... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

mmracing.sk
 
Mega
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 31.8.2014
Auto: BMW 116i N45 (E87)
Kraj: Košický

Biely dym z výfuku po štarte/E87/116i/N45

Nedeľa, 3. Mája 2020, 12:39

Čaute, menil so tesnenie veka ventilov, tesnenie obalu olejového filtra a tiež som pretesňoval solenoidy. Dôvodom bol únik oleja (predpokladalo sa pokrivené veko ventilov). Avšak po výmene mi auto po štarte začalo dymiť. Je to len pár sekúnd (cca 3 sekundy) Potom auto nedymí, ani keď ho odstavím a po krátkej dobe znova naštartujem. Robí to len ak auto stojí dlhšie, napr. cez noc.Tiež auto začalo mať na voľnobehu nepravidelné otáčky ako keď vynecháva zapaľovanie jedného z valcov. Robí to len na voľnobehu, pri zátaži je všetko OK a auto ide aku má, nestráca výkon nepociťujem trhanie. Pri výmene tesnení sa vymenili aj sviečky. Cievky majú cca 20 000 km. Našiel som tému kde podobné príznaky priraďujú separátoru oleja. Môže to byť aj môj prípad? Je možné že únik oleja aj pred tým bol spôsobený separátorom oleja a že to vtedy tieklo cez veko keˇže to tamadiaľ pustilo a teraz keď to je zrobené poriadne ( bol tam dávaný aj silikón) tak to tečie tak že olej le potom pri štarte spaľovaný s benzínom? Dik za všetky postrehy.
 
Remko
Príspevky: 7
Registrovaný: 13.12.2019
Auto: e87
Kraj: Bratislavský

Re: Biely dym z výfuku po štarte/E87/116i/N45

Štvrtok, 21. Mája 2020, 15:13

čauko, mne robí asi to isté. tiekol mi olej, pretesnilo sa všetko. pár týždňov na to mi začalo horšie štartovať, skákať otáčky a dym po štarte bol tiež. Pripisoval som to zime, po zime mi vyskočilo na diagnostike že je zlá váha vzduchu. Tak si hovorím že to by aj sedelo. Vymenil som váhu vzduchu. asi tak mesiac až dva bol klud a a teraz to začalo od znova. tak že daj vedieť ak by si na niečo prišiel. dik moc
 
tke34vt
Príspevky: 715
Registrovaný: 24.8.2012
Auto: Mám
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BT, VT

Re: Biely dym z výfuku po štarte/E87/116i/N45

Pondelok, 29. Júna 2020, 21:05

Čidlo NOX na katalyzarore
KIA Ceed SW III facelift, 1.5 TGDI, 118kW, 7DCT, experience green
ex KIA Ceed SW "19 blue flame - Lentilka - stretko s Bambim :/
ex E81 116i 90kW, 6kv., "09 titansilber metallic
ex E36 Compact 316i, "94 (M43B16) black & black
ex E34 520i "90 black italian social lpg

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných