... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Kodovanie budíkov po výmene

Štvrtok, 18. Júna 2020, 21:09

Je tu niekto kto dokáže nakodovat budíky po výmene ? nepytajte sa ma prečo boli menené. Neviem to. ručičky aj kontrolky funguju pekne. Kilometre zobrazuje spravne ale je pri nich bodka. Nefunguju servisné intervaly a to tak že sa nedaju resetovat a namiesto km su tam iba čiarky. Vonkajšia teplota je stale -40C. Nefunguje ten repráčik čiže je stále ticho a display na ktorom su zobrazene kilometre a čas tak svieti stale na 100%. niekto kto to dokáže dat do poriadku ?
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Kodovanie budíkov po výmene

Štvrtok, 18. Júna 2020, 23:52

Jakub7 napísal:
Je tu niekto kto dokáže nakodovat budíky po výmene ? nepytajte sa ma prečo boli menené. Neviem to. ručičky aj kontrolky funguju pekne. Kilometre zobrazuje spravne ale je pri nich bodka. Nefunguju servisné intervaly a to tak že sa nedaju resetovat a namiesto km su tam iba čiarky. Vonkajšia teplota je stale -40C. Nefunguje ten repráčik čiže je stále ticho a display na ktorom su zobrazene kilometre a čas tak svieti stale na 100%. niekto kto to dokáže dat do poriadku ?
nakodovat dokaze hocikto, ale budiky musis mat nove, alebo ich musi niekto dat do zakladneho stavu tzv. "virgin". Pouzite z ineho vozidla nie je mozne nakodovat.
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: Kodovanie budíkov po výmene

Piatok, 19. Júna 2020, 07:16

Tak hladám niekoho kto ich dokáže dat do toho "virgin". Niekde som čítal že stačí prepájkovat ten EEPROM z povodných kde su zapisane km a vin číslo. Alebo kupit EEPROM nový. skusime naist povodne budiky a prepajkovat to. Ale zase som čítal že po prepajkovani pomohlo a hviezdička pri km zmizla a aj servisne intervaly fungovali. ale po naštartovaní ručičky fungovali 5s a potom padli na 0 okrem rýchlomeru. pri tom teste 2.0 však fungovali normalne. Je možné toto potom kodovanim napravit ?
Naposledy upravil/-a Jakub7 v Piatok, 19. Júna 2020, 09:09, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Kodovanie budíkov po výmene

Piatok, 19. Júna 2020, 08:41

Ja si myslim ze ked ti airbone nenapisal ze to vie spravit, tak len tak lahko niekoho nezozenies... Airbone robis to alebo vies o niekom?
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Kodovanie budíkov po výmene

Piatok, 19. Júna 2020, 10:18

Abyssko napísal:
Ja si myslim ze ked ti airbone nenapisal ze to vie spravit, tak len tak lahko niekoho nezozenies... Airbone robis to alebo vies o niekom?
Spravit to viem ale momentalne sa to bohuzial neda lebo dielna je docasne off a do buducna ani tuto sluzbu uz neplanujem. Len predaj kompletnych pristrojov virgin alebo rovno uz nakodovanych na danne vozidlo.
Pamat sa da prehodit zo starych budikov za dvoch predpokladov:
1. Identicke vyrobne cisla budikov - rovnake hw cislo, sw cislo a ci (coding index)
2. Ta povodna pamat je v poriadku a nema poskodene data (ked sa menili budiky, asi s nimi nieco bolo). Tam nie je zdaleka len km a VIN, ale spusta inych dat potrebnych pre funkciu celeho pristroja.
Nova pamat sa dava vzdy kvoli nulovemu stavu km, avsak nova pamat je prazdna, takze do nej treba nahrat upravene data z povodnej.
Kilometre co ti zobrazuje teraz ked su pripojene vo vozidle su km zapisane v CAS, nie tie z budikov. Preto tam aj svieti manipulacny bod. Cize nevies ake su kilometre v tych budikoch realne zapisane
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: Kodovanie budíkov po výmene

Piatok, 19. Júna 2020, 11:02

tak som zistil že povodne budiky sa pokazili tým že sa pokušali zmenit podsvietenie led na biele. Viem ich zaobstarat. takže najlepšie riešenie ? keby som vám budiky poslal aj povodne aj tieto ? alebo aká je cena naprogramovaných budikov ?
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Kodovanie budíkov po výmene

Sobota, 20. Júna 2020, 13:35

netreba mi nic posielat, ja uz tieto sluzby nerealizujem (kodovanie pouzitych pristrojov alebo ich virgin apd). Inac by som napisal uz v prvom prispevku. Jedine ako viem pomoct je dodat virgin budiky alebo nakodovane budiky. Potrebujem cislo starych, najlepsie vyfotit nalepku co je na nich. + VIN vozidla. Starych mam na mysli tie co boli povodne vo vozidle, nie tie co su tam teraz.
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: Kodovanie budíkov po výmene

Nedeľa, 21. Júna 2020, 12:06

airbone napísal:
netreba mi nic posielat, ja uz tieto sluzby nerealizujem (kodovanie pouzitych pristrojov alebo ich virgin apd). Inac by som napisal uz v prvom prispevku. Jedine ako viem pomoct je dodat virgin budiky alebo nakodovane budiky. Potrebujem cislo starych, najlepsie vyfotit nalepku co je na nich. + VIN vozidla. Starych mam na mysli tie co boli povodne vo vozidle, nie tie co su tam teraz.

jasné chápem. Cena takých hotových nakodovaných budikov ? kludne do spravý a ja by som poslal vin + fotku so stitkom na budikoch
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Kodovanie budíkov po výmene

Nedeľa, 21. Júna 2020, 13:37

bez tychto udajov ti cenu povedat neviem, krystalova gula sa mi pokazila, takze neviem ake vozidlo, aka motorizacia, aky rocnik, ake budiky a ci take mam....
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: Kodovanie budíkov po výmene

Nedeľa, 21. Júna 2020, 16:29

Pisal som spravu. Do soravy neviem ako poslat foto. Ten velky stitok na nich nieje
Prílohy
20200621_172849.jpg
20200621_172826.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: Kodovanie budíkov po výmene

Nedeľa, 21. Júna 2020, 18:19

Tu sú
Prílohy
20200621_191820.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: Kodovanie budíkov po výmene

Nedeľa, 21. Júna 2020, 19:53

Našiel som ten štitok
Prílohy
20200621_205253.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Kodovanie budíkov po výmene

Pondelok, 22. Júna 2020, 12:50

mam taketo budiky skladom, odpoved ohladne ceny mas v sprave

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných