... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
sxiza
Autor témy
Príspevky: 151
Registrovaný: 28.10.2012
Auto: nope
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

7-miestne auto

Streda, 24. Júna 2020, 09:39

Nazdar borci,

kedze rodina sa pomaly rozrasta potreboval by som upgrade auta na 7miestnu verziu. S tym, aky mam momentalne budget som si viac menej isty, ze to nebude bmw. Moja otazka teda je, co by ste odporuculi ako alternativu. Ratam, ze ked pride dalsi junior na svet tak najblizsie 3roky nebudeme podnikat ziadne "kruto" dlhe vylety mimo SR cize som ochotny ist aj do starsieho rocnika ale aby to malo aspon ako taku vybavu.

Poziadavky: cena max 14k, automat, vyhrievane predne sedadla, aspon 100kw, keby to malo aj odvetravanie prdov tak to by bol uz luxus :), idealne co najvacsi priestor na zadnych sedackach kedze tam bude 2x autosedacka a medzi nimi manzelka.

Spotrebu (nafta vs benzin) neriesim kedze do prace to je tak 30km (rocne toho tiez nie je extra vela) a po pravde ak by to malo trochu vacsiu spotrebu v technicaku tak pre mna len lepsie (cestaky a pod.)

Zatial co si mi najviac pacia (kedze som v nich v zivote nesedel) tak je to Audi Q7, Nissan Qashqai a Volvo XC90 rocniky okolo 2010
Alebo co sa mi uz menej pacia a su asi overena klasika: Ford Galaxy, S-max, VW Sharan, Touran cca okolo r.v. 2013
Ex: BMW E53 3.0i
Ex: BMW F10 white [520D]
Ex: BMW E46 black [323ci]
EX: Audi A6 Avant 1.9TDI
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: 7-miestne auto

Streda, 24. Júna 2020, 11:33

to je naozaj trochu "schizoidny" vyber - q7, kaskaj, xc90 :)))
vetrane sedacky ti netreba ak nebudes mat predkozku na sedadlach, a mimo premie, kde sa vetra len vo vyssej strednej triede a velkych suv to vetranie ponuka asi len ten ford, ale good luck najst taku vybavu, neviem ci to smaxy/galaxy nemali len v tych najvyssich vybavach, v mondeu je to dost case, ale podotykam, ze to je v principe jeden vetraci otvor a fuka to asi tak na 10cm stvorcovych.
Naco potrebujes 7 miest, ked budes mat 3 deti? mam teda dost ludi v okoli, co si pokupili 7 miestne auta a ta zadna lavica sa vyuziva naozaj minimalne, pretoze si tym prakticky vymazes kufor. Ked 7 miestne, tak nech to ma aky taky zmysel = Galaxy, Sharan/Alhambra, alebo rovno maly mikrobus s kratkym rozvorom a kratkou kasnou, ktora ma celkove rozmery ako bezny kombik co sa tyka dlzky a da sa s tym normalne jazdit aj po meste a parkovat.
S-max sa absolutne neoplati kupovat, kedze to aj nove bolo o 1-2 tisicky lacnejsie ako galaxy ale vyuzitelnost priestoru je diametralne lepsia ako pri s-maxe, vzadu je to male aj pre vacsie deti, detto touran. z tychto mensiv MPV je najpouzitelnejsia zafira, ta bola take nieco medzi s-maxom a galaxy velkostne, kolega mi v tom odviezol mrte velky gauc, ktory sa napr. do tourana nezmestil. Docela mrte miesta ma aj C4 spacetourer 7 miestny.
na nissan kaskaj zabudni, to je vnutri absolutne male pre 5 clennu rodinu, jedno ci kratky ci dlhy, a kvalitou spracovania to je este nizsie ako bratsky renold, (faceliftovany renault kadjar ma celkom vyrazne lepsiu kvalitu interieru, ale tiez je to male).
Ked mas 14k na 10 rocnu q7, aky mas teda celkovy rozpocet na auto, keby si kupoval nove/1-2 rocne?
za 17-20 vies kupit vyrazne novsi touran ako 2013, aktualnu generaciu, v dojclande su ich mraky.
vies kupit aj nove/zanovne citrony, c4 7 miestny, minule leto kupoval kolega predvadzacku s tym aisinom za 20, neviem ci to ma 130 koni ci kolko, ale na rodinne vozenie staci ten chrocht, ja osobne keby som chcel lacne auto pre rodinu isiel by som si ohmatkat aj tie nove Berlinga/Partnery, o ktorych sa vsetci novinari predhanaju reportovat, ze to jazdi ako osobak, nevyzera to uz tak "murari idu na stavbu" robotnicky, za nejakych 18-20 sa da naskladat automat s rozumnou vybavou a mas aj velky kufor aj 3 sedadla vzadu, kde sa zena posadi do stredu a moze obsluzit 3 deti okolo, najmensie proti smeru jazdy na predne sedadlo, aby mohlo otykovat aj otecka za volantom, nech si to uzije cela rodina nielen mamicka. A robia ich aj predlzene so 7 sedadlami.
SUV by som vobec nebral do uvahy, u mna by bola skor priorita zadne zasuvacie dvere a auto co najnovsie, aj koli zaruke, aj istote, ze to nie je nejaka 10 rocna lepenica, o ktorej nikdy neviem, ci ju nejaky tusik nezlepil naoko tak dobre, ze to nikto neuvidi, aj koli bezpecnosti. Auto s blind spot monitorom ktore same zabrzdi ak cuvas do cesty a ide auto, ktore ako sofer nevidis moze byt ne nezaplatenie v aute plnom deti, rovnako aj dalsie asistenty, ktore su v tejto kategorii aut bezne len poslednych par rokov, vw koncernove auta pokial mas side assist/radar a lane assist vedia same aj zabrzdit ak by vodic stratil vedomie, atd atd., to by u mna vsetko boli veci, na ktore by som sa viac zameriaval ako na to, ci to "sused bude zavidiet" logo na kapote a 300 koni pod nou.
 
Užívateľov profilový obrázok
sxiza
Autor témy
Príspevky: 151
Registrovaný: 28.10.2012
Auto: nope
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: 7-miestne auto

Streda, 24. Júna 2020, 12:11

Keby len schizofrenicky ale ako spieva Whisky "paranoidna schizofrenia" :)
To auto 7m chcem tak na max 3 roky, ked uz deti budu vediet existovat v zadu sami tak chcem ist naspat na klasicku 5m verziu s velkym kufrom. Ktovie, mozno ma dake auto prekvapi a budem si ho chciet nechat aj dlhsie, ze kufor bude ok aj po sklopeni sedadiel - ale zatial bol ciel zobrat nieco lacne, ako tak spolahlive a hlavne co najvacsie aby sme sa tam odviezli vsetci. Zacal som zo siroka ja viem, nejde mi vobec o daku predvadzacku pred ostatnymi alebo vykon - odkedy mam deti a psa v aute tak cestovanie sa zmenilo len na presun z bodu A do bodu B, silnejsia hudba a rychlejsia jazda mozna len do prace a spat a aj to len vtedy pokial nikoho neberem po ceste niekam vylozit :D

Nove auto pre mna znamena len vyhodene peniaze, nakolko ho nevyuzivam tak intenzivne aby sa mi to oplatilo na dakych servisoch alebo zaruke. Cize radsej nieco starsie, ako tak spolahlive a usetrene peniaze sa minu na rodinne zazitky.

Ten Opel Zafira vyzera celkom slusne, za tu cenu viem zohnat aj nieco okolo 2015-17 rocnik - a vdaka za porovnanie tej velkosti, ako hovorim ja som vela aut za zivot nevyskusal cize netusim ako sa to u nich pohybuje ohladom velkosti, len z tych fotiek vidim ze niektore auta maju v zadu 3x plnohodnotne sedadlo a z toho dedukujem, ze tam bude viac miesta ako klasicky 2x sedacka spojena v strede takym bastardom.

Inac tych 14k bol strop - bude nieco novsie ako napr. ta Zafira 2017 bez nutnosti ako tak velkeho servisu alebo najdu sa aj vyjazdene Audiny s 300k+ km do 10k, ratam ze daky servis 2k aby sa to dalo ako tak do poriadku a bolo by z toho slusne vozenie ale znovu, premiovka netusim ako su na tom tie motory co tam odchadza a podobne, cize by to mohol byt nakoniec dost fail a ako hovorim, vykon 4.2FSI nevyuzijem s rodinou ze vobec. Volvo sa mi paci asi najmenej zo vsetkych ale cakal by som, ze tam bude aspon kopu miesta a bude to jedno z najbezpecnejsich aut aj ked clovek nikde nevie.

Ex: BMW E53 3.0i
Ex: BMW F10 white [520D]
Ex: BMW E46 black [323ci]
EX: Audi A6 Avant 1.9TDI
 
bmwmpower82
Príspevky: 703
Registrovaný: 28.4.2009
Auto: Mondeo
Kraj: Bratislavský

Re: 7-miestne auto

Streda, 24. Júna 2020, 12:41

xc90 D5 ,kup si novy svet motoru ojetiny je tam o nom 4 strany - posobi ale uz dost zastaralo
Zafira je tiez fajn, aj s tou 1.6 dieslovou neni zla
S Max - ak rad soferujes, ideal je s 2.0 Tdci je to celkom spolahlive auto,je ich aj dost vela na vyber
 
RKa74
Príspevky: 222
Registrovaný: 25.5.2020
Kraj: Trenčiansky

Re: 7-miestne auto

Streda, 24. Júna 2020, 14:16

Ak chceš čosi ušetriť tak si nájdi Alhambru s motorom 1,9tdi. Tie motory sú nesmrteľne. Mám na tom 350k km a všetko pôvodné. Menila sa akurát 2x spojka. Ak chceš niečo lepšie a troškou priplatis tak za mňa jednoznačne Mercedes R. Priestoru na rozdávanie, overená technika z MLka a výbavu to má solídnu (nájdeš aj napríklad chladené sedačky)
 
bmwmpower82
Príspevky: 703
Registrovaný: 28.4.2009
Auto: Mondeo
Kraj: Bratislavský

Re: 7-miestne auto

Streda, 24. Júna 2020, 14:35

RKa74 napísal:
Ak chceš čosi ušetriť tak si nájdi Alhambru s motorom 1,9tdi. Tie motory sú nesmrteľne. Mám na tom 350k km a všetko pôvodné. Menila sa akurát 2x spojka. Ak chceš niečo lepšie a troškou priplatis tak za mňa jednoznačne Mercedes R. Priestoru na rozdávanie, overená technika z MLka a výbavu to má solídnu (nájdeš aj napríklad chladené sedačky)
Rko teda ma vela specifickych,velmi ich co sa tyka spolahlivosti nechvalili.
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: 7-miestne auto

Streda, 24. Júna 2020, 15:26

Renault Espace si nepozeral?
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: 7-miestne auto

Streda, 24. Júna 2020, 18:27

Akoze mas jedno dieta, cakas druhe a hned 7miestna krava? Alebo mi nieco uslo? Ja som vyber auta absolvoval pred rokom, lebo do kombika sme sa piati uz nezmestili s 3mi autosedackami, keby ano, tak ho nemenim. Ale teda k veci. Aktualne novy rifter,berlingo a pod stratili variabilitu predchodcov, druhy rad nie je ani posuvatelny a sedacky su hrozne nekomfortne. Rifter je navyse oproti svojej velkosti aj dost uzky, hoci sa tam chvali s 3mi isofixmi, no ale tie lavice su za trest pre dospeleho.
Zafira ma delenie 60:40 a stredne sedadlo je uzsie, bacha na to ak chces vyuzit plne isofix, manzelka by mala v strede asi dost problem. Naviac stredne sedadlo ani nie je homologovane na autosedacku - to len na okraj. Kolega sa do Dustera v takejto kombinacii 2 sedacky + zena vojde a ten by v danej cene vysiel aj novy, aj ked teda motory su bieda a interier tiez, ale je to moznost.
Inak ja by som este spomenul predchadzajucu 5008, variabilitou fajn a dizle ma spolahlive. C4 spacetourer ma asi najviac miesta z kompaktnych MPV a maximalne pohodlne, len otazna je ta ergonomia stredovych budikov - treba asi vysskusat, moze to na prvypohlad odradit.
Espace predchadzajucej verzie skusenosti nemam, s tou sucasnou je to elegantne auto, vnutri vela miesta - ale treti rad je teda zabity, motoricky asi bacha len na 1.8 benzin, dci by mali byt v pohode, 4control je brutalna vec, ale servisovat by som to na SVK nechcel.
Fordy maju z vyssie spomenutych asi najlepsie podvozky, 1.6 a 2.0 tdci su aj tak HDI, takze netreba sa bat aut od PSA. VW by som osobne bral ako poslednu moznost ak by to bol dobry kauf - co zvecsa nie je. Este ma napada Kia Carens, ta ma celkom priestorovo v tej dobe oslovila.
Ale teda ako vravim, ja by som siel do normalneho kombiku pri 2 deckach. Jedno si das dopredu, druhe dozadu a neriesis dlho nic a mas vyber neskutocny, ale ak mas v plane (alebo aj nemas) este tretieho potomka, tak potom nieco co ma 3 plnohodnotne sedacky vzadu, cize od kompaktnych MPV (touran, 5008, C4 ST) zafiru rovno vylucit, az po vecsie MPV typu espace,galaxy, sharan. S-max je niekde medzi tymito dvomi kategoriami.
 
RKa74
Príspevky: 222
Registrovaný: 25.5.2020
Kraj: Trenčiansky

Re: 7-miestne auto

Streda, 24. Júna 2020, 20:13

bmwmpower82 napísal:
Rko teda ma vela specifickych,velmi ich co sa tyka spolahlivosti nechvalili.
Je to komplet MLko kde je motory 350cdi sú v poriadku a 7g automat je stará klasika. Nič neočakávané tam nie je okrem bežných vecí ktoré pri nafte a viac km človek neočakáva. Samozrejme ešte vzduchový podvozok a podvozok celkovo lebo to auto je slušný mastodont. Prípadne kto má viac € tak R500 a to je špičková voľba.
 
Užívateľov profilový obrázok
sxiza
Autor témy
Príspevky: 151
Registrovaný: 28.10.2012
Auto: nope
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: 7-miestne auto

Štvrtok, 25. Júna 2020, 06:51

Ano ako spominas deti budu iba dve, a tych 7 sedadiel netreba kazdy den tolko ale su pozadovane celkom casto. Nakolko byvame tam kde byvame tak klucka na dverach sa u nas otvara celkom casto a vsetky navstevy pridu bud busom, vlakom alebo lietadlom a pokial nechces sediet iba doma tak sadnes do auta a ides niekam po okoli.
Cize obsadenie bude viacmenej: predok- dvaja dospely, stred - dve autosedacky a jedna dospela osoba a v zadu jeden dospely + pes alebo dvaja dospely.

V kazdom pripade vdaka za rady, uz len predat moju 5ku a ide sa na nakupy :D
Ex: BMW E53 3.0i
Ex: BMW F10 white [520D]
Ex: BMW E46 black [323ci]
EX: Audi A6 Avant 1.9TDI
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: 7-miestne auto

Štvrtok, 25. Júna 2020, 07:32

chrysler voyager / grand voyager / town country?
v nemecku je ich kopa, je tam mrte miesta, bohata vybava, vacsi motor (stedre cestovne kompenzacie :) ), posuvne zadne dvere, atd. atd.
do 14tis. je vela na vyber
alebo ked si ochotny priplatit dalsich 5tis. tak sa najde aj o par rokov mladsia chrysler pacifica
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
filipe46
Príspevky: 998
Registrovaný: 15.12.2015
Kraj: Žilinský

Re: 7-miestne auto

Piatok, 26. Júna 2020, 10:09

7 miestny Chevrolet Captiva s r.v. 2013 kúpiš okolo 13k s nájazdom cca 120tis km, s tým že tam je aj nejaká vybava
VW Golf R 2016 2.0TSI

Ex BMW 3er 2001 3.0d tour

Ex Audi A6 2013 3.0TDI

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných