... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Tommy96
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 22.9.2018
Auto: X5 F15
Kraj: Trnavský

F15 riadenie - geometria alebo? - vyriesene

Pondelok, 20. Apríla 2020, 09:49

Rad by som sa s vami poradil o mojom "probleme". Mam X5 F15 - rok 2014 v M pakete, t.z. aj tie najsirsie kolesa 275/35 vpredu a 315/30 R20 vzadu.
Uz dlhy cas sa nemozem zbavit pocitu, ze auto na rovine trosku taha dolava (napr na dialnici), zaroven mam pocit, ze volant ak idem rovno je velmi mierne natoceny dolava a taktiez mam pocit z riadenia ze v smere dolava je taky vlacnejsi, doprava naopak je riadenie ako keby trochu tvrdsie a reaguje ihned - to vsetko pri jazde na dokonalej rovine, pri jazde na nerovnych cestach je to samozreme ovela horsie ale predpokladam, ze to moze byt zapricinene aj velkymi runflat pneumatikami.
S autom som bol asi 8x na geometrii - v BMW TN aj TT, skusal som aj neznackove geometrie no vysledkok da sa povedat bol vzdy taky isty, spravanie auta sa mi nepozdava. Dal som niekolko krat kontrolovat podvozok, vsetko je v poriadku, pevne, nic nema volu, bol som aj na STK na vibracnych doskach - vsetko ok.
Mate niekto podobne skusenosti alebo to tak ma jednoducho byt? :D Dik za rady.
Naposledy upravil/-a Tommy96 v Sobota, 23. Mája 2020, 14:58, upravené celkom 1 krát.
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: F15 riadenie - geometria alebo?

Pondelok, 20. Apríla 2020, 10:03

určite to tak nemá byť.Ako prvé by som vyskúšal novú/ požičanú sadu kolies, tj. pneu aj s diskami
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1041
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: F15 riadenie - geometria alebo?

Pondelok, 20. Apríla 2020, 10:34

Inak podobnu vec tu pred par rokmi niekto riesil tusim na 5er alebo X5. Treba pohladat. Malo to tusim suvis s aktivnym riadenim.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Tommy96
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 22.9.2018
Auto: X5 F15
Kraj: Trnavský

Re: F15 riadenie - geometria alebo?

Pondelok, 20. Apríla 2020, 10:42

undy napísal:
určite to tak nemá byť.Ako prvé by som vyskúšal novú/ požičanú sadu kolies, tj. pneu aj s diskami
To som skusal, mam este druhu sadu zimnu - kde nemam runflat, na tych je to mierne lepsie ale problem je citit aj tu.
 
Tommy96
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 22.9.2018
Auto: X5 F15
Kraj: Trnavský

Re: F15 riadenie - geometria alebo?

Pondelok, 20. Apríla 2020, 10:45

mitocross napísal:
Inak podobnu vec tu pred par rokmi niekto riesil tusim na 5er alebo X5. Treba pohladat. Malo to tusim suvis s aktivnym riadenim.

Aktivne riadenie som daval kalibrovat takze to by malo byt ok.
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: F15 riadenie - geometria alebo?

Pondelok, 20. Apríla 2020, 11:51

nemá to aktívne riadenie samostatnú poistku? Možno blbne i napriek kalibrácií
 
Tommy96
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 22.9.2018
Auto: X5 F15
Kraj: Trnavský

Re: F15 riadenie - geometria alebo?

Pondelok, 20. Apríla 2020, 12:28

undy napísal:
nemá to aktívne riadenie samostatnú poistku? Možno blbne i napriek kalibrácií

Na tom moze nieco byt pravdy, v Bavaria TT mi tvrdili, ze poloha volantu na geo sa nastavuje podla aktivneho riadenia, ze aktivne riadenie ma "svoju stredovu polohu" a tak musi byt aj volant, problem ale jem ze mi to tak nevyhovuje, chcelo by to volant cca o 1cm doprava, to mi odmietli spravit, udajne to nieje mozne..
 
Tommy96
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 22.9.2018
Auto: X5 F15
Kraj: Trnavský

Re: F15 riadenie - geometria alebo?

Sobota, 23. Mája 2020, 14:56

Problem vyrieseny - auto bolo na geometrii v Automotiv BA, bolo potrebne vymenit spojovacie tyce riadenia a predne tazne ramena. Teraz auto ovela lepsie sedi na ceste, riadenie je do oboch stran rovnake. Sem tam sice taha do strany na zlej ceste, ale to uz pripisujem iba starsim (3 rocnym) runflat pneumatikam.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných