... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Metro
Autor témy
Príspevky: 69
Registrovaný: 7.9.2016
Auto: F30LCI 320i B48 2017
Kraj: Zahraničie

Cena výmeny tesnení driekov ventilov

Štvrtok, 7. Mája 2020, 18:48

Vedel by mi prosím niekto poradiť, niekoho alebo nejaký servis kto by vedel vymeniť tesnenia drieka ventilov a za koľko? V okolí Žilina, Považská Bystrica, Trenčín?

Ešte by ma zaujímalo koľko to môže cca stáť.
Tesnenia driekov ventilov mam svoje.

Auto E46 318Ci motor N46B20 (Valvetronic, Vanos).
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 691
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Cena výmeny tesnení driekov ventilov

Štvrtok, 7. Mája 2020, 20:56

Ak to nieje tajomstvo koľko Ti afto papá oleja na 1 000 km?
Tesnenia sa dajú vymeniť aj bez domontáže hlavy ale nie každý to vie, resp. je ochotný to takto robiť.
V ZA Ti viem z vlastnej skúsenosti poradiť: http://www.carcool.sk/
 
Užívateľov profilový obrázok
Metro
Autor témy
Príspevky: 69
Registrovaný: 7.9.2016
Auto: F30LCI 320i B48 2017
Kraj: Zahraničie

Re: Cena výmeny tesnení driekov ventilov

Pondelok, 11. Mája 2020, 09:41

1l/1000km.... ludia co to menili na tomto motore, tak nemali potom ziadnu spotrebu oleja... Je to choroba vsetkych N46B20 a N42B20... Viem da sa to aj bez demontaze hlavy lenze tu nastava problem, ze toto si ja netrufam kedze navrchu je valvetronic a musi sa postahovat paskami aby sa nepohol a podobne... su na to video navody, ale neverim si natolko. Ja by som najradsej dal vymenit tie tesnenia driekov ventilov a ked to bude na tolko rozobrate, tak kludne aj vymenit tesnenie pod hlavou.
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 691
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Cena výmeny tesnení driekov ventilov

Pondelok, 11. Mája 2020, 15:31

1l/1 000 km, to ja som mal ešte dobre cca. 0,5l/1000.
Ja som menil okrem tých tesnení driekov ventilov aj piestne krúžky pretože podľa informácii čo som zistil by mi výmena tesnení driekov ventilov síce pomohla ale úplne by mi neodstránila problém so spotrebou oleja. Takže som vymenil tesnenia driekov ventilov+piestne krúžky. Aktuálna spotreba oleja po cca. 10 tis. km kedy mením olej je možno 1-2 deci. Na mierke to skoro nejde poznať. Nabehané cca. 40 tis. a bez problémov.
 
Užívateľov profilový obrázok
Metro
Autor témy
Príspevky: 69
Registrovaný: 7.9.2016
Auto: F30LCI 320i B48 2017
Kraj: Zahraničie

Re: Cena výmeny tesnení driekov ventilov

Pondelok, 11. Mája 2020, 19:06

Tak to je super, tento stav chcem aj ja docielit :D

Ja aj vidim taky modrasty dym, oblak, ked dlhsie stojim na volnobehu a potom dupnem.

Ked sa zamyslim, ked pustaju tesnenia ventilov olej a sa spaluje vo valci, tak je pravdepodobne, ze ten bordel zalepi piestne kruzky.
Asi by som aj ja mal menit kruzky s tesneniami ventilov.

Dnes som volal do toho car cool bmw servisu a povedali mi, ze az tak koncom mesiaca ma moze objednat. Chcel som aj predbezne nacenenie, ale nevedel mi to nacenit kedze potreboval VIN, sice som mu dal kod motora N46B20, ale to asi nestacilo.
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 691
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Cena výmeny tesnení driekov ventilov

Utorok, 12. Mája 2020, 10:30

No v tom servise vedia čo robia a majú stále plno, takže buď trpezlivý.
A cena? ak budeš robiť aj piestne krúžky tak pod 1 tis. € sa určite nedostaneš.
Počítaj krúžky, všetky tesnenia, práca, potom nastavovanie rozvodov-tam potrebuješ prípravky, atď...
Ak sa Ti dá tak si tesnenia pozri a objednaj sám, aj krúžky. Napíš napr. Martinovi z Autotechnik on Ti pomôže, poradí a keď to donesieš do servisu všetko tak oni Ti to len porobia, nebudú musieť nič objednávať a na nič nebudeš čakať. Ak niečo potrebuješ vedieť alebo Ti nieje jasné tak sa pýtaj.
Ak budem vedieť poradím Ti.
BTW: ja na Tvojom mieste by som vymenil aj krúžky.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Cena výmeny tesnení driekov ventilov

Utorok, 12. Mája 2020, 11:05

nechcem sa do toho pliest, ale objednavku dielov by som urcite radsej nechal na servis a to z viacerych dovodov
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 691
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Cena výmeny tesnení driekov ventilov

Utorok, 12. Mája 2020, 14:58

PeqpeK napísal:
nechcem sa do toho pliest, ale objednavku dielov by som urcite radsej nechal na servis a to z viacerych dovodov
Ja som mu to poradil kvôli tomu že tak by mohol mať auto urobené čo najskôr, kedže by v servise po rozobratí motora nemuseli čakať na diely :wink:
Ale tak každý nech sa podľa seba rozhodne.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9787
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Cena výmeny tesnení driekov ventilov

Streda, 13. Mája 2020, 05:54

ked si ides sadnut do restiky tiez nedonesies vlastnu kofolu a 20deka hovadzieho aby ti to len hodili na grill
ked ti maju dat aj nejaku zaruku ze to nezacne za par km znova dymit tak nech to robia s vlastnymi dielmi ktore maju overene
najlepsie ked takyto akcny zakaznik co donesie vsetko vlastne (a casto na x veci ajtak zabudne pri takejto vacsej oprave) este zacne kecat do roboty - takym by som automaticky zvysil normohodinu :D
btw. vymena iba kruzkov bez vybrusu byva iba taka ciastocna oprava, v prvom rade nech zhodnotia stav v servise, meranie kompresie atd. ci to vobec je nutne riesit
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných