... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
Juraj89
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 6.2.2020
Auto: Bmw e91
Kraj: Bratislavský

Zamok riadenia

Štvrtok, 6. Februára 2020, 18:53

Caute ,prosim by som o radu . e91 330xd vyhodilo oranzovu kontrolku zamku riadenia , tiez pri vlozeni kluca nevycvakne ako keby zrejme zamok volantu .. Chalanisko mi to napichol na diagnostiku a zatial nic nezistil ,neviete mi s tym niekto pomoct ? Co treba vymenit ? Auto nakolko nejde nastartovat stoji na parkovisku ( Ba -Ruzinov ) ,najde sa tu niekto schopny ,kto by bol ochotny to dat dokopy na mieste ?
 
Užívateľov profilový obrázok
eniac
Príspevky: 282
Registrovaný: 24.6.2011
Auto: E91 330xd M-Paket
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Zamok riadenia

Štvrtok, 6. Februára 2020, 21:06

Máš pokazený zámok volantu a auto to ho nedovolí otvoriť aby si sa na ceste niekde nezahlušil. Preto ti nedovolí štart motora. Toto sa stane ak ignoruješ varovanie ktoré ti auto určite napísalo mesiace dozadu. V ňom sa písalo, že auto má problém so zámkom a máš si to dať skontrolovať. Ak to ignoruješ na tretí krát ti ho zamkne a je hotovo.

Potrebuješ novú tyč riadenia aj s tým uzamykacím mechanizmom. Je to celkom drahá záležitosť. A preto mnohí si to chcú opraviť doma. Opravu zámku volantu by som neodporúčal, je to vec na ktorej ti závisí život, ak to niekto zbabre a zamkne sa ti to na diaľnici máš problém.

Ohľadne softvérového odomknutia nemám vedomosť, možno to tu už niekto riešil a napíše či sa to dá aspoň na to aby si zašiel do servisu.
Súčasnosť: E91 330d x-drive 2006 M-Paket
Ex1: E46 330xd Touring 2003
Ex2: E46 320i 1999

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných