... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
h0rac
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 3.5.2014
Auto: BMW e91 325d
Kraj: Žilinský

Bmw E46 328i sahara ide len na prvý stupeň

Utorok, 7. Júla 2020, 21:52

Ahojte , chcem sa opýtať či niekto vyriešil tento problém okrem výmeny samotného dielu. Naplnil som klímu ktorá bola dlhšiu dobu úplne vypustená. Všimol som si že predný elektrický ventilátor ( sahara ) zopína len na prvý stupeň ( z dvoch / troch ? ) ide iba na ten najslabší. Auto má klasickú vrtulu s Visko spojkou. Skúsil som to napojiť na Inpu a elektricky vynútiť spustenie Sahari. Je jedno či dám na 30% , 60% alebo 90%, furt sa krúti rovnako ( pomaly ). Čo som čítal tak ludia mali tu aj v zahraničných fórach probém že nešla vôbec alebo sa furt krútila aj po vypnutí motora. Do sahari idú 3 káble ( červený 12 volt , hnedý zem a taký zelený ktorý by mal byť regulačný ). Vylúčil som to teda na Saharu a RJ ktorá je na nej že musí byť niekde problém. Pokial viem tak relé na vyššie otáčky sa nachádza priamo v tej krabičke na Sahare. Ešte som ju nedal von aby som sa pozrel dnu či nie je niečo zatečené , odtrhnuté alebo inak poškodené. Mal niekto takýto problém a vyriešil ho bez toho aby vymenil celú jednotku ? Nová origo bmw sahara stojí cca 500 € , iný výrobcovia od 150 do 500 € a z vlastných skúseností viem že niektoré veci je lepšie mať origo. Kúpiť jazdenú saharu z iného auta môže byť mačka vo vreci. Ak máte skúsenosti s druhovýrobou tak aká značka ? poprípade rada na čo by som sa mohol ešte pozrieť ? Myslíte že ak by som šiel aj po jazdenú Saharu a pripojil konektor na ňu mimo auta a zopol ju cez Inpu tak mi ukáže či je funkčná a rozkrúti ju aj na plné otáčky ? Videá na YT ukazujú že by to tak mohlo byť no rád by som mal reálne skúsenosti od niekoho kto to robil. ďakujem

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných