... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

bmwtt.sk
 
Caba997
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 30.4.2020
Auto: Bmw e87
Kraj: Nitriansky

Problem s vymenou radia bmw e87 (2011),alebo ktora poistka je+12V spinana

Štvrtok, 30. Apríla 2020, 01:29

Nazdar viete mi poradit ? V aute mam iba jeden staly prud +12v zlty kabel, cerveny je bez prudu aj ked zastrcim kluc ,original radio funguje. Nove radio funguje iba tak ze spojim dohromady zlty a cerveny drot od radia a pripojim ho iba k tomu jednemu zltemu kde je staly prud a nedrzi pamät ,ale to nechcem ,chcem aby sa zap.vyp. na kluc . Kde v aute (bmw e87) najdem spinany +12V?vo zvesku kablov mam len jeden staly +12V ten zlty ,iny prud tam neni meral som vsetky kable ,original radio mi funguje normalne na kluc ,no nechapem , pomohlo by mi aj to ak by ste vedeli na ktorej poistke je +12v (spinany) po zastrceni kluca , dik
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Problem s vymenou radia bmw e87 (2011),alebo ktora poistka je+12V spinana

Štvrtok, 30. Apríla 2020, 02:09

Caba997 napísal:
Nazdar viete mi poradit ? V aute mam iba jeden staly prud +12v zlty kabel, cerveny je bez prudu aj ked zastrcim kluc ,original radio funguje. Nove radio funguje iba tak ze spojim dohromady zlty a cerveny drot od radia a pripojim ho iba k tomu jednemu zltemu kde je staly prud a nedrzi pamät ,ale to nechcem ,chcem aby sa zap.vyp. na kluc . Kde v aute (bmw e87) najdem spinany +12V?vo zvesku kablov mam len jeden staly +12V ten zlty ,iny prud tam neni meral som vsetky kable ,original radio mi funguje normalne na kluc ,no nechapem , pomohlo by mi aj to ak by ste vedeli na ktorej poistke je +12v (spinany) po zastrceni kluca , dik

Ked uz, tak voltami nemeriame prud, ale napatie.... V kablovacke radia nie je ziadne stale napatie +12V. Cerveny kabel je terminal 30g - pripaja ho CAS a po vytiahnuti kluca alebo vypnuti do nulovej polohy sa po nejakkom case vypne. 60 minut tusim. Ziadne spinane napatie od vopchateho kluca tam nie je, original radio sa napaja automaticky ihned ked sa odomkne vozidlo, alebo otvoria dvere apd. Vypnutie a zapnutie radia pri vlozeni alebo vytiahnuti kluca je cez CAN zbernicu. Ak chces napatie ktore je spinane zapalovanim, tak musis najst terminal 15, ale kde presne je to ti neviem povedat ale da sa to zistit podla schem.
 
Caba997
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 30.4.2020
Auto: Bmw e87
Kraj: Nitriansky

Re: Problem s vymenou radia bmw e87 (2011),alebo ktora poistka je+12V spinana

Štvrtok, 30. Apríla 2020, 11:39

Vdaka za radu skusim to najst
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Problem s vymenou radia bmw e87 (2011),alebo ktora poistka je+12V spinana

Štvrtok, 30. Apríla 2020, 12:36

Mozes nam prezradit, ake radio tam chces dat? Original ma atypicky tvar, akekolvek ine tam musi vypadat otrasne...
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Problem s vymenou radia bmw e87 (2011),alebo ktora poistka je+12V spinana

Štvrtok, 30. Apríla 2020, 19:52

No to veru... dynavin kupodivu vymyslel nieco co tam az tak strasne do oci neudrie, no bovhie co je to za cirkus

https://dynavinnorthamerica.com/collect ... 2179689529

inac este budes musiet vyriesit napajanie antenneho zosilnovaca, co je signal spinany od radia, inac bude prijem totalne naprd. Teda priviest tam tiez spinanych 12V, na napajanie, ktore je v povodnom stekri.
A poradim, povodne radio rozhodne nepredavaj na bazosi a dobre si ho odloz. Ak by nebodaj vozidlo potrebovalo nejaku programovacku alebo kodovacku v servise z dovodu moznej vymeny niektoreho dielu... Bez orig radia sa system nepohne dalej....
A ak mas nahodou ovladanie radia na volante, tak sa s nim rozluc...
 
Caba997
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 30.4.2020
Auto: Bmw e87
Kraj: Nitriansky

Re: Problem s vymenou radia bmw e87 (2011),alebo ktora poistka je+12V spinana

Utorok, 5. Mája 2020, 20:43

Mam to vsetko funguje
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Problem s vymenou radia bmw e87 (2011),alebo ktora poistka je+12V spinana

Streda, 6. Mája 2020, 22:18

daj foto, neverime :smile:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní