... všetko o BMW ...

Moderátori: 100RM, BinKooL

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
figo16111
Autor témy
Príspevky: 77
Registrovaný: 19.1.2013
Auto: BMW E30 325i
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Praha

E32 740iL - Neide sa pripojiť na RJ motora

Piatok, 27. Marca 2020, 19:11

Ahoj, riešim problém s propojením sa diagnostikou na RJ motora. Dával som auto do servisu na výmenu oleja v automate a pri tejto príležitosti som dal skontrolovat auto cez diagnostiku. Ale servisák mi volá že sa k autu nedá pripojiť. Volal vraj nejakého týpka ktorý tomu rozumie a hovorí že sa to nepodarilo ani jemu. Vie niekto čím to je a prečo sa k autu nedá pripojiť ? Auto funguje normálne. Díky moc za každú radu.
 
PetoK
Príspevky: 9664
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E32 740iL - Neide sa pripojiť na RJ motora

Piatok, 27. Marca 2020, 20:19

Potrebujes special hw, bud stary ads interface alebo original diag.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9786
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: E32 740iL - Neide sa pripojiť na RJ motora

Pondelok, 30. Marca 2020, 07:41

este dodatok na e34 sa mi na DDE vedeli pripojit starsim bosch KTS, ale neslo vsetko
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: E32 740iL - Neide sa pripojiť na RJ motora

Pondelok, 30. Marca 2020, 12:29

Ty si mal pokial viem novsie tdso, s redukciou to napoji aj Delfin150 a idu v pohode aj live data. Horsie to je so starsim tj. DDE1.x a aj neskore 24d a td s ECU. To len stare ADS. Ta M60 by ist mala, to bude Motronic 1, nejaka dobra univerzalka ako KTS zvladne.
 
Užívateľov profilový obrázok
figo16111
Autor témy
Príspevky: 77
Registrovaný: 19.1.2013
Auto: BMW E30 325i
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Praha

Re: E32 740iL - Neide sa pripojiť na RJ motora

Streda, 1. Apríla 2020, 07:26

Nie je M60B40 Motronic 3.3 ? Prípadne po akých diagnostikách sa pýtat pri obvolávaní do servisov. KTS. Niekde som čítal o INPA alebo DIS. Cez víkend skusim skontorolat kabelaz aspon takto volnym okom ci tam nie je nieco poskodene ale nakolko som v 7. rade a s v tejto novšej elektronike nováčik tak sa radšej pýtam ako by som mal niečo zničit, poškodit.

Z dalsieho servisu mi bolo povedane telefonicky ze moze niečo bloknut a staci ze jedna RJ nebude fungovat a zablokuje kompletne celu elektroniku .. Je na tom nieco pravdy ?
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6527
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E32 740iL - Neide sa pripojiť na RJ motora

Piatok, 3. Apríla 2020, 16:26

figo16111 napísal:
Nie je M60B40 Motronic 3.3 ? Prípadne po akých diagnostikách sa pýtat pri obvolávaní do servisov. KTS. Niekde som čítal o INPA alebo DIS. Cez víkend skusim skontorolat kabelaz aspon takto volnym okom ci tam nie je nieco poskodene ale nakolko som v 7. rade a s v tejto novšej elektronike nováčik tak sa radšej pýtam ako by som mal niečo zničit, poškodit.

Z dalsieho servisu mi bolo povedane telefonicky ze moze niečo bloknut a staci ze jedna RJ nebude fungovat a zablokuje kompletne celu elektroniku .. Je na tom nieco pravdy ?
PetoK ti to napisal. TIeto jednotky vozidiel E32/E34/E36 a aj prve e39 apd funguju len cez ADS interface, ma to K aj L linku pre diag. komunikaciu. Cize ak sa pripajas akymkolvek interface co ma len K-LINE alebo CAN, tak to fungovat a komunikovat nikdy nebude.
Cize aj INPA a aj DIS ti bude fungovat len s ADS interface (alebo s diag. hlavou GT1), a na ADS je potrebny stary komp ktory ma fyzicky seriovy COM port, prevodniky z USB fungovat nebudu! Samozrejme bude to fungovat aj s diagnostickou hlavou, akoukolvek ci EDIC (GT1), OPS alebo ICOM. Cize tvoje riesenie je ist za niekym kto ma ICOM alebo OPS/EDIC a pripojit to cez normalnu fabricku diagnostiku ako DIS, ISTA-D. Naco riesis kokotiny typu KTS a obvolavanie servisov, ved ti ludia tam nebudu mat ani pary na co sa ich pytas.
To co ti povedali o nejakom bloknuti je taka tazko aplikovatelna polopravda. Moze take nieco nastat, ale v zlozitejsich vozidlach ak napr v E39 nefunguju budiky a tie su ako gateway pre K/BUS zbernicu, tak ano, nespoji sa s nicim.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: E32 740iL - Neide sa pripojiť na RJ motora

Piatok, 3. Apríla 2020, 16:53

No, s tymi kokotinami by som setril. E32 som sice nikdy nevidel z vnutra ale KTS v pohode robi s E34 co je uplne rovnaka elektrika. Dokaze napojit ABG a vymazat chyby, co tiez vraj dokaze len ADS+daka stara capina. Ocividne nie. Tiez dokaze live data v DDE1 a aj menit volnobeh/davku teda prepisovat EEPROM. Zjavne vie uplne to iste co neporazitelna OE diagnostika a nevidim jediny dovod preco by to nevedelo dake DME ktore komunikuje rovnakym protokolom po rovnakej linke. Problem bude asi v tom, ze s tym nikto nevie robit. Ako vzdy.. tak vela stastia s hladanim dakoho co ma ADS okrem petok, ktory ti ale potom povie, ze si u neho zobral.. kkt. :D
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: E32 740iL - Neide sa pripojiť na RJ motora

Piatok, 3. Apríla 2020, 18:02

ADS je istota ale vždy je tu to blbé ale. Ja som M60B40 napojil na obyčajné čínske USB s Inpou, nič viac ako motorovú jednotku som však prečítať nevedel. Auto 95ka. Potom som mal napojené 2x TDS, obe tiež 95ky a na oboch som rovnakým "toolom" dokázal načítať všetko od ABS cez bag po IHKU ale naopak motorovú jednotku nie.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6527
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E32 740iL - Neide sa pripojiť na RJ motora

Sobota, 4. Apríla 2020, 20:26

starynovy napísal:
No, s tymi kokotinami by som setril. E32 som sice nikdy nevidel z vnutra ale KTS v pohode robi s E34 co je uplne rovnaka elektrika. Dokaze napojit ABG a vymazat chyby, co tiez vraj dokaze len ADS+daka stara capina. Ocividne nie. Tiez dokaze live data v DDE1 a aj menit volnobeh/davku teda prepisovat EEPROM. Zjavne vie uplne to iste co neporazitelna OE diagnostika a nevidim jediny dovod preco by to nevedelo dake DME ktore komunikuje rovnakym protokolom po rovnakej linke. Problem bude asi v tom, ze s tym nikto nevie robit. Ako vzdy.. tak vela stastia s hladanim dakoho co ma ADS okrem petok, ktory ti ale potom povie, ze si u neho zobral.. kkt. :D

Nikto nehovori ze nejaka KTS nemoze mat KL komunikaciu. U niektorych novsich E34 je v OBD zasuvke aj dalsia komunikacna linka ktora ide priamo k DME. Ale naco to riesit? Ved to staci pripojit na klasicky ICOM. Ma to spusta ludi, predovsetkym vacsina tych co riesia opravy BMW, pripadne maju starsi EDIC alebo OPS. Naco obvolavat univerzalne servisy ktore tomu picu rozumeju a pytat sa ich po telefone ci ich diagnostika zvladne take ci onake vozidlo. Potom navstivis 5 servisov a zistis ze ani v jednom ti nepomozu. Naco stracat cas....Ale osobne ak by som mal take vozidlo, zabezpecim si za par drobnych stary notebook napr ibm t20/t30 a kupim si ads interface a staru inpu....

Stary, to ADS interface nema len PetoK, ale spusta inych ludi, ti co sa venuju opravam bmw na profi urovni. :wink: ja mam dve. Zozen si aj ty, prida sa ti. Aj niektore stare E38 a E39 ficia len cez neho.
 
Užívateľov profilový obrázok
figo16111
Autor témy
Príspevky: 77
Registrovaný: 19.1.2013
Auto: BMW E30 325i
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Praha

Re: E32 740iL - Neide sa pripojiť na RJ motora

Štvrtok, 9. Apríla 2020, 12:16

Ja riesim kokotiny hlavne preto ze tomu nerozumiem a neviem za cim sa zhanat. Potrebujem to vysvetlit jak hlupakovi, aby som to pochopil co potrebujem a potom zohral BMW ktory mi to bude schopny napichnut a spravit s autom co potrebujem. Potom ak si budem isty a budem vediet s cim auto 100% komunikuje, potom mam v plane ako hovoris, kupit si stary noťas a k tomu bud ADS ale nieco ine komunikujuce s mojim autom.

V prvom rade ti dakujem za vysvetlenie a informacie ktore som nevedel, znova, nerozumiem tomu preto sa pytam skusenych. Urcite zhanam len BMW servisy a ked nebudu mat ani paru o com hovorim tak predpokladam ze to mas asi nebudu a nebudu to vediet ani ovladat. Ale urcite si to budem zhanat aj pre seba aby som to mal doma.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6527
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E32 740iL - Neide sa pripojiť na RJ motora

Štvrtok, 9. Apríla 2020, 18:20

figo16111 napísal:
Ja riesim kokotiny hlavne preto ze tomu nerozumiem a neviem za cim sa zhanat. Potrebujem to vysvetlit jak hlupakovi, aby som to pochopil co potrebujem a potom zohral BMW ktory mi to bude schopny napichnut a spravit s autom co potrebujem. Potom ak si budem isty a budem vediet s cim auto 100% komunikuje, potom mam v plane ako hovoris, kupit si stary noťas a k tomu bud ADS ale nieco ine komunikujuce s mojim autom.

V prvom rade ti dakujem za vysvetlenie a informacie ktore som nevedel, znova, nerozumiem tomu preto sa pytam skusenych. Urcite zhanam len BMW servisy a ked nebudu mat ani paru o com hovorim tak predpokladam ze to mas asi nebudu a nebudu to vediet ani ovladat. Ale urcite si to budem zhanat aj pre seba aby som to mal doma.
Vysvetlim ti to jednoducho, proste potrebujes ist za niekym kto sa zaobera vozidlami bmw a ma jeden z nasledujucich diagnostickych systemov:
BMW ISTA-D s interface ICOM
BMW GT1 DIS s interface EDIC (Zlta diagnosticka hlava pre GT1) alebo s interface OPS (oranzova diagnosticka hlava)
BMW GT1 DIS s interface ADS
alebo stary BMW MODIC (podobny pocitac ako GT1) so starou oranzovou hlavou pre modic (to nebude mat asi nikto, mozno v muzeu. ja som jeden taky vyhodil na smetisko :)))

Poznamka: vela ludi ma tieto programy, ale nemaju k nim tie interface co som popisal, lebo pouzivaju k nim obd kabel. S tym to fungovat nebude, je potrebne mat typ interface ako som uviedol vyssie.
V lokacii mas uvedene "PRAHA". Skus sa spytat na ceskom bmwklub.cz ci ti to tam vie niiekto napichnut, nemal by byt problem, su tam ludia co maju take vybavenie.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní