... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

mmracing.sk
 
Bmw750i
Autor témy
Príspevky: 71
Registrovaný: 15.5.2018
Auto: Bmw e66 750i
Kraj: Bratislavský

Airbag fault / safety system /SGM-SIM modul

Streda, 11. Marca 2020, 15:16

Ahojte,viem že sa to tu už preberalo,ale nikto neprišiel na vyriešenie. Už nejakú dobu mi svieti safety system. Skúšal som to cez inpu vymazať -nešlo to.
Cez istu+ to išlo ,ale len v prípade ak dám test modulu tým pádom ho check-ne a zrazu sa jednotka hlási (dovtedy píše- jednotka sa nehlásil). Akonahle sa jednotka zase prebudí (hlási sa) tak je možné chybu vymazať. Zo začiatku to išlo úplne v pohode vymazať a bol pokoj aj na mesiac, ale teraz sa po 3 minútach po vymazaní znova objaví faul.
Na diagnostike som sa dočítal niečo o podpetí toho modulu. Dosť veľa článkov aj zahraničných som prečítal o tom a nikde nieje jednoznačne riešenie (okrem vymení novej cca 1000e).
Zistil som,že som nemal zaregistrovanú bateriu už nejakú dobu(asi ked bolo v nejakom servise tak odpajali baterku) a nebola tam ani žiadna kapacita zapísaná.
Tak som kúpil novú bateriu a nakodoval som kapacitu/zaregistroval novú bateriu.
Podľa toho čo som sa dočítal môže byť niekoľko dôvodov ako napr.
- odchádzajúce kondenzatory v module (ale každý kto to ma fórach menil aj tak problém neodstranil)
- zavádza môže byť aj zlý IBS kábel na mínusovom póle batérie ( avšak ako hľadám tak hľadám, ale ja tam žiadny IBS nemám: JE TOTO MOŽNÉ ? )
-ďalej som počul, že sa to dá nejako softvérové upraviť aby to neukazovalo (alebo nastaviť časy či čo.... tomu sa nerozumiem).
Náhodou je niekto kto s tým má skúsenosť a vie to opraviť? Mám vymeniť kondenzatory? Nieje to fakt zbytočne? Fakt pomôže len nový modul?dik

BMW e65 750i r.v. 3/2005
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Airbag fault / safety system /SGM-SIM modul

Streda, 11. Marca 2020, 15:34

Priprav si peniažky, ine riešenie nie je... Už to veľa ľudí skúšalo,bez uspechu...


A E65 nemá IBS
 
Bmw750i
Autor témy
Príspevky: 71
Registrovaný: 15.5.2018
Auto: Bmw e66 750i
Kraj: Bratislavský

Re: Airbag fault / safety system /SGM-SIM modul

Streda, 11. Marca 2020, 15:36

Ok, dik za reakciu.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Airbag fault / safety system /SGM-SIM modul

Nedeľa, 22. Marca 2020, 15:23

Je to tak ako hovoris, po mnozste for sa siri xxx hoaxov ako a co opravit, ale nikomu to nefunguje... Typicki americania a ich pisalkovanie.....Ver tomu ze ti co vedia kde je problem a vedia ho pripadne opravit, navod na ziadne forum nedaju :) Lebo problem je uplne inde nez v kondenzatoroch.
Tvoje riesenie je kupia pouzitej funkcnej jednotky a jej rozbehanie (flash, nakodovanie). Je to predsa len jednotka "zachranneho systemu" ktora moze zachranit zivot a preto by som s jej opravou nematuroval....

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných