... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

mmracing.sk
 
stevo79
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 6.7.2017
Auto: E70.210kw
Kraj: Nitriansky

asi odpálené budiky

Nedeľa, 2. Februára 2020, 11:32

Čaute.
Bol som si dať zmerať vstreky keďže sa mi zanášal DPF, Chalani asi nevypli zapaľovanie, alebo neviem čo, podstatne je že keď ho zložili naspať auto malo vybitú baterku.
Naštartovali ho vraj štartovacím vozíkom. Autu ale už nenabehli budíky. Nespojí sa snimi ani diagnostika. Premerali poistky ,tie sú ok. Vraj možno v nich padol soft.Budu to riešiť budúci týždeň.
Doma som si len tak informativne chcel zmerat napájanie a zistil som ze regler dava vyše 17 voltov.
Predpokladám že sa regler odpálil pri tom štartovaní a to vyššie napätie odpálilo budíky. Otázka je či je tam šanca na opravu,alebo rovno začať zháňať nove budíky.
samozrejme najprv vymeniť regler a dúfat že to baterka prežila.
Dík za odpoveď.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: asi odpálené budiky

Nedeľa, 2. Februára 2020, 12:54

Typ vozidla si nenapisal. E53? E70? F15? V prvych dvoch pripadoch by som mozno vedel pozriet to, ale musi sa to ku mne poslat.
 
stevo79
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 6.7.2017
Auto: E70.210kw
Kraj: Nitriansky

Re: asi odpálené budiky

Nedeľa, 2. Februára 2020, 13:19

dík. Zajtra ich asi vymontujeme a uvidím čo ďalej. Poslat ich nie je problem. otazka je či ich može to vyssie napatie tak lahko odpalit a či má vobec význam sa snimi trápiť, nezohnat radšej druhé a nakódovať. len ako pozeram všetci predávaju len budiky ktore ukazujú míle.inak je to E70 210KW.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: asi odpálené budiky

Pondelok, 3. Februára 2020, 09:13

stevo79 napísal:
dík. Zajtra ich asi vymontujeme a uvidím čo ďalej. Poslat ich nie je problem. otazka je či ich može to vyssie napatie tak lahko odpalit a či má vobec význam sa snimi trápiť, nezohnat radšej druhé a nakódovať. len ako pozeram všetci predávaju len budiky ktore ukazujú míle.inak je to E70 210KW.

Tazko povedat ale asi to mozne je, boh vie co s tym robili..... Mohlo odpalit regulatory a obvody, ktore napajaju procesor. Skus odpojit bateriu na hodku-dve a potom pripojit znovu, ci sa nerozbehnu. Nechce sa mi teraz vrtat v scheme, ale je dost mozne ze v budikoch je nejaka resetovatelna poistka kvoli ochrane obvodov pred zvysenim napatim. Takze odpojenie baterie na nejaky cas a znovupripojenie moze pomoct :wink:
Zozenies kludne aj budiky s kilometrami, len musis lovit vo vyssich cenovych hladinach.... Tieto s milami su na slovensku nepouzitelne, preto sa to predava za cenu maleho nakupu v lidli, lebo ch nikto nepotrebuje.
No a ak budes kupovat pouzite budiky, tak vela stastia s kodovanim. :wink:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných