... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Rada, nie len BMW

Štvrtok, 28. Novembra 2019, 11:33

inak tak vseobecne, v sobotu sa naozaj neoplati chodit k dealerom obzerat auta. "zakaznicky pristup" v sobotu bude zakonite vzdy najslabsi, pretoze je tam otraveny nasraty predajca, na ktoreho vysla vikendova sichta, casto tam rotuju len junior predajcov, za druhe ked kupujes jazdenku a budes ju chciet vidiet na zdvihaku nebude ti to tam mat kto zdvihnut lebo servis nerobi a ak robi je tam jeden mechanik, ktory je tam na pohotovosti alebo mu dali robit nejake prezuvanie aut ci pripravu novych aut na delivery. A na comkolvek by si sa dohodol, aj tak to skonci na tom, ze mas prist v pondelok. Preto mnohi predajcovia v sobotu ani nemaju otvorene.
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Autor témy
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: Rada, nie len BMW

Štvrtok, 28. Novembra 2019, 12:47

Po skúsenosti to do budúcna budeme riešiť pružnejšie. Nie je to jediné auto, aj keď vyzeralo veľmi dobre, tak si ešte počkáme. Našim to neponáhľa, tak budeme čakať na niečo podobne
 
tnajner
Príspevky: 19
Registrovaný: 26.10.2019
Auto: BMW F11 530 xd
Kraj: Bratislavský

Re: Rada, nie len BMW

Štvrtok, 28. Novembra 2019, 20:37

Hej, treba to riesit pruznejsie, ale mali ste aj smolu lebo ho mali asi uz od zaciatku oktobra. Tiez som po nom pokukoval, ale nakoniec som kupil 5ku s takym istym najazdom.
 
Užívateľov profilový obrázok
kubog
Príspevky: 423
Registrovaný: 22.8.2011
Auto: Tiguan 1.5 TSI DSG
Kraj: Bratislavský

Re: Rada, nie len BMW

Nedeľa, 8. Decembra 2019, 16:12

Marko, mam cierny Golf 7.5 Variant 05/2018, jeden z poslednych facelift este s 1.4 tsi 110kw, manual, bez OPF, ma najazdenych 19 500km. Je to edition highline s natacacimi ledkami a vyhrievanym volantom, ked tak napis spravu. Nie je vyslovene na predaj ale ja rad tocim auta a uz ma omrzel, tak by som sa dal nahovorit. Je tam zaruka 4r/120tkm takze sa to da este slusne pojazdit bez nejakych problemov. Ak chce otec len tocit klucom a chodit na pravidelne servisy tak idealna volba. A k teme, za 20k by som zahodil predsudky a kupil si napr i30fastback 1,4 s automatom, na ICO ti daju 15% z cennika a za 20k s dph mas normalne auto a nemusis riesit absolutne nic.
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Autor témy
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: Rada, nie len BMW

Nedeľa, 23. Februára 2020, 12:11

Zdravím páni, tak chvíľu sme si dali pokoj, ale naskytla možnosť sa kúpiť f31 320xd lci od známeho, ktorému končí operatívny lízing.

Chcem sa opýtať, aká cena by bola podľa Vás adekvátna a čo vravíte na auto, ako také

Nájazd cca 120 000 km, jazdené 90% slovenské diaľnice (nie vraj, ale naozaj :thumbup:)

Prod. Date 2016-03-09
Type 320dX
Series F31 (3 Series)
Body Type Touring
Steering Left Hand Drive
Engine B47O
Displacement 2
Power 140kw / 190hp
Drive ALLR
Transmission Automatic
Colour Alpinweiss 3 (300)
Upholstery Fabric Hexagon/Alcantara/anthracite (HAAT)

S7LF Modell M Sport
S715 M Aerodynamics Package
S710 M Leather Steering Wheel
S337 M Sports Package
S7NH BMW Service Inclusive

S494 Seat Heating Driver/Passenger
S4AE Armrest Front, Retractable
S430 Interior/Outside Mirror With Auto Dip
S493 Storage Compartment Package
S428 Warning Triangle And First Aid Kit
S423 Floor Mats Velours
S4WG Alum. Hexagon Accent Black High-Gloss
S481 Sports Seat
S431 Interior Mirror With Automatic-Dip

S609 Navigation System Professional
S6NS Comfort Telephony W/ Enhanced Smartphone
S6WA Instrument Panel With Extended Scope
S698 Area-Code 2 For DVD
S6AK Connected Drive Services
S676 HiFi Speaker System
S6AC Intelligent Emergency Call
S6AE Teleservices

S5DC Rear-Seat Headrests, Folding
S563 Light Package
S5AC High-Beam Assistant
S5A1 LED Fog Lights
S5DA Passenger Airbag Deactivation
S521 Rain Sensor
S534 Automatic Air Conditioning
S544 Cruise Control With Brake Function
S508 Park Distance Control (PDC)
S548 Kilometre Speedo
S502 Headlight Cleaning System
S5A2 LED Headlight
S575 Additional 12V Sockets

S258 Tyres With Runflat Properties
S2VB Tyre Pressure Display
S216 Hydro Steering-Servotronic
S205 Automatic Transmission
S2PE BMW LA Wheel, M Star Spoke 400
S2PA Locking Wheel Bolt
S230 Extra Package, EU-Speciifc

S880 On-Board Literature, English
S8KA Ölwartungsintervall 24 Monate/30.000 Km
S853 Language Version, English
S302 Alarm System
S3AA Roof Railing Black

S775 Headlining Anthracite
S760 High Gloss Shadow Line

S1CA Selection Of COP-Relevant Vehicles

Ďakujem
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Rada, nie len BMW

Nedeľa, 23. Februára 2020, 13:06

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 08:53, upravené celkom 4 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Rada, nie len BMW

Nedeľa, 23. Februára 2020, 13:51

ved ale ked mu konci operativny leasing naco to "on" chce predavat? to je predsa jeden z hlavnych dovodov preco si brat operak, aby som sa nemusel starat za aku cenu sa odpreda. Nechce nahodou leasing ukoncit predcasne? lebo ak ho ukoncuje v riadnom termine tak velmi dobre vie, za aku cenu by ho musel odkupit, tak by ti asi povedal, kolko za to chce, ak by si mu ponukal menej ako musi on zaplatit leasingovke tak hadam nepojde do straty.
vybava je taka typicka podnikatelske baroko, na kameru nezostalo, ani na adaptivny tempomat, hlavne, ze je mpaket.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Rada, nie len BMW

Nedeľa, 23. Februára 2020, 14:07

moze byt firemne auto, konci lizing a ma moznost odkupit, pridat par tisic a posunut auto dalej.
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Autor témy
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: Rada, nie len BMW

Nedeľa, 23. Februára 2020, 14:21

Presne ako hovori pablo. Je to na firmu, operak konci niekedy v lete a za cenu, za kolko ho odpreda lizingovka by ho posunul mne. Preto sa pytam, kolko cca je realna suma, aby som sa vedel pripravit. Sumu urci lizingovka a chcem vediet, ci ked povie, ze 15k - ci je to cena OK (vyhodna) alebo lizingovka povie 25 a budem vediet, ze to je nevyhodne a mozem kupit nieco ine v lepsej vybave a pod
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Rada, nie len BMW

Nedeľa, 23. Februára 2020, 14:56

ibazeby nie, pretoze cena auta sa pri predcasnom ukonceni leasingu urcuje podla tabulky. Moze byt to auto z troch stran pokrcene burane, je to jedno, cena sa urcuje podla tabulky, a ta tabulka je tak nevyhodna, ze ak sa ukoncuje pol roka dopredu, tak by si musel doplatit viac ako je polrocny najom. Presne toto som chcel riesit s f48, a prisla mi predfaktura na 5000 eur, ktoru by so mmusel zaplatit ak by sa auto nepredalo do 30 dni od predcasneho vratenia za sumu, ktora bola mrte nad trhovou hodnotou, pokial sa nepreda do mesiaca alebo ja nenajdem kupca za prijebanu cenu, tak sa vypocita jeho hodnota podla tbaulky...ktora zasa je mrte POD trhovu hodnotu, proste vzdy z toho ako zakaznik vyjdes zle.
Operak sa NIKDY neoplati ukoncit predcasne.
Takze ziadne take bachorky a rozpravky o tom, ako ma moznost to odkupit vyhodnejsie a zarobit. Picu z ryzu a dvojnasobnu aj s kasou, pusou a palenym v pripade BMW, pretoze BMW ako jedine z avdi/merkdedes/bmw u nas nema zastupenia fabrickej banky, namiesto BMW Bank je u nas za BMW FS Unicredit, cize je v principe jedno ci to financuje cez unic, arval alebo hocico, nedostane na to take uroky ako dokazes dostat od vwfs na audi pri operaku alebo od daimler banky na mercedes.
Proste nie, nem, nada, kajsmentke, ojeby na neby, znamy bud neplatil za najom a auto mu chcu odobrat a pokial nenajde kupcu, tak pride o dalsich par tisic za vyrovnanie predcasneho vratenia, alebo sice platil ale uz na to nema, pretoze ak by mu zo 4 rokov zostavalo len pol roka, okamzite ako by dostal predfakturu z leasingovky by si povedal, ze samozrejme ze toho pol roka s autom este vydrzi a potom ho vrati.
Kedze som si v roku 2016 daval robit operak kalkulaciu aj na f34, v trochu lepsej vybave ako toto tak odhadujem, ze ked mne to vyratali pri najazde 25k rocne na cca 900 eur pri 2 rokoch,okolo 870 pri troch, tak on ak to bral s planovanym najazdom 30k rocne na 4 roky tak platil okolo 800 eur mesacne, lebo pri 2 rokoch by ho to vyslo okolo tisicky (ratam ceny s DPH, on dph asi neplatil), ale nech je ako chce, opakujem stvrty raz - predcasne ukoncnie leasingu - absolutna ziadna sanca, ze je to vyhodny kseft, je to nudzovy stav.
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Autor témy
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: Rada, nie len BMW

Nedeľa, 23. Februára 2020, 15:07

Ale ja nevravim o ziadnom predcasnom ukonceni, nikde som to tu nespomenul. Operativny lizing proste konci neiekdu v lete, presny datum neviem a vtedy by som ho zobral ja. Operativny lizing plati poctivo, ako ma, uz teraz ma objednane dalsie auto, ktore berie zasa na operativny lizing, tento krat na 5 rokov.
Nevravim ani o vyhodnej cene, proste len chcem vediet, aka cena je este OK za konkretne auto, ktore poznam a aka je uz nad a neoplati sa to za tie peniaze
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Rada, nie len BMW

Nedeľa, 23. Februára 2020, 15:24

boha Bobor si dnes vynechal tabletku ci mas okuliare od bravcovej masti zajebane ? :D Normalne konci firemny operativny leasing lebo X-rokov/Y-km, leasingovka to ponukne k odkupeniu, hotovo. V zavislosti od lizingovky to mozu posunut do drazby a ponuknut k odkupeniu za vydrazenu cenu alebo podla zostatkovej ceny v papieroch. Marko chce vediet za aku cenu by sa mu oplatilo do toho ist a celkovo nazor klubu na auto.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Rada, nie len BMW

Nedeľa, 23. Februára 2020, 15:35

nemam okuliare od bravcovej masti zajebane, to som si len dal dve sosovky do jedneho oka a mal som zrazu pocit, ze som nieco dosiahol.
a kde bola ta informacia, ze auto sa bude predavat v lete? napisal to tak, ze operak konci v lete ale auto predava teraz teraz, preto som napisal,lebo v tom pripade by sa nemusel pytat aka by bola ok cena ale uz by mal vediet cenu a pytat sa konkretne ci to je za tu cenu ok alebo nie.
ale uz rovno na to mozes zabudnut, ta odkupna cena nebude absolutne vyhodna, urcite nie natolko, aby na tom este zarobil on sprostrekodvane. oni mu kludne nadelia 27k zostatkovu hodnotu imho.
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Autor témy
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: Rada, nie len BMW

Nedeľa, 23. Februára 2020, 15:50

Tak, som rad, že sme sa konečne pochopili všetci :D
Každopádne to beriem tak, že suma okolo 20-22k je za to OK, vyššie to už nebude mať zmysel.
Dik pani ;)
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Rada, nie len BMW

Nedeľa, 23. Februára 2020, 15:56

tak poznam z osobnej skusenosti 2 firmy kde sa fasuje BMW ako sluzobne auto (okrem ineho) a pri spravnej konstelacii mastnych skvrn v caji sa da to auto otocit so ziskom 2 litre len taky fukot, akurat tie fleetove auta byvaju niekedy take "exoticke" konfiguracie, v style ze niekto sa ulakomi na holy bosy 5er namiesto decentneho 3er, alebo na holy bosy 3er namiesto decentneho superba, atd. Hento co sem dal Marko este vyzera obstojne.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných