... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Shajn
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 14.7.2015
Kraj: Trenčiansky

e46 320d predfl.. zadná náprava

Pondelok, 17. Februára 2020, 12:27

Ahojte klubáci.
Mám takú ošemetnu situáciu na zadnej náprave, nakoľko som to ešte nemal kedy pozrieť, tak sa chcem inšpirovať na čo by som sa mal zamerať.
Jedná sa o to, že pri zaradení R-ka prejdem dozadu asi tak 3m a začne mi krížit ľavé zadné koleso, ako do písmena A. Tým pádom že mi takto skríži koleso, tak mi tam zahryzne brzda, ale pri jazde dopredu ju zas povolí po asi tak metri.
Predpokladám že to bude asi dáky silent no skúste poradiť. (Koleso má vôľu keď nohou potlačí pneumatiku do karosérie tak kúsok ide a z nápravy klepne.)
PS: po prejdení nerovnosťou klepnutie od zadnej nápravy.
Ďakujem za prípadné objasnenie prípadu.
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: e46 320d predfl.. zadná náprava

Pondelok, 17. Februára 2020, 12:32

Nemáš vytrhnuté uchytenie napravnice z kasne?
 
Shajn
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 14.7.2015
Kraj: Trenčiansky

Re: e46 320d predfl.. zadná náprava

Pondelok, 17. Februára 2020, 15:59

PetoK napísal:
Nemáš vytrhnuté uchytenie napravnice z kasne?

chvalabohu nie :D
Na spodnom ramene č.5 je odstrihnutá skrutka č.8 ale silent je dobrý :D takže mám dve varianty zatiaľ dočasne tam dať dáku tvrdšiu skrutku M12 a objednať nové rameno s novými skrutkami a komplet silenty :)
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: e46 320d predfl.. zadná náprava

Utorok, 18. Februára 2020, 06:18

Pri oprave náprav sa dočasné riešenia časom stávajú trvalými lebo sa nikomu nechce liezť pod auto. Možno aj tá strihnutá skrutka bola niekedy dočasná a možno ju strihlo preto lebo bola veľmi tvrdá. Toto musí mať vplyv aj na geometriu preto by som to radšej čo najskôr dal do poriadku tak ako to mám byť a nelepil to dočasnými riešeniami.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných