... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Bmw559
Autor témy
Príspevky: 52
Registrovaný: 30.3.2017
Kraj: Bratislavský

Termostat 90c na 550i n62b48

Utorok, 9. Júna 2020, 19:23

Ahojte, chcel by som znizil prevadzkovu teplotu na mojej e60 550i LCI niekde som davnejsie cital ze tam pasuje samotny termostat z ineho motora viete mi prosim poradit uz ten prispevok neviem najst ...
Vdaka
 
Užívateľov profilový obrázok
ptz
Príspevky: 985
Registrovaný: 8.3.2012
Auto: E60 540i man
Kraj: Bratislavský

Re: Termostat 90c na 550i n62b48

Utorok, 9. Júna 2020, 23:04

tiez som to hladal, ale myslim, ze z ineho modelu tam nic nepasuje, to platilo o starsich M62 motoroch, tam pasol z ineho modelu.

na e60 vyraba (preraba) termostat americka firma logic7, ale chcu za to dost penazi

nasiel som tu na fore prispevok od chalan z ciech, ktory to tiez vie prerobit, pisal som mu, ale ze momentalne nie su k dispozicii origo BMW diely z ktorych to vie spravit. ale ze nejako to skusi.

este existuje moznost, sam spustit zohrievanie toho telieska, aby sa termostat otvaral skor. deje sa to minusom na na pine zohrievanie voskoveho telieska termostatu

tak ci tak si myslim, ze DME zisti, ze teplota nie je taka, ako by mala byt a zapise chybu, kedze ocakava, aby sa termostat sam otvaral az pri 105 st. najlepsie riesenie by bolo prepisat tu mapu pre termostat a teplotu na spinanie ventilatora v DME a fungovalo by to aj zo seriovym termostatom bez problemov.

ked niekto vie taketo riesenie, dajte vediet.
 
Užívateľov profilový obrázok
Bmw559
Autor témy
Príspevky: 52
Registrovaný: 30.3.2017
Kraj: Bratislavský

Re: Termostat 90c na 550i n62b48

Streda, 10. Júna 2020, 07:15

No ak by slo nejak prepisat tu mapu to by bolo super to čo pytaju za tie termostaty je fakt ..... 2kila za termostat 🤦‍♂️

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných