... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

obchodna sekcia
 
dunaj
Autor témy
Príspevky: 61
Registrovaný: 11.5.2009
Kraj: Bratislavský

Klima nabehne iba po pridani plynu

Sobota, 30. Mája 2020, 20:48

Caute plechovkari:) Davam dokopy mojho veterana E53 (2004) a mam nasledovnu zavadu: Po nastartovani zapnem klimu, spojka zopne (remenica kompresora sa toci), ale ziadny chlad. Vrtula na kondenzatore stoji. Potom dupnem na plyn a po par sekundach sa zacne hriat horna trubka a chladnut spodna, nasledne nastartuje vrtula a klima ide. Bol som v klimaservise a prisli iba na to, ze mi vraj chyba 300g chladiva zo 440, takze doplnili, ale vsetko sa sprava rovnako ako pred tymto servisom. Unik ziadny nenasli (a to tam mam farbivo a kukali s lampou). Masina testom tesnosti pri vakuovani nezistila nic. Diagnostika tiez nevypisuje nic. Kedysi to fungovalo aj na volnobehu, zapol som klimu, roztocil sa kompresor a hned to chladilo. Tiez sa mi zda, ze vrtula sa rozbiehala hned po zapnuti klimy, teraz az po zohriati hornej trubky, cize ked kompresor natlakuje. Raz som opravoval spojku zaletovanim prepaleneho odporu, lebo vtedy vobec nespinala, ale teraz sa normalne roztoci remenica. Fakt musim skusit vymenit kompresor? Chcu zanho vyse 200€ a na narazniku sa mi este aj pretacaju tie dve skrutky pod krytkami. Vdaka za kazdu dobru radu.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majo320 a 23 neregistrovaných