... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

mmracing.sk
 
RichardS
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 3.2.2020
Kraj: Zahraničie

Apple Carplay

Pondelok, 3. Februára 2020, 17:09

Ahojte,

keďže sa neúspešne snažím už viac ako mesiac dostať akékoľvek rozumné info jednak od dealera na Slovensku, tak aj od zákazníckeho portálu v SK aj CZ, a nikde nič normálne, skúsim to ako poslednú možnosť teda tu.

13.12. mi prišla z výroby nová X1, všetko okej, akurát som ostal nemilo prekvapený, že mi auto neponúkalo možnosť spárovať si telefón cez Carplay. Pri objednávaní akejkoľvek doplnkovej výbavy nepadlo o Carplay ani slovo, a ani mi to nenapadlo riešiť, predpokladal som zjavne veľmi chybne, že keďže ide o nové auto, tak ten Carplay tam bude akosi defaultne. Nevadí. Začal googliť kde je problém a prečo keď je to nové auto a od decembra mal byť dokonca zrušený aj poplatok za Carplay to tam nemám a hlavne ak to tam nemám, tak akým spôsobom ho tam dostať.

Najprv som sa registroval na SK ConnectedDrive portál, no tam som toho moc nezistil keďže je de facto úplne prázdny. Slovenský zákaznícky support mi oznámil, že Carplay v aute nie je preto, pretože na SK Store nie je ponúkaný a mám sa registrovať na CZ. Požiadal som teda o odstránenie účtu na SK, zaregistroval som účet na CZ ConnectedDrive portál a podľa VIN pridal k účtu auto. ConnectedDrive appka v telefóne funguje bez problémov, všetky remote services fungujú bez problémov, avšak aj napriek tomu nemám možnosť pridať cez Store Carplay - "Tato služba pro Vaše BMW není k dispozici."

CZ support mi oznámil, že v aute teda Carplay nemám a pro jistotu zkontrolovali dostupnost služby i na stránkách bmw-connecteddrive.cz, kde opět vidíte nedostupnost. Duh. Nepovedali mi teda absolútne nič nové.

Tak teda - Čo mám/môžem v aktuálnej situácii robiť? Fakt som zaseknutý s novým autom bez akejkoľvek možnosti tam ten Carplay dostať? Zoznam komplet výbavy nižšie.

Vopred vďaka za všetky rady.

IMG_1030.JPG
IMG_1030.JPG (141.84 KiB) 4490 zobrazení

IMG_1031.JPG
IMG_1031.JPG (150.03 KiB) 4490 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Apple Carplay

Pondelok, 3. Februára 2020, 19:16

overoval som, ci nahodou nie je podmienka na carplay rozsirena mobilna kompatibilita, ale nie je, dokonca carplay uz ide aj s malou navi, co pri f48 na zaciatku slo len s velkou.
ja ti odporucam preregistrovat auto do nemeckeho portalu.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Apple Carplay

Utorok, 4. Februára 2020, 10:44

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 09:33, upravené celkom 1 krát.
 
RichardS
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 3.2.2020
Kraj: Zahraničie

Re: Apple Carplay

Utorok, 4. Februára 2020, 12:59

boborjelotor napísal:
overoval som, ci nahodou nie je podmienka na carplay rozsirena mobilna kompatibilita, ale nie je, dokonca carplay uz ide aj s malou navi, co pri f48 na zaciatku slo len s velkou.
ja ti odporucam preregistrovat auto do nemeckeho portalu.
Registrácia na DE ConnectedDrive portal nepomohla.

Snímka obrazovky 2020-02-04 o 12.57.28.png
Snímka obrazovky 2020-02-04 o 12.57.28.png (108.88 KiB) 4438 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Apple Carplay

Utorok, 4. Februára 2020, 13:41

no tak to je nieco naozaj komplet zle, kazdopadne skor ti to pomoze fixnut nemecky helpdesk ako slovensky, napis alebo zavolaj im, hovoria aj anglicky. ale mne aj na mail zvycajne odpovedali rychlo. nieco bude zle zapisane v databaze vybavy
 
RichardS
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 3.2.2020
Kraj: Zahraničie

Re: Apple Carplay

Utorok, 4. Februára 2020, 16:13

Posledné vyjadrenie, ktoré mi teraz prišlo z CZ.

Chyba nastala teda u dealera...? Vôbec neplatí, že pre ročníky od 2017 ide Carplay dohodiť kdekoľvek automaticky?

Snímka obrazovky 2020-02-04 o 16.10.07.png
Snímka obrazovky 2020-02-04 o 16.10.07.png (46.73 KiB) 4400 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Apple Carplay

Utorok, 4. Februára 2020, 18:33

ach, f48, to auto ma neprestane udivovat ani 2 roky odkedy ho nemusim jazdit.
https://f48.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1588056

bol som naozaj v tom, ze ich presla ta lakoma nalada a od idrive5 vyhodili entrynav a dali tam normalnu navi ako do 3er a vyssie, zjavne som bol naivny.
takze este stale tam pchaju chudobny hardver a asi naozaj bolo treba specifikovat carplay do vyroby. neviem co im tam chyba na dodatocnu aktivaciu, ci wifi modul, lebo ved carplay nemusi byt wireless, moze byt aj cez kabel.
pojebane f48, treba aktivne ludi odhovarat kupit tieto lowcost-highprice ojeby s vrtulou na kapote,
kazdopadne napis na nemecky support este, pre istotu.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Apple Carplay

Piatok, 14. Februára 2020, 07:23

bobor, ved v tom linku to je napisane, ta 6UP je pojebana navigacia business (606) na ktoru dali velky display (8,8" namiesto 6.5"), bez dodatocnych funkcii a takto to bolo od pradavana
velka navi - vsetko od prirodzenia, len aktivovat, popripade doplnit antenu/kabel, mala navi - radio a trapne mapy.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní