... všetko o BMW ...

obchodna sekcia
 
wilik
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 3.10.2017
Auto: BMW 640xD f13
Kraj: Prešovský

F13 v noci klesá zadná náprava

Sobota, 23. Novembra 2019, 14:33

Na 640xD - F13, 3/2016 facelift LCI, Mpaket, DDC-Comfort +Plus podvozok mi klesla zadná náprava, keď som nechal pár dní naložené auto. Nezdvihla sa ani pri jazde. Do normálu sa dostala až pri jazde s prázdnym kufrom. Teraz náprava klesne aj keď auto stojí 2-3 dni v garáži - po pár kilometroch sa zdvihne, hlavne keď poprepínam jazdné režimy comfort/sport.
V servise (po 20km jazdy) nič nenašli a ešte som vyzeral, že si to len namýšľam. Pritom som meral priestor medzi blatníkom a kolesom + keď je to dole tak aj pri pomalom prejazde retardéra tresne zadná náprava kov o kov.
Ďakujem za prípadnú radu
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: F13 v noci klesá zadná náprava

Pondelok, 23. Decembra 2019, 02:24

Netesny vzduchovy system. Bud jeden z mechov, alebo vzduchove hadicky k nim. Pise ti palubak aj nejaku chybu? Bude to velmi mala netesnost. ked to trva tak dlho kym to spadne.... Myslim ze bude dost zaujimave ju najst.... :?
 
wilik
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 3.10.2017
Auto: BMW 640xD f13
Kraj: Prešovský

Re: F13 v noci klesá zadná náprava

Pondelok, 23. Decembra 2019, 13:23

Presne toto som si myslel aj ja. Ale menší zádrhel je v tom, že F13 nemá mechy ))), iba elektronicky nastaviteľné tlmiče.
Zatiaľ som prišiel na to, že treba prepnúť na SPORT, dostať sa na 100km/h a keď podvozok stuhne, môžem prepnúť na COMFORT a už to chodí normálne. Zopakuje sa to iba pri väčšom zhupnutí zaťaženého auta alebo po parkovaní, potom stačí zopakovať prestavenie nastavenia a je to OK.
Pri X6 som mal podobný problém a tiež som si myslel, že sú to mechy. Nakoniec mi len auto, raz za čas preplo do transportného módu. Nič vážne, ale zmeniť som to musel iba v servise BMW. Teraz to už nie je také jednoduché
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: F13 v noci klesá zadná náprava

Štvrtok, 26. Decembra 2019, 18:57

V servise im to nevypisalo ziadnu chybu? Opytaj sa u nich na komplet preprogramovanie sw v aute, moze to byt softwarovy bug.....

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných