... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

bmwtt.sk
 
Simonis
Autor témy
Príspevky: 106
Registrovaný: 27.10.2018
Kraj: Košický

Re: Pomoc s vibrovanim... neviem si rady

Sobota, 29. Februára 2020, 19:52

starynovy napísal:
Zabrat? Vsak navod od vyrobcu pise nieco podobne, akurat viac opakovani. Zabrat sa dava inak. Hlavne tym kotucom je to sumak ked sa postupne ohreju, nech aj do modra ale potom volne postupne vychladnu, nic sa neskruti. Podstata je prave v tom vyhriati a pomalom ochladeni co uvolni stres v materiali.

Dnes som sa bol troska previest za ucelom aby som tie brzdy trosku nahrial a naformatoval, urobil som cyklus 3x 100kmh bzrdenie az 3 alebo 4 krat, brzdenie sa vyrazne zlepsilo neviem ci to teraz pri brzdeni trasie zatial nie ale to boli bzrdy nahriate uvidime ked vychladnu, skusal som vsak pri jazde 60km/h zatiahnut rucnu dost to zo zadu vibrovalo, tak som skusal viac krat povolit zatiahnut rucnu brzdu a potom zacalo vibrovat cele auto od podlahy, nedalo sa proste dalej ist pretoze cela podlaha vibrovala, musel som zastavit zaradit P opat D a vibrovanie zmizlo, tak som opat testoval brzdenie rucnou a potom som dostal vystrazne na iDrive o poklese tlaku v pneu v systeme RDC/RPA, pritom kolesa boli nafukane, zabehol som na benzinku, troska som kola sfukol, bol tam dost vysoky tlak nieco cez 3 az 3,5 pochopitelne sa pri brzdeni tlak navysil neviem preco to system vyhodnotil ze tlak sa znizil malo by to robit cez ABS/DSC ak sa zmeni obvod kolesa vyhlasi chybu, ako to moze mat suvit so zatiahnutou rucnou nechapem, sfukol som kolesa spat na normovane tlaky a resetoval RPA a je to uz OK no nerozumiem to co vzniklo po zatiahnuti rucnej najprv to trasenie a potom ta hlaska o strate tlaku v pneu.... ked dam dole rozsirovacie podlozky vzadu, musim potom znova kupit tie kratke povodne sruby? tipujem to aj na podlozky
 
eld
Príspevky: 763
Registrovaný: 9.2.2010
Auto: E60, F25
Kraj: Trenčiansky

Re: Pomoc s vibrovanim... neviem si rady

Nedeľa, 1. Marca 2020, 21:16

Preco preboha brzdis rucnou v takej rychlosti?

Ked vyhodis tie podlozky zbavis sa vibracii... kym neodjebes cosi s tymi napadmi ako brzdit rucnou v 60tke.

Ak si prehrial brzdy cize aj kolesa tak ti tym stupol tlak, ktory klesne po vychladnuti. Cize teraz budes mat rano makke gumy
 
Simonis
Autor témy
Príspevky: 106
Registrovaný: 27.10.2018
Kraj: Košický

Re: Pomoc s vibrovanim... neviem si rady

Nedeľa, 1. Marca 2020, 21:40

eld napísal:
Preco preboha brzdis rucnou v takej rychlosti?

Ked vyhodis tie podlozky zbavis sa vibracii... kym neodjebes cosi s tymi napadmi ako brzdit rucnou v 60tke.

Ak si prehrial brzdy cize aj kolesa tak ti tym stupol tlak, ktory klesne po vychladnuti. Cize teraz budes mat rano makke gumy
rucna nie je elektronicka, je klasicka nemoze sa tam nic znicit, islo mi o to, ci tie vibracie nesposobuje prave zadne brzdy, co sa rucnou moze okrem prehratia oblozeni znicit? samozrejme bolo to len na par sekund viac krat po sebe... no prekvapilo ma ze ta rucna nema nejak extra zaber, nijak vyrazne to auto nepribrzdilo, nemozu byt zle nastelovane pripadne nieco s paknami? rucnu pouzivam malokedy.. avsak to nasledne vibrovanie od podlahy ma prekvapilo neviem z coho to mohlo vzniknut....
podlozky skusim zhodit prec mylsis ze na to maju vplyv? doteraz s nimi nebol problem... avsak potrebujem potom kupit naspat tie kratke sruby alebo to dotiahnem aj tymi dlhsimi (urcene pre podlozky)?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných