... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1040
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: Automat

Streda, 22. Januára 2020, 10:28

Keby si vedel do akeho rizika ides, nebolo by ti to jedno. Teraz sa modli, aby nebol filter poskodeny.
Ale tusim si skor dieta stasteny. Rozvody si tiez nahodou stihol a to uz malo byt davno po funuse :D
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Automat

Streda, 22. Januára 2020, 20:01

Davidd25 napísal:
Ako je mi to jedno ako to urobili hlavne nech to je ciste ... blok z hodnotami mam aj ked sice to asi neni problem urobit ale emisna to vyhodi .....

Ziadny repas DPF filtra neexistuje, ak tak cistenie. Ak mas za domom plnu zumpu hovien a das ich vytahat s fekalom, nie je to repas zumpy, ale len jej odsatie... Slovu repas na slovensku nikto nerozumie, co vlastne znamena a nikde sa to ani nepopisuje. Je to prebrane z fancuzkeho jazyka, kde slovo repas znamena "oprava" a tu sa to udomacnilo hlavne v 90-tych rokoch v pocitacovej technike. Repasovany pocitac znamenalo ze je pouzivany a plne funkcny, nainstalovany nasucho novy OS apd.. No slovaci si toto slovo casto mylia s pojmom "generalna oprava". Ta by znamenala ze filter sa musi rozrezat a zadrbane creva sa musia vymenit za fungel nove..... su tam totizto aj urcite typy kovov, ktore casom degraduju a cistenie ich nezregeneruje.
Cistenie DPF filtra sa realizuje viacerymi sposobmi, vacsinou ich kombinaciou. Chemia, ultrazvuk, tlakova voda, vypalovanie apd. Ale kvalita prevedenia samozrejme zavisi aj na kvalite realizacie a technologie, ktoru pouziva. Je rozdiel si utriet zadok od hovna s lopuchom, alebo s vysokokvalitnym hebkym 3-vrstvovym toaletakom. Niekto to teda cisti wapkou a niekto na masine co stoji 50tisic eur.... niesom v tom sice odbornik, ale pobehal som zopar vystav automechanika v ramci europy a trochu som sa s touto problematikou oboznamil, len tak pre svoju vlastnu zaujimavost...
Ak ti filter vypisuje chybu, treba vediet aku ale s velkou pravdepodobnostou mohlo dojst k poskodeniu jeho snimacov, ktorych vymena mimochodom moze stat viac ako to samotne cistenie....
Ospravedlnujem sa ze som tak velmi odbocil od temy automatu...
 
Davidd25
Príspevky: 42
Registrovaný: 20.1.2020
Auto: Bmw x6
Kraj: Košický

Re: Automat

Streda, 22. Januára 2020, 20:38

😂😂😂ze sa ti to vobec chcelo pisat 🤦🏼‍♂️.... islo o pointu ne o to slovo ....
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Automat

Streda, 22. Januára 2020, 21:37

Ne, ide o oboje....
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Automat

Piatok, 24. Januára 2020, 19:42

Davidd25 napísal:
😂😂😂ze sa ti to vobec chcelo pisat 🤦🏼‍♂️.... islo o pointu ne o to slovo ....
Kludne sa na tom pobav.... ale ja netukam ako datel jednym alebo dvoma prstikami..... pisem vsetkymi desiatimi cca 400> uderov za minutu. Som drzitel statnej skusky zo strojopisu. Takze netrvalo to velmi dlho..... :lol: cize pisem rychlejsie ako ty vies citat :wink:
 
Mastodon
Príspevky: 1
Registrovaný: 10.9.2019
Auto: X5
Kraj: Košický

Re: Automat

Nedeľa, 3. Mája 2020, 21:42

Zdravím Paní, moje prve BMW e70 40d po facelifte asi, je to prihlásene september 2010. Olej sa menil prvý krát pred rokom v 8HP automate hneď po kúpe, keďže prvý majiteľ bol asi mimozemšťan a veril na doživotnosť prevodovky. Po výmene oleja ostalo blbnutie za studena pri rozjazde a cukanie z R do D. Po pól roku iný mechanik nakalibroval prevodovku, lebo rýchlosti mali roztrelene tlaky. Aj tak stále sú problémy s rozjazdom za studena kedy sa auto kolíše spredu do zadu pri preraďovaní prvých 4och stupňoch a sem tam pri zmene z R do D ( musím stať na brzde kým to nezaradí a aj tak si auto skoči) kým sa olej nezohreje potom je to ok. Tie problémy po kalibrácii sú jemnejšie. Otázka, sú to ventyli v mechatroniku? Dik za radu
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných