... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
Csaba Kovács
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 28.12.2019
Auto: 330d135kw touran
Kraj: Košický

ABS problem

Streda, 1. Januára 2020, 01:56

Ahoj klubaci,mam problem ABS sviety mi kontrolka dal som na diagnostiku a nechce nacitát chyby poisky su dobre mozete mi poradit?
 
Csaba Kovács
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 28.12.2019
Auto: 330d135kw touran
Kraj: Košický

Re: ABS problem

Streda, 1. Januára 2020, 01:58

Csaba Kovács napísal:
Ahoj klubaci,mam problem ABS sviety mi kontrolka dal som na diagnostiku a nechce nacitát chyby poisky su dobre mozete mi poradit?
330d
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: ABS problem

Sobota, 4. Januára 2020, 08:14

Auto je najlepšie definovať poslednými 7 znakmi VIN, potom vieme kedy a kde sa narodilo a z čoho je poskladané. Pozri tu.
Problém je najlepšie odfotiť lebo to asi nebude len jednou svietiacou kontrolkou. Pokiaľ píšeš o diagnostike musíš povedať aj o akej aby ti niekto mohol poradiť. E46 pred rokom výroby 2000 mala aj OBD 1 v motorovom priestore a teda pokiaľ sa napájaš na OBD 2 v kabíne pod volantom nič ohľadom ABS nenačítaš.
Keď ti napríklad spolu s kontrolkou svieti aj výkričník ručnej brzdy a nejde ukazovateľ aktuálnej spotreby a rýchlomer bude to najskôr snímač počtu otáčok niektorého kolesa.
Problém je však obšírnejší až po závadu samotnej jednotky ABS a na to aby ti niekto poradil si dal príliš málo údajov.
 
Csaba Kovács
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 28.12.2019
Auto: 330d135kw touran
Kraj: Košický

Re: ABS problem

Nedeľa, 26. Januára 2020, 21:14

Prepáčte som začiatočník Win-
JN00493
OBD1 mám diagnostiku carsoft
Svietia mi kontrolky Abs Esc a ručná.Vymenil som snimače ale stále svieti diagnostika mi píše 68Wheel sensor rear right
52Wheel sensor:rear left OR Inlet valve rear right Modul som menil tiež a stále to isté môžte mi poradiť kde môže byť chyba zadné snímače som menil obe strany nové.Musia byť Originál?
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: ABS problem

Nedeľa, 26. Januára 2020, 23:01

Ja som dnes zrovna menil na mojej E46 zadný pravý,dal som značku optimal a je ok,asi 3 roky dozadu mi odišiel ľavý zadný a tiež som nedával originál a stále je ok,keď bol ten ľavý zlý neukazovali mi ani rýchlosť atď,keď bol pravý svietilo mi iba abs,asc a výkričník na oranžovo a po prejdení pár metrov a výkričník zmenil na červený,po výmene nešlo chybu zmazať ale keď som prešiel pár metrov sama zmyzla a potom som ju už aj zmazal
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: ABS problem

Utorok, 28. Januára 2020, 01:46

ABS krúžok môže taký problém robiť. V každom prípade ak zapojíš nový, dobrý a funkčný snímač ABS do konektoru ( nemusí byť ani založený !!! v objímke náboja kolesa ) Po zapnutí zapaľovania ZHASNE ručná brzda - výkričník v strede palubnej dosky ostane svietiť. V takom prípade je to snímačom a po prejdení pár metrov až auto dosiahne cca 20 km/h zhasnú kontrolky.

A teda tým , že krúžok je len kus železa ( možno úplne prehrdzaveného ) a nemá ako ovplyvniť signál ( nejde k nemu drát ) môže nastať takáto varianta:
1. Naložíš nový snímač, ( pokiaľ je naložený len rozpojíš a spojíš zástrčku ) potom zapneš zapaľovanie ( neštartuješ) a mala by zhasnúť ručná, to isté sa stane pri opätovnom spojení konektoru ( avšak musí byť OK snímač ! ) netuším ako dlho by to malo byť rozpojené.
Ja keď to mením tak vždy to pre istotu takto čeknem pred založením snímačov či mením ten správny alebo či je ich viac vadných snímačov.
2. Rozbehneš auto na viac ako 20 km/h ( nepôjde rýchlomer a ukazovateľ spotreby) následne sa rozsvieti ručná - potom je to krúžkom.
Pozn.: Pokiaľ ručná nezhasne ani po zapojení nového snímača do zástrčky je to na diagnostiku ! ... a peňaženku ( lebo RJ ABS nepracuje ako má )

Ten krúžok je tam na to aby indukoval napätie na snímači a podľa frekvencie zmeny indukovaného napätia RJ pozná ako rýchlo sa otáča koleso.
Hľadal som ten krúžok v katalógu no nenašiel som ho ale v obchode to vyzerá asi tak : tu za 7,5 €.

Ešte to doplním o zopár poznatkov. Na to aby kontrolky zhasli systém potrebuje dostať 4 rovnaké signály zo snímačov. To znamená jazdu v priamom smere. Signál sa "vytvára" medzi perforovaným krúžkom a snímačom obr. Stretol som sa aj s tým, že snímače od rôznych výrobcov dosadnú na rozdielne medzery medzi krúžkom a snímacou plochou snímača čo tiež môže ovplyvniť signál a následne funkciu ABS.
Ďalšou obvyklou závadou je zvetraný cín na spojoch RJ zväčša na pripojení konektoru k plošnému spoju, dá sa to nájsť na YT ale to je už trošku o inom , a hlavne musí mať človek novú RJ lebo sa to podobá skôr pitve ako oprave nakoľko RJ je skonštruovaná ako nerozoberateľná a musí sa vŕtať či prípadne rezať. Ďalšie videa s touto témou : tu
 
Csaba Kovács
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 28.12.2019
Auto: 330d135kw touran
Kraj: Košický

Re: ABS problem

Utorok, 28. Januára 2020, 09:03

Ďakujem za pomoc RJ som kupoval lebo môj bol vadny ale aj ten som dal precinovat spoje teraz keď napojim obe RJ píšu tu istú vadu na krúžku som hrdzu nevidel ale prekontrolujem.Lozisko s tym nemá nič spoločné? Ďakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: ABS problem

Utorok, 28. Januára 2020, 18:15

Ložisko na to nemá vplyv. Ešte to môže byť prerušený kábel.
 
Dzuso88
Príspevky: 1
Registrovaný: 11.3.2020
Auto: Bmw e46 320D 100kw
Kraj: Nitriansky

Re: ABS problem

Streda, 11. Marca 2020, 12:04

Ahojte..ja mam tiez problem taky ze mi tiez rozsvietilo kontrolku abs,rucna,protismykove a nejde tacho...ono sa to rozsvietilo a potom ked som presiel po nerovnosti to zhaslo...par krat sa to opakovalo..no potom v jeden den to prestalo ist uplne...mam napajanie OBD 2 chalan sa do dotoho nevedel dostat tak mi povedal ze je RJ abs zla...viete mi poradit ?
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: ABS problem

Streda, 11. Marca 2020, 12:17

Chod za niekym co ma origo BMW diag, a neries hluposti... ABS jednotka urcite nie je zla.
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: ABS problem

Štvrtok, 12. Marca 2020, 07:10

V 95% je chybný snímač počtu otáčok kolesa a najčastejšie to bývajú zadné. Samozrejme nikto nechce kupovať všetky 4 a vymeniť ich, preto potrebuješ diagnostiku. Ale... 100 x píšem a ... zbytočne , dajte tu posledných 7 čísel VIN nech vieme čo je to za strojovňu. Staršie typy ( Pred r.v. 1999 alebo tie ktoré majú obidva OBD zásuvky ) sa načítavajú cez OBD I v motorovom priestore a nie cez OBD II pod palubnou doskou. Okrem iného ak si to nerobíš sám zbytočne sa pýtaš lebo študovať by mal ten ktorý sa v tom bude vŕtať.
 
tibunkto
Príspevky: 38
Registrovaný: 2.10.2019
Auto: e65 n62 e46 n43
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: ABS problem

Streda, 12. Januára 2022, 21:01

Čaute hľadám niekoho kto ma diagnostiku na BMW, svieti mi ABS a protismyk, originál Delphi nenacita ABS jednotku, ďakujem PEZINOK SENEC BA
E46 318i

Bolo to Čerpadlom na RJ ASC
Naposledy upravil/-a tibunkto v Piatok, 11. Februára 2022, 08:30, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: ABS problem

Štvrtok, 13. Januára 2022, 10:19

MA

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných