... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
kristian259
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 27.5.2020
Kraj: Trnavský

Fakra konektor

Streda, 27. Mája 2020, 21:00

Zdravím vás potreboval by som poradiť ohľadne fakra konektoru prerábať som nejaké veci a odstrihol som fakra koncovku☹️chcel by som vedieť farby káblov napájania a Can. Repro viem ktoré sú poprípade nejaké foto lebo neviem čo mám kam zapojiť
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Fakra konektor

Štvrtok, 28. Mája 2020, 09:18

fakra je typ konektoru, ale nenapisal si co konkretne si odstrihol....
 
kristian259
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 27.5.2020
Kraj: Trnavský

Re: Fakra konektor

Štvrtok, 28. Mája 2020, 10:44

Myslím fakra kde je napájanie repro canbus. Celý ten plastový štvorcový konektor som odstrihol samozrejme okrem optiky😂☹️a teraz chcem dat nový no neviem podla farieb ktorý kábel je k čomu. Repro a 12v- takisto aj gnd viem ktoré sú no neviem ktorý je can hi can low a tie ostatne
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Fakra konektor

Štvrtok, 28. Mája 2020, 12:19

kristian259 napísal:
Myslím fakra kde je napájanie repro canbus. Celý ten plastový štvorcový konektor som odstrihol samozrejme okrem optiky😂☹️a teraz chcem dat nový no neviem podla farieb ktorý kábel je k čomu. Repro a 12v- takisto aj gnd viem ktoré sú no neviem ktorý je can hi can low a tie ostatne

FAKRA je vseobecne pomenovanie automobilovych konektorov, nie je to specificke o ktory sa jedna. Takze odstrihol si hlavny radio-steker. Ked potrebujes podla farieb, tak pomozu len bmw schemy, pretoze to zapojenie je rozkreslene do viacerych sekcii.

Vsetko najdes na stranke newtis.info
 
kristian259
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 27.5.2020
Kraj: Trnavský

Re: Fakra konektor

Štvrtok, 28. Mája 2020, 19:05

Diky za radu ešte sa chcem spýtať sú nejaké schéma aj na ccc moduly? Chcel by som to opravovať no nemám prehľad vtom akú úlohu splnaju kondiky a pod.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Fakra konektor

Štvrtok, 28. Mája 2020, 20:18

kristian259 napísal:
Diky za radu ešte sa chcem spýtať sú nejaké schéma aj na ccc moduly? Chcel by som to opravovať no nemám prehľad vtom akú úlohu splnaju kondiky a pod.

Existuje ale nie je na predaj. Z hladiska funkcnosti CCC nemaju kondenzatory ziadnu ulohu. Kondiky co sa predavaju na internete pre "opravu ccc" - je to internetovy scam. To kazdy hlupak uz davno vie.... Su totizto zapojene v obvode zvukoveho zosilnovaca. Jednoduho povedane, ked ich na funkcnom ccc vyberies vonku, ccc bude fungovat aj bez nich. Opravil som asi 185ks CCC modulov a ani raz som sa nestretol s tym, zeby bolo nieco s tymi kondenzatormi...
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Fakra konektor

Štvrtok, 28. Mája 2020, 21:03

navyse, kondenzatory sa daju lahko odmerat s ESR. Nikto kto ich menil asi tie povodne neodmeral, lebo by prisiel nato, ze im nic nie je.... :)
 
kristian259
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 27.5.2020
Kraj: Trnavský

Re: Fakra konektor

Sobota, 30. Mája 2020, 19:52

Veľmi pekne ďakujem za info. Mam ešte takú malú otázku ccc modul funguje úplne v pohode len nejde zvuk môžu to byť tie kondenzátory alebo skôr integrac. Je mi jasné že treba to pomerať atď len skôr by som sa chcel spýtať čo vecsinou býva v takomto prípade.
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Fakra konektor

Sobota, 30. Mája 2020, 20:27

Počuj, keď sa takto pytas, radšej to daj spravit Airbonovi, a na servis takýchto high-tech zariadení radšej zabudni. To nie je CRT televízor z éry 90's... Na opravy takýchto veci musíš mat veľmi pokročilé vedomosti z elektroniky, a drahé vybavenie.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Fakra konektor

Pondelok, 1. Júna 2020, 02:30

kristian259 napísal:
Veľmi pekne ďakujem za info. Mam ešte takú malú otázku ccc modul funguje úplne v pohode len nejde zvuk môžu to byť tie kondenzátory alebo skôr integrac. Je mi jasné že treba to pomerať atď len skôr by som sa chcel spýtať čo vecsinou býva v takomto prípade.
To zavisi od toho ako k tomu doslo a ci to fungovalo predtym.
Alebo to prestalo fungovat ked si prestrihoval tie kable, co pises vyssie..... Ak ano, vyskratoval si elektroniku v module. Riesil som aj taketo pripady.
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Fakra konektor

Pondelok, 1. Júna 2020, 08:01

kristian259 napísal:
Diky za radu ešte sa chcem spýtať sú nejaké schéma aj na ccc moduly? Chcel by som to opravovať no nemám prehľad vtom akú úlohu splnaju kondiky a pod.

kamarat nic v zlom, ale pri tychto otazkach fakt sa do toho nepustaj....odporucam AIRBONEHO na opravu ma bohate skusenosti s opravami CCC
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Fakra konektor

Pondelok, 1. Júna 2020, 08:02

PetoK napísal:
Počuj, keď sa takto pytas, radšej to daj spravit Airbonovi, a na servis takýchto high-tech zariadení radšej zabudni. To nie je CRT televízor z éry 90's... Na opravy takýchto veci musíš mat veľmi pokročilé vedomosti z elektroniky, a drahé vybavenie.

:thumbup: ani tie CRT nevedel opravit hocikto :D
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Fakra konektor

Pondelok, 1. Júna 2020, 08:48

kludne nech opravuje, nerieste. Ved je to jeho majetok. Ked to nevyjde, tak kupi novy modul a zivot ide dalej :D
 
kristian259
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 27.5.2020
Kraj: Trnavský

Re: Fakra konektor

Pondelok, 1. Júna 2020, 18:42

Veru ale tak rad skúšam nové veci ccc modul mam už druhý no natom starom sa skôr chcem iba pohrať 😂
 
kristian259
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 27.5.2020
Kraj: Trnavský

Re: Fakra konektor

Pondelok, 1. Júna 2020, 18:45

Akurát mal by som ešte takú otazku😂😂viem už je to otravné ale fakt ma to dosť zaujíma. Ccc ma stále napájanie 12v a viem ze ho prebúdza signál zo zbernice na rádio on chcem sa skôr spýtať ako prebudím ten ccc modul bez zbernice keď to chcel vyskúšať mimo auta. Dá sa to prebudiť nejakým napetim?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 7 neregistrovaných