... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 7. Januára 2020, 22:51

Ak vobec telefon pride, a nebude to len nejaky dummy model :D tak jak mne dosli pred 15timi rokmi z ciny 32GB usbcka
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 7. Januára 2020, 23:26

mozno by toho dummy modelu dali lepsi procak ako sd710. akoze ten telefon nevyzera zle - ako prototyp, omnoho lepsi dizajn ako fold, pretoze co ti da ten fold? da ti obojrucny divajs, ktory je prilis maly pre obe ruky, s padnutym obocim namiesto notchu len koli pridrbanym kameram, akoze je ich tam 6, ale na ker...
ale zabili to tym cipsetom a zabili to proste cenou. Displej im vyraba BOE, ktora ho dodava aj pre huawei, a prave ten displej je podla spekulacii pricina zdrzania, tak ako aj huawei matex bol zdrzany o pol roka, a jeho dodavky stale nie su nijako objemne, ale to nie je ani zaujem o ne, kedze pri tej cene si kazdy kupi radsej zlaty iphone, zakladny macbook a este mu mozno vyjde aj na starsiu generaciu apple watch pre ultimate street cred.
A ten displej nebude lacny, a pravdepodobne este drahsi ako od samsungu, lenze samsung ho nikomu minimalne dalsi rok nepreda.
nejaky lenovo/moto exec povedal, ze museli pouzit 710 koli thermal performance, ale neviem no, aj 730 sa dokaze ohriat ako kontaktny gril ked mu trosku podkuris LTE downloadom pri obycajnom browsovani redditu, ovela lepsia by bola podtaktovana 855. Zahriat 855 vyzaduje uz ozaj nalozit tomu na podlahu.
mam sd660 aj 665, co su relativne podobne cipy ako 710 a to je proste midrange s odretymi usami.
a takisto battery life by bol lepsi s 855, 855 ma hmp, ktora mu umoznuje ist aj na jedno jadro, cely chip je mensi, a dokazal by s touy baterkou fungovat ovela lepsie, vyrazne dlhsie, obzvlast v nejakom power efficient mode. to mi proste hlava nabere, ze do toho telefonu nedali 855ku.
Cele to vyjadrenie motoroly, ze demand je tak vysoky, ze odlozia spustenie predaja je tiez taky..nezvycajny, aky benefit ma zdrzat predaj uz vyrobenych kusov? aby si to ludia, co to maju na preorder rozmysleli? oficialne moto povedala, ze doda prve kusy vo stvrtok, 9.1., tak uvidime.
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 8. Januára 2020, 01:17

to sa len ///Marketingove oddelenie snazilo zachranit, tez nechapem aky relevantny zmysel ma tvrdit, ze kvoli narastu predobjednavok posunieme launch na neskor. V 90% pripadoch ked to takto prezentovali za tym bolo nieco neodladene, co museli na zariadeni rychlo bastlit aby to mohlo ako tak pouzitelne vyjst von.
ja by som si praveze skor vedel predstavit pouzivat nejaky Fold alebo teda este skor ten Huawei. Lezne v zlozenom stave by to nemohla byt tlsta picovina, a za tu cenu si nakupim viac zariadeni, telefon do vacku a tablet do kapsy a nemusim robit kokocke kompromisy.
ano 710 je jebot, hriat to bude tak ci tak ked tomu podkuris. Ale co narobis, pre mna su to nedorobky, kym s takym niecim neprijde Apple, alebo Samsung/Huawei s 2-3.generaciou, tak to bude len drahy prototyp.

Inak hajzli cinski asi prestali oficialne predavat ntb Huawei Matebook X Pro, hlavne teda druhu reviziu neviem na Svk najst. Malo to najlepsi displej co som kedy v ntb videl, pomer 3:2 bol uplna topka :( vcul vsetko 16:9 tragedie, ja bych ty widescreeny zakazal
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 8. Januára 2020, 07:30

tiež nechápem ten procesor, našťastie pre mňa nie som až tak náročný užívateľ, že by som pálil najnovšie hry apod, skôr bežné používanie. Samsung som mal v ruke už dávnejšie / robím im firemného lekára.../ je to na mňa obrovské a ani nie moc pekné. Ohľadom motoroly, ešte som nenašiel info, kedy to teda začnú predávať po tom zdržaní, snáď nebudú meškať, ako fold, to by som už potom radšej mohol počkať na ten fold2
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 8. Januára 2020, 09:07

ja som kedysi mal tu nokiu 9xxx seriu , communicator ci ako to volali, a mne nejak nerobil problem mat taky hruby parek, akurat ze ten fold je asi vacsi. ja som ale viac ako sklapacku cakal rolovatelny displej od samsungu, protoyp aj ked s malym rozlisenim ukazali uz pred 5 rokmi, a ja som cakal, ze prave to bude ich prvy flex telefon, ze na cievke navinuty displej, ktory vysunies ako roletu, telefon tvar valca, na ktorom funguje len 2 palcovy pasik na prijimanie hovorov/citanie prichodzich sprav, a ked vyrolujes displej tak to sluzi ako pohodlny drziak. technicky je to jednoduchsie rolovat displej ako ho lamat napoly, ale odolnost je asi nasobne horsia ako pri sklapacke.
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 8. Januára 2020, 09:34

Mne práveže záleží na tej veľkosti, teda čím menší tým lepšie. A toto mi pripadá zatiaľ najlepšie riešenie, telefón vo vrecku malý a dá sa otvoriť na normálnu veľkosť. Ten výkon - neviem... teraz mám S8 a stačí v pohode, tak snáď to nebude o mnoho horšie...
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 9. Januára 2020, 00:57

tento displej tiez dodava ten isty vyrobca, https://www.youtube.com/watch?v=R-4tQbdjMHs
ked to bude stat max 1000 pojdem pre to pondele, dufam o 2 roky to bude realne.
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 9. Januára 2020, 01:23

tijebee, zlomit to napolku a spodnu cast prekryt krytom s klavesnicou :D :D :D productivity boost 9000
Obrázok
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 9. Januára 2020, 08:55

to aj mne dekel odstrelilo , nieco podobne ako ked samsung na s8 a s9 predaval fyzicku klavesnicu, co zakryje pol displeja, ala blackberry.
 
BMW593
Príspevky: 90
Registrovaný: 25.5.2015
Auto: E63
Kraj: Trnavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 9. Januára 2020, 18:33

Čus borci.
V prvom rade veľmi dôležitá poznámka je že sa vôbec ale vôbec nevyznám ktorý MacBook je dobrý a ktorý nie, preto sa vás pýtam, chcem si kúpiť NTB len na jeden rok ( napísať na ňom diplomovku) a potom ho nechám mladšej sestre nech na tom pozerá turecké telenovely či čo to má za záľubu.
Moja podmienka je výdrž batérie a váha( čo najnižšia). Kúpim nejaký slušný MacBook do 400 ečka,ktorý mi na takúto ročnú funkciu poslúži?
Na bazoši som našiel "Apple Macbook Air 13,3 Mid-2013" či to má 128gb SSD alebo 256 je mi jedno,keďže bude využívaný hlavne na kancelárske použitie.
Je tento druh NTB správna voľba ? Tie Pro-čka sú už väčšie čo som pozeral,tak logicky asi aj ťažšie? Račej uprednostním niečo ľahšie,šikovnejšie menšie ako väčší displej.
Alebo to budú vydojené pičoviny čo vydržia hodinu na baterke? Mám sa račej pozerať po nejakých iných značkách?
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 9. Januára 2020, 19:02

jeb na vylagrovany macbook bez zaruky, odide ti cokolvek a opravu ti nacenia viac ako 400.
ked chces minut 400 eur, kup toto https://www.alza.sk/acer-aspire-5-pure-silver-kovovy-d5666663.htm
ma to dizajn ala macbook, acer ma jedny z najlepsich klavesnic na lacnych notebookoch, ma to ips displej s normalnym rozlisenim a nie slepe TNko, a baterka ta podrzi cely den, kym 400 eurovy macbook uz bude na baterke drzat tak max 2 hodiny, pokial to nedas vymenit.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 9. Januára 2020, 19:49

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 09:40, upravené celkom 1 krát.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 9. Januára 2020, 20:15

Nhaaale nevyzeras ako malomestsky bohac ked to rozlozis v auparku na lavice.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 9. Januára 2020, 21:20

na to uz dnes staci kupit fakeairpods za 30 ecka aby ti trcali tampony z ucha a ajfon na splatky k pausalu.

dnes mali zacat dodavky moto razr, ale je ticho. jedine nove info ze v Cine a inych azijskych trhoch bude spusteny predaj na konci q2/2020
a samsung udaje predal pol miliona foldov. no zozerem hajzlovu kefu ak to tak je.
ale CES zatial nic moc nepriniesol.
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Piatok, 10. Januára 2020, 03:27

boborjelotor napísal:
to aj mne dekel odstrelilo , nieco podobne ako ked samsung na s8 a s9 predaval fyzicku klavesnicu, co zakryje pol displeja, ala blackberry.
inak ked sme uz pri tom, na LG G8x co hovoris? Chvilu ma to aj zaujalo, ze ked zdvojnasobit displej tak takto, nema to sice ten futuristicky feel zlomeneho displeja a ta hrana medzi nimi je celkom vyrazna, cenovo to ale je uplne inde a praktickostou by to nemuselo az tak zaostavat.
Len zase som pri tom, ze naco by som kurva ten druhy displej vyuzil, na tom to u mna pada
Obrázok
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných