... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
1cawo1
Autor témy
Príspevky: 32
Registrovaný: 27.1.2017
Auto: BMW X6 E71 3.0XD
Kraj: Trenčiansky

Dpf filter, skrtiaca klapka

Sobota, 25. Januára 2020, 07:37

Ahojte. Mam X6 E 61, 3.0 xd 173 kW - 186 000 km. Vyhadzuje mi na monitore dpf filter. Na diagnostike ukazalo, ze okrem toho je zla skrtiaca klapka a zhavice. Myslite, ze ta klapka ma suvis s dpf filtrom? Chyba klapky sa vraj neda vymazat. Druha otazka : Je nutne ju vymenit, alebo staci vycistit? Diky za rady
 
PetoK
Príspevky: 9685
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Dpf filter, skrtiaca klapka

Sobota, 25. Januára 2020, 08:17

Netreba riešiť nič, ved je to drahe... staci to nechať tak a pripraviť si potom 2000e na nový DPF.
 
1cawo1
Autor témy
Príspevky: 32
Registrovaný: 27.1.2017
Auto: BMW X6 E71 3.0XD
Kraj: Trenčiansky

Re: Dpf filter, skrtiaca klapka

Sobota, 25. Januára 2020, 08:27

Preco tolko ironie? Ako si vycital z prispevku, ze to chcem nechat tak? Tvoj prispevok = vypovedna hodnota 0.
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1040
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: Dpf filter, skrtiaca klapka

Sobota, 25. Januára 2020, 09:03

Najlepšie by bolo, kebyže sem das vypis z tej diagnostiky, tzn. ake presne chybove kody, kolko zhavicov ukazuje vadnych, atd. Bola to original BMW diagnostika?
Vo všeobecnosti plati, ze ano, ma to na filter vplyv a treba to vyriesit.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
1cawo1
Autor témy
Príspevky: 32
Registrovaný: 27.1.2017
Auto: BMW X6 E71 3.0XD
Kraj: Trenčiansky

Re: Dpf filter, skrtiaca klapka

Sobota, 25. Januára 2020, 09:07

Ano, cez tyzden to idem menit. Ja som bol zvedavy len na nazor.. Dik
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Dpf filter, skrtiaca klapka

Sobota, 25. Januára 2020, 09:09

Klapka musi byt funkcna (tj. Bez chyby) zhavice podla verzie softu (cize treba tiez)
Edit: ja by som to na tvojom mieste menil uz teraz prinajhorsom auto nenastartoval iba na cestu do servisu... Inak vyssie spominanych 2000 alebo dpf off kazdy ako ľúbi
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1040
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: Dpf filter, skrtiaca klapka

Sobota, 25. Januára 2020, 09:15

Tak vymen vsetky zhavice + jednotku zhavenia (original alebo Beru) + sk. klapku. Vymazat chyby. Filter potom prebehnut na servisnej regeneracii.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
1cawo1
Autor témy
Príspevky: 32
Registrovaný: 27.1.2017
Auto: BMW X6 E71 3.0XD
Kraj: Trenčiansky

Re: Dpf filter, skrtiaca klapka

Sobota, 25. Januára 2020, 09:57

Vraj vynutenie regeneracie nie je dobre.. Co je na tom pravdy prosim? Ak ju servisak vyvola, aky je postup s autom? Ako d lho na akych otackach mam ist?
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12237
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Dpf filter, skrtiaca klapka

Sobota, 25. Januára 2020, 13:09

Moze ju vyvolavat jak duchov,treba najprv opravit veci ktore maju vplyv na regeneraciu...Keby si si davnejsie vsimol ze ti autom zatrasie ked ho vypinas,tak by si dosiel na to ze nieco nieje ok.Potom by si predisiel aj hlaske o dpf... Ak nefunguje klapka,vypina regeneraciu....Servisnu mozes urobit ak bude vsetko ok a spetny tlak nebude moc vysoky,potom by sa mohol zotavit dpf,v opacnom pripade ho viac pripchas este....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
1cawo1
Autor témy
Príspevky: 32
Registrovaný: 27.1.2017
Auto: BMW X6 E71 3.0XD
Kraj: Trenčiansky

Re: Dpf filter, skrtiaca klapka

Sobota, 25. Januára 2020, 13:14

Ahoj. Ja som to auto teraz kupil tak to riesim a nevyznam sa detailne v motoroch. Preto pisem na forum. Vobec mi nejde o to, aby som nic nekupil a nevymenil, ale ide mi o radu co treba vymenit a co nie aby som to mohol skonfrontovat s mechanikom a jednoducho sa zaujimam. Mechanik tiez povedal, ze ma klapka na to vplyv. Vsimol som si, ze autom zatriaslo, teda to je tou skrtiacou.. Ked sa vymenia zhavice a ta klapka, mozeme vyvolat prosim tu regeneraciu? Treba este nieco prosim aby to bolo v poriadku? Z vyfuku nedymi, ani su tam neni vobec sadze. Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7479
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Dpf filter, skrtiaca klapka

Sobota, 25. Januára 2020, 13:23

vymen to, co bolo spomenute, regeneracia by sa mala spustit sama ak filter nie je zapchany totalne, ak ano, treba tomu pomoct, preto chod za mechanikom, co tie auta pozna a on ti vsetko povie... preco to vlastne riesis tu? neveris mu?
ked mi pride zakaznik a povie ze chce vymenit brzdy, vymenime... potom mi povie, ze mu to pri brzdeni stale trasie, tak mu poviem preco si mi nepovedal, ze tvoj problem je trasenie? brzdam nic nebolo, bola zla naprava...lenze on cital a jemu vsetci radili, ze ma "krive kotuce", takze svojou samodiagnostikou sa pripravil o par stovak no :)
 
1cawo1
Autor témy
Príspevky: 32
Registrovaný: 27.1.2017
Auto: BMW X6 E71 3.0XD
Kraj: Trenčiansky

Re: Dpf filter, skrtiaca klapka

Sobota, 25. Januára 2020, 13:27

Neviem co tu vsetci utocite. Mechanikovi verim, pisem, ze sa zaujimam. A co mechanik, to iny nazor. Neviem, ked chcem pomoct poradit poradim, ked nie nevypisujem somariny a vycitky..
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7479
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Dpf filter, skrtiaca klapka

Sobota, 25. Januára 2020, 13:43

1cawo1 napísal:
Neviem co tu vsetci utocite. Mechanikovi verim, pisem, ze sa zaujimam. A co mechanik, to iny nazor. Neviem, ked chcem pomoct poradit poradim, ked nie nevypisujem somariny a vycitky..
praveze chcem ti usetrit :)
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12237
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Dpf filter, skrtiaca klapka

Sobota, 25. Januára 2020, 14:46

Nenapisal som to dost jasne? Ak nebube vysoky mozes,ak bude vysoky tak nie...Skotroluj si teplotu motora-teda mechanik...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6543
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Dpf filter, skrtiaca klapka

Sobota, 25. Januára 2020, 17:53

Ta klapka ma dve funkcie - ako nahrada podtlakom ovladanych ulozeni motora, hlavne pri vypinani motora sa uzavrie aby mal "kultivovane zdochnutie" a po zastaveni sa zasa otvori naplno. Ak je odpojena alebo nefunkcna, celym autom pri vypnuti motora riadne zakmase.... A druha funkcia, este dolezitejsia je kvoli DPF filtru a jeho regeneracii. Bez nej regeneracia neni mozna a ani ju nespustis vynutenim, pretoze prave ta klapka zabezpecuje zvysenie teploty vyfukovych plynov co je potrebne pre regeneraciu.

Heslo "co mechanik, to iny nazor" nie je v poriadku. Nazor mozu mat na politiku, vierovyznanie, umenie a podobne veci, ale co sa tyka motorov, tam to nie je o nazoroch, lebo tam platia len hole fakty.... :wink:

Potom ked budes mat tieto veci v poriadku, mozes spustit vynutenu regeneraciu. Je nato testovaci plan v diagnostike, a tam ti program presne napise, co mas robit a ako mas jazdit. Takze tam je zasa nazor mechanika nepodstatny.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní