... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
smokeweedeveryday
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 19.10.2019
Kraj: Trnavský

E60 M54B30-chrastive zvuky z motora

Streda, 25. Decembra 2019, 21:31

Čaute :D dnes som si na mojom spolahivom voze všimol jeden novy neduh :D Predtym som občas počul klopkanie niekde z pod vodičovych dverí a tak som si myslel že to je dvojhmta ale dnes ked som sa doklane započuval do motoru tak som zistil že to ide z motoru...niekde zo spodnej časti viac z pravej strany :D Aspon tak s mi zda :D Keď ho naštartujem tak ide pekne tichučko dokonca aj ked je vonka zima,ale ako nahle sa zohreje tak tam začne volačko klepať :evil: Ale čo ma znepokojilo viac tak som dnes započul z motoru dake chrastive zvuky pri nizkych otáčkach :D Vraj možu odchadzat zdvihatka už? Na video to neni až tak moc dobre počut lebo som bol sam a nedoplo mi vtedy že možem pridavat aj na motore tak som kameroval od dverí :D Medzi sekundou medzi 5 až 8 sekundou ten zvuk počut najlepšie...a nezdá sa mi voláko aj chod motora 8-[ Budem rád za váš názor :D
Video chrapčavy zvuk z motora:https://www.youtube.com/watch?v=uhxLrCk-4mY
Video chod motora:https://www.youtube.com/watch?v=2XrGjmacUus
Video chod motora 2: snazil som sa zachytit to klepanie: https://www.youtube.com/watch?v=B7kXkGWz-jo
Ten zvuk z toho prveho videa je tazko zachytitelny ale medzi tou 5 a 8 sekundou ked uberiem plyn tak ho tam je trocha počut...našiel som na yt par videi ktorym to klepe rovnako zhruba ale hlasitejšie..prirovnal by som to zhruba ku tomuto len mne to nevydava až taky intenzivny zvuk https://www.youtube.com/watch?v=QYEX2vmMhMQ ....a všimol som si aj že ked idem na dvojke a rozbieham sa z volnobehu tak okolo tych 1000 ot min trocha zavibruje ručička otačkomeru ale tym som si nie isty.. všimol som si to iba raz :D Mohol by to byt taj povoleny kryt motoru?
 
smokeweedeveryday
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 19.10.2019
Kraj: Trnavský

Re: E60 M54B30-chrastive zvuky z motora

Štvrtok, 26. Decembra 2019, 15:59

Tu je podrobnejšie video
https://youtu.be/DBRxu_-LWHM
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: E60 M54B30-chrastive zvuky z motora

Piatok, 27. Decembra 2019, 14:43

Tak okrem strkotania to na funkciu vpliv nema. Ak to chces odstranit treba vymedzit vole a dat nove tesnenia vo VANOSe.
 
smokeweedeveryday
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 19.10.2019
Kraj: Trnavský

Re: E60 M54B30-chrastive zvuky z motora

Piatok, 27. Decembra 2019, 22:38

Diiky 8-[ no nič idem objednávať sadu :lol: ale je mi také čudné prečo to začne až keď sa ohreje motor :idea: keď je motor studený tak ide krásne ticho a mam pocit že ide aj tak lepšie za plynom v nízkych otáčkach no akonáhle sa zohreje tak sa začne aj to klepanie (nie vždy) a už ani tak nejde za plynom v nízkych otáčkach....myslíte že to môže sposobovat ten Vanos?
 
smokeweedeveryday
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 19.10.2019
Kraj: Trnavský

Re: E60 M54B30-chrastive zvuky z motora

Piatok, 27. Decembra 2019, 22:39

Zvuk vanosu počuť tiež až po zahriati, teda pri studenom motore som to ešte aspoň nezapocul 😁
 
Užívateľov profilový obrázok
aquadigio
Príspevky: 470
Registrovaný: 23.3.2014
Kraj: Nitriansky

Re: E60 M54B30-chrastive zvuky z motora

Pondelok, 30. Decembra 2019, 18:21

mam ten isty motor to strkotanie double vanos kolko mas natom km ,,?,?
 
smokeweedeveryday
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 19.10.2019
Kraj: Trnavský

Re: E60 M54B30-chrastive zvuky z motora

Utorok, 31. Decembra 2019, 15:25

Mam tam 234 tisíc nabehanych 😀 no neviem sa dočkať až bude ten Vanos pretesneny ja som hrozný puntickar co sa týka pazvukov v aute.... Stačí že zacujem dáke zvuky ba aj z interiéru a hneď nálada v p*ci 😂 a dnes som zapocul zase nový zvuk dáky 😂 taky suchavy zvuk s pomalou rýchlosťou ale až po zohriati ho počuť... A počuť ho viac z pravej strany auta... Myslíte že to môže byť dvojhmota?
 
Užívateľov profilový obrázok
aquadigio
Príspevky: 470
Registrovaný: 23.3.2014
Kraj: Nitriansky

Re: E60 M54B30-chrastive zvuky z motora

Štvrtok, 2. Januára 2020, 16:16

dvojhmota pochybujem mne chrastili na pravej strane tie plechy kde su zvody hore k bloku prišrobovane ,
 
Simonis
Príspevky: 106
Registrovaný: 27.10.2018
Kraj: Košický

Re: E60 M54B30-chrastive zvuky z motora

Piatok, 3. Januára 2020, 23:16

smokeweedeveryday chapem tvoje obavy :D som rovnaky puntickar preto sa rad pripojim k teme a mozno niekto bude vediet. Mam automat 3.0 diesel E60 FL (nabeh. 170tis.), a ked zaradim P a motor bezi na volnobehu, zvuk je normal, kultivovany, otacky pekne drzia,vibracie v kabine su v pohode, ked nasledne jemne zacnem pridavat plyn (stale mam zaradene P), pekne zdviha otacky ale presne na 1000 ot/min. zacitim pod sedadlom pol sekundove zavibrovanie (nic trhave, silne iba jemne) od zadu, ako keby nieco zoplo alebo otvorilo nejaku klapku alebo nieco a hned stupani otacok vyssie to zmizne, pri klesani to nie je citit, rozmyslam ci pri 1000 rpm nieco zopina alebo odkial moze pochadzat to mechanicke zavibrovanie pod sedadlom? este ma napadlo skusit to pri zaradenom N. Ked uz potom drzim stlaceny pedal a otacky okolo 1200-1500rpm a pomaly pridavam plyn pocitujem taktiez velmi jemne vibracie z podsedadla ktore pri nezoslapnutom plyne necitim- co moze byt logicke, lebo ich moze prenasat samotny motor pri zatazi len ma napadlo ci to nemoze byt nejaky silentblok vyfuku... rozmyslal som ci to nemoze byt zaciatok remenice ci kardanu ale tam su vibracie skor pri rozjazde alebo pri nizkych otackach pri jazde...
 
smokeweedeveryday
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 19.10.2019
Kraj: Trnavský

Re: E60 M54B30-chrastive zvuky z motora

Štvrtok, 9. Januára 2020, 10:40

Tak nakoniec som zistil ze to robí asi reťaz 😀Vanos ukazoval dobre hodnoty na diag
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E60 M54B30-chrastive zvuky z motora

Štvrtok, 9. Januára 2020, 18:42

Asi? Na M54??Kolko mas km 700-800tis?
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
smokeweedeveryday
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 19.10.2019
Kraj: Trnavský

Re: E60 M54B30-chrastive zvuky z motora

Štvrtok, 9. Januára 2020, 21:27

Tiež som voľáky zmätený 😂
 
smokeweedeveryday
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 19.10.2019
Kraj: Trnavský

Re: E60 M54B30-chrastive zvuky z motora

Piatok, 10. Januára 2020, 08:30

Tak akurát som si zakúpil to overenie vozidla a zistil som že na odometri je odchylka 50 tisíc km... Čiže auto by reálne malo mať 280 tisíc km... Ako je možné že tá reťaz má už tak skoro vôlu?čím to môže byť? Ak to je samozrejme ona ](*,). Na voľnobehu ju ale nepočuť 8-[.... Mne sa ten zvuk co mam podobá na Vanos skôr... Keď si pustím dáke video na yt „M54 Vanos rattle noise” tak im to robí identický zvuk 😀 Myslíte že to môže raptat Vanos aj napriek tomu že ukazuje dobre hodnoty na diag?
 
smokeweedeveryday
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 19.10.2019
Kraj: Trnavský

Re: E60 M54B30-chrastive zvuky z motora

Piatok, 10. Januára 2020, 08:31

Aj keď som počúval fonendoskopom tak mi to raptanie prišlo skôr ako keby ide z vanosu
 
smokeweedeveryday
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 19.10.2019
Kraj: Trnavský

Re: E60 M54B30-chrastive zvuky z motora

Piatok, 10. Januára 2020, 08:31

Alebo je tu niekto taky komu môžem preposlať to overenie vozidla a vyhodnotí mi to? 😂

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných