... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
sgtfrenzy
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 14.5.2020
Auto: BMW F31
Kraj: Bratislavský

Zobrazovanie obrázku albumu pri prehrávaní MP3 cez iDrive

Pondelok, 8. Júna 2020, 19:57

Ahojte, možno hlúpa otázka, ale zobrazuje vstavaný prehrávač v BMW cez iDrive obrázky jednotlivých pesničiek? Teda obaly albumov? Cez PC som si ich pridal, na PC a v mobile sa mi zobrazujú. Po pripojení cez BT však vidím iba názov a defaultný obrázok. To isté vidím cez Spotify. Je vôbec vstavaný prehrávač schopný zobrazovať obrázok albumu, alebo chcem niečo čo vôbec nejde? Respektíve, bolo by riešenie prepojiť to cez kábel? :)
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1029
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: Zobrazovanie obrázku albumu pri prehrávaní MP3 cez iDrive

Utorok, 9. Júna 2020, 07:08

Napr. CIC zobrazuje obaly len z priamo z jednotlivych mp3 ID3 tagov. Musi byt kazda jedna pesnicka s vlozenym obrazkom. Ine formaty a sposoby nejdu.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Užívateľov profilový obrázok
sgtfrenzy
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 14.5.2020
Auto: BMW F31
Kraj: Bratislavský

Re: Zobrazovanie obrázku albumu pri prehrávaní MP3 cez iDrive

Utorok, 9. Júna 2020, 07:35

mitocross napísal:
Napr. CIC zobrazuje obaly len z priamo z jednotlivych mp3 ID3 tagov. Musi byt kazda jedna pesnicka s vlozenym obrazkom. Ine formaty a sposoby nejdu.
Praveze to by mali moje MP3 splnat, ten obrazok som tam takto pridaval. Skusim to este raz. Niekde som cital, ze to cez Bluetooth nejde a funguje to len cez kábel :-k
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1029
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: Zobrazovanie obrázku albumu pri prehrávaní MP3 cez iDrive

Utorok, 9. Júna 2020, 11:24

U novsich systemov to neviem presne. Z USB to napr zobrazuje? Skusal si? Este som kdesi cital, ze je aj rozdiel ci je obrazok v ID3v1 tag alebo v2, v3 apod.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Zobrazovanie obrázku albumu pri prehrávaní MP3 cez iDrive

Utorok, 9. Júna 2020, 16:27

pokial viem, pre tieto veci je nutne upgradnut tzv Gracenotes
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
pka
Príspevky: 222
Registrovaný: 10.2.2015
Auto: E71 35Dx
Kraj: Bratislavský

Re: Zobrazovanie obrázku albumu pri prehrávaní MP3 cez iDrive

Utorok, 9. Júna 2020, 16:44

Gracenotes DB je primarne o rozpoznani albumu/interpreta/skladby pri grabovani CD na HDD v iDrive. Cim novsia tym lepsie pozna posledne albumy.
Obrazok v MP3 sa zobrazuje podla verzie CIC a neskorsich systemov. Pri starsich nezobrazi, resp. zobrazi len z urciteho zdroja, ako napr z tlf cez kabel ano ale z HDD nie, zo Spotify cez BT nie ale ked je nainstalovane BMW apps tak ano, podobne pri zdroji hudby z Apple music, atd. Kombinacii je velmi vela. Podla zahranicnych for je pri starsich CIC aj rozne funkcne BT v zavislosti od kombinacie verzie CIC a mobilu, resp aj jeho firmware (napr zobrazuje ci nezobrazuje obrazky k menam v tel zozname telefonu). Raz mi to islo, po upgrade FW to zrazu niekedy prestalo, po vymene tlf za novsi model to zrazu opat islo, atd. Tu si velku pracu s odladenim zial nedali.
Neviem ci je niekde aj daky dostupny zoznam, myslim ze ani BMW take nema. Jedine co sa da urobit je updatnut CIC na poslednu dostupnu verziu a vyskusat. Svoju rolu moze este zohravat aj vyssie spominany ID3 tag, ci je v1, v2 alebo v3. Nenasiel som nikde specifikaciu, ktora verzia je ktorym systemom podporovana. Jedine urobit cvicne mp3 vo vsetkych troch a vyskusat.
 
Užívateľov profilový obrázok
sgtfrenzy
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 14.5.2020
Auto: BMW F31
Kraj: Bratislavský

Re: Zobrazovanie obrázku albumu pri prehrávaní MP3 cez iDrive

Utorok, 9. Júna 2020, 18:43

pka napísal:
Gracenotes DB je primarne o rozpoznani albumu/interpreta/skladby pri grabovani CD na HDD v iDrive. Cim novsia tym lepsie pozna posledne albumy.
Obrazok v MP3 sa zobrazuje podla verzie CIC a neskorsich systemov. Pri starsich nezobrazi, resp. zobrazi len z urciteho zdroja, ako napr z tlf cez kabel ano ale z HDD nie, zo Spotify cez BT nie ale ked je nainstalovane BMW apps tak ano, podobne pri zdroji hudby z Apple music, atd. Kombinacii je velmi vela. Podla zahranicnych for je pri starsich CIC aj rozne funkcne BT v zavislosti od kombinacie verzie CIC a mobilu, resp aj jeho firmware (napr zobrazuje ci nezobrazuje obrazky k menam v tel zozname telefonu). Raz mi to islo, po upgrade FW to zrazu niekedy prestalo, po vymene tlf za novsi model to zrazu opat islo, atd. Tu si velku pracu s odladenim zial nedali.
Neviem ci je niekde aj daky dostupny zoznam, myslim ze ani BMW take nema. Jedine co sa da urobit je updatnut CIC na poslednu dostupnu verziu a vyskusat. Svoju rolu moze este zohravat aj vyssie spominany ID3 tag, ci je v1, v2 alebo v3. Nenasiel som nikde specifikaciu, ktora verzia je ktorym systemom podporovana. Jedine urobit cvicne mp3 vo vsetkych troch a vyskusat.
Jo, vyskúšam to tak, ďakujem :)!
 
Užívateľov profilový obrázok
sgtfrenzy
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 14.5.2020
Auto: BMW F31
Kraj: Bratislavský

Re: Zobrazovanie obrázku albumu pri prehrávaní MP3 cez iDrive

Štvrtok, 9. Júla 2020, 08:15

Len aby som všetko uviedol na pravú mieru:
Pripojil som mobil cez kábel a voilá -> obrázky sú tam. Takže to beriem tak, že USB zobrazuje aj obrázky a v podstate s tým pracuje ako s diskom, kdežto pri BT to je len v podstate reprodukcia hudby.
 
Užívateľov profilový obrázok
devotional
Príspevky: 172
Registrovaný: 27.4.2020
Auto: F30 2015
Kraj: Prešovský

Re: Zobrazovanie obrázku albumu pri prehrávaní MP3 cez iDrive

Štvrtok, 9. Júla 2020, 08:22

ano presne tak..priamo z USB zobrazuje fotky albumov v tagu, cez BT nie (nemám carplay) F30, 2015
BMW i3 120 2019
BMW F30 320d 2015
RR Silver Wraith II 1977
 
Užívateľov profilový obrázok
pka
Príspevky: 222
Registrovaný: 10.2.2015
Auto: E71 35Dx
Kraj: Bratislavský

Re: Zobrazovanie obrázku albumu pri prehrávaní MP3 cez iDrive

Štvrtok, 9. Júla 2020, 09:19

Pre rozsirenie informacii, mne obrazky nezobrazuje ani z USB kluca, ani z HDD v CIC. Mozno verzia TAGu, neviem, uz som neskumal. CIC som mal upgradnuty na poslednu dostupnu verziu.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných