... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
MADJOE
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 23.10.2019
Auto: BMW E46 2.0 I 110kW
Kraj: Nitriansky

M52B20 E46 Váha vzduchu

Sobota, 18. Januára 2020, 09:45

Zdravím Vás, chcem sa opýtať odborníkov, keď už aj z vlastnej skúsenosti niekoho.

V aute mi robila problém váha vzduchu, hrozne veľa chybový kódov a pod.

Po tom čo sa na aute už nedalo jazdiť ( z pracovnej cesty z CZ tak som len tak na diaľnici odpojil váhu vzduchu a auto šlape ako hodinky, teda s tým že mi na diag. vyhadzuje len 1 chybu a to je že je odpojená, veď hej, dáva zmysel keď som ju zámerne odpojil.

Mal som v pláne kúpiť novú, kvalitnú, nie číny za 20€.
Len, niekde na fóre som videl že niekto mal podobný problém a vyriešil ho nejakou diódou namiesto snímača váhy vzduchu, alebo nejak tak to bolo, už si nepamätám.
Vedel by mi niekto objasniť ako to ten dotyčný mal? Aký je postup na to alebo aké problémy môžu nastať pokiaľ je tá váha len tak "odpojená".
Seriózne sa pýtam, nie som žiadny domáci kutil čo je lakomý dať do auta peniaze ak je to treba, len táto téma ma ešte aj zaujala. :)
Dík chalani za odpovede, zatiaľ sa s nákupom váhy zdržím.
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: M52B20 E46 Váha vzduchu

Sobota, 18. Januára 2020, 10:45

Kup vahu, a neries hluposti. Merac hmotnosti vzduchu je dolezity pre spravnu pripravu zmesi.
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: M52B20 E46 Váha vzduchu

Sobota, 18. Januára 2020, 18:15

Popíš stav " nedalo sa jazdiť " možno to vôbec nemusí byť váhou vzduchu. Teraz ideš v režime vypočítanej bohatosti zmesi ktorá sa nemení podľa záťaže motora. No a dôsledok bude ten, že zanesieš katalyzátor. Takže tá úspora sa ti môže predražiť alebo po naložení novej váhy ti pribudnú iné problémy. Nechcem byť prorok, možno ti to zdochýnalo a nedržalo voľnobeh, prípadne držalo vysoké otáčky - lebo voľnobežný ventil ? Nedá sa odpovedať na nevyslovenú otázku bez popísania problému. Ale pokiaľ je pointa jazdiť bez váhy - tak nerobíš dobre.
Čo tak nahodiť dobrú váhu z iného auta - a čeknúť si to ?
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: M52B20 E46 Váha vzduchu

Sobota, 18. Januára 2020, 18:16

Najskor poriadnu diag a niekomu kto sa rozumie!
 
MADJOE
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 23.10.2019
Auto: BMW E46 2.0 I 110kW
Kraj: Nitriansky

Re: M52B20 E46 Váha vzduchu

Nedeľa, 19. Januára 2020, 11:09

Tak takto, problémy čo to robilo.
Pri väčšom zosliapnuti plynu, poprípade na podlahu, auto začalo skákať /trhať, nemalo ťah až nakoniec ako keby išlo len na 5 valcov. Hrmotalo a absolútne nemalo výkon. Po vypnutí motora a následnom zapnutí t všetko fungovalo až do chvíle keď som znova nepridal prudšie.
Pravdaže, váhu som tam hodil doma od kamaráta druhú a auto fungovalo. Takže problém je vo váhe vzduchu. Ale ako som spomínal na diaľnici som ju musel odpojiť lebo už sa to nedalo na tom ísť. A hlavne nie na diaľnici vypínať /zapínať motor.
Váha je už objednaná.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: M52B20 E46 Váha vzduchu

Pondelok, 20. Januára 2020, 14:21

Zase sockovlakno, miesto kúpenia vahy akesi diody co je mimochodom "riesenie" na staré diesle, potom odpajanie, nejake skumanie ako s tym chodit bez a nakoniec kupa a auto funguje. :D Classic

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných