridával plyn do cca 3-4 tis otáčok aby som počul či zo zadu niečo nepočuť a nič. Takisto keď idem tých 50 km / h tak je jedno či je zaradené alebo nie, zvuk je identický. Spojka nešmýka, dvojhmota nebúcha ( zatial :D ) auto má ťah ako by malo mať. Myslel som že by to mohla byť Hardyspojka keď sa krúti kardan tak som si lahol pod auto a urobil som inšpekciu ale vyzerá byť v poriadku, aj som ju postláčal a žiadne praskliny alebo zomletia ako sa dajú nájsť na internete som nevidel. Keď som mal zadné kolesá vo vzduchu tak som skúšal ešte pokývať s kolesami ( vodorovne, a zvisle ) či tam neucítim nejakú vôlu ale nič podozrivé tam nebolo. Predné kolesá som už nestihol skontrolovať lebo už bolo neskoro večer a dostanem sa k tomu najbližšie až cez víkend.

Máte nejaké nápady čo ešte skontrolovať alebo čo by mohlo robiť tento zvuk ? Za každú radu ďakujem



edit : brzdové kotúče a doštičky boli menené cca 1 rok predné a 2 roky zadne dozadu. Repas strmeňov ( nové valčeky, prachovky atď , ventile, hadice, kvapalina ) robené takto pred rokom
 
h0rac
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 3.5.2014
Auto: BMW e91 325d
Kraj: Žilinský

Re: E46 328I sedan predfl, buchanie pri rychlosti 50 km /h

Utorok, 7. Júla 2020, 21:44

Ahojte , ajkeď nikto nereagoval tak som nato prišiel. Trošku hlúpa príčina no nevšimol som si to na prvý pohlad. Problém bola táto " šróba " na lavom prednom kolese ktorú som si všimol pri kontrole predných ložísk. Tlak v pneu ostal ale toto robilo šarapatu. Po výmene je všetko OK. Možno niekomu pomôže do budúcna :) môžete lock.

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: E46 328I sedan predfl, buchanie pri rychlosti 50 km /h

Streda, 8. Júla 2020, 09:30

Chlapče tá guma je na sračku na tej ešte jazdil tvoj tatko za mamkou kým sa zobrali. Čím skôr to prezuj veď ti to praská "vo švíkoch".
 
h0rac
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 3.5.2014
Auto: BMW e91 325d
Kraj: Žilinský

Re: E46 328I sedan predfl, buchanie pri rychlosti 50 km /h

Streda, 8. Júla 2020, 11:35

Neboj gumy sú už vyhodené všetky 4 :) A neboj sa nebola taká stará , DOT bol tuším 3417 , druhá vec je kvalita no boli to WANLI. Poslúžili účelu , ideme ďalej :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných