... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

obchodna sekcia
 
soke6189
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 27.8.2014
Auto: BMW 525d Touring E39
Kraj: Bratislavský

E39 problém so štartovaním

Piatok, 15. Mája 2020, 14:43

Zdravím vospolok,
vedel by mi poradiť niekto šikovného autoelektrikára, ktorý by mi vedel pomôcť s mojim problémom a nestálo by to majlant? Auto mi veľakrát naštartuje úplne v pohode a potom zrazu niekedy, keď otočím kľúčom a rozsvietia sa kontrolky a zhasne kontrolka žhavenia, pretočím do štartovacej polohy, tak len to cvakne a kontrolky zhasnú a nenaštartuje. Potom musím ísť k baterke pomykať s káblami a už to naštartuje normálne. Keď mi to spravilo prvý krát, tak som si myslel, že mi asi odišla baterka. Kúpil som novú, chvíľu to štartovalo normálne a potom znova bol problém. Tak som asi dvakrát dobíjal baterku, ale zistil som, že problém bude asi niekde s kostrou. Mal som to raz aj v nejakom servise, ktorý mi odporučila jedna moja známa, že tam chodí a je s nimi spokojná. Vtedy som ešte myslel, že mi niečo vybíja baterku, tak som im to aj tak povedal. Oni to ale dali niekomu inému, ten to vraj celé premeriaval a na nič neprišiel. Teraz už viem čo je vo veci, len neviem na koho sa obrátiť. Ak môžte poraďte niekto. Ďakujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
ALAS
Príspevky: 1876
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: E39 525d
Kraj: Nitriansky

Re: E39 problém so štartovaním  Topic is solved

Piatok, 15. Mája 2020, 15:41

Ked pomoze pomykanie kontaktov na baterii tak mas asi odpalenu pyropatronu na + kabli.
BMW E39 525d | BMW E39 540it 6q | Honda Accord (CH1) TypeR 2.2 VTEC | JEEP Cherokee XJ 4.0 | Mercedes Benz S204 200CDI
 
soke6189
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 27.8.2014
Auto: BMW 525d Touring E39
Kraj: Bratislavský

Re: E39 problém so štartovaním

Utorok, 19. Mája 2020, 13:28

Fajn ďakujem za odpoveď, ale ešte by som prosil radu ako to riešiť.
 
Užívateľov profilový obrázok
ALAS
Príspevky: 1876
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: E39 525d
Kraj: Nitriansky

Re: E39 problém so štartovaním

Utorok, 19. Mája 2020, 17:24

Skontroloval si to? je pyropatrona odpalena ?

Ak je, tak potrebujes novu svorku pre + pol, bud si tam das nejaku aftermarket kde nebude pyropatrona,
tu ale nebudes mat zapojeny konektor pre pyropatronu a bude ti svietit kontrolka airbagu + bude zapisana chyba.

Alebo druha moznost je, si ju s kusom kablu vystrihnut z nejakeho vraku kde nieje vystrelena a napojis do svojho auta.
Spojis to niecim takym: https://www.hagard.sk/produkty/spojka-h ... -trhacia-1
a zaizolujes zmrstovackou.
BMW E39 525d | BMW E39 540it 6q | Honda Accord (CH1) TypeR 2.2 VTEC | JEEP Cherokee XJ 4.0 | Mercedes Benz S204 200CDI
 
soke6189
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 27.8.2014
Auto: BMW 525d Touring E39
Kraj: Bratislavský

Re: E39 problém so štartovaním

Štvrtok, 21. Mája 2020, 10:51

Neviem, či je to ono, pretože sa v tom nevyznám. Skôr by som potreboval poradiť niekoho, kto by mi s tým vedel pomôcť. Ja osobne sa do toho radšej nebudem púšťať. To by nedopadlo dobre.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných