... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
ancypka
Autor témy
Príspevky: 50
Registrovaný: 21.8.2019
Kraj: Žilinský

Voskovanie/tepovanie svojpomocne

Pondelok, 23. Decembra 2019, 20:51

Ahojte klubáci.
Ak zakladám tému duplicitne, tak sa ospravedlňujem, no chcem mať čerstvé info... Rada by som si hneď po zime sama umyla a precízne navoskovala auto so všetkým čo k tomu patrí... Moje otázky sú:
1.) Aký zvoliť priestor?(interiér/exteriér/slnečno/polotieň/...)
2.) Je to dobrý nápad aplikovať vosk? Nevidno nejaké farebné nezrovnalosti, keď vyprchá?! Nefunguje to tak, že to už budem musieť aplikovať pravidelne kvôli vizuálu?
3.) Prípravky akej firmy sú top na tento svojpomocný účel?
4.) Aký zvoliť postup od piky? (umyť vapkou alebo handričkou...)
5.) Dá sa napucovať aj interiér s vami osvedčenými prípravkami? (plastové komponenty poprípade sklá a podlahy)
6.) Aký prípravok použiť na sedačku (nie je silno znečistená)... Ďakujem. Ak ma ma čo dodatočne napadne, dopíšem.
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 695
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Voskovanie/tepovanie svojpomocne

Pondelok, 23. Decembra 2019, 22:10

Ahoj,

1. Priestor zvoľ taký aký budeš mať aktuálne k dispozícii, hlavne aby sa Ti počas umývania napr. okolo auta neprášilo.
2. Je to dobrý nápad a pomôže to ochrániť lak, že by si videla po čase nejaké nezrovnalosti alebo niečo také toho sa neboj.
3. Toto je dosť individuálne, výrobcov je veľa máš a každému sedí niečo iné. Skús objednať podľa toho čo sa Ti bude pozdávať, koľko € chceš za jednotlivé prípravky dať, atď...
4.Umyť vapkou, dobre osušiť a potom navoskovať. Pred prvým voskovaním ale treba auto očisťiť ešte clay-om (je to taká plastelína alebo ako to nazvať)- po umytí treba celé auto tým prejsť a potom zasa opláchnuť. Pozri si videá ako s tým pracovať je toho hafo.
https://www.autostore.sk/tipy-a-triky/c ... laku-clay/
5. Na čistenie interiéru je toho tiež plno, pohľadaj a vyskúšaj.
6. Toto neviem, ja som svojpomocne nikde netepoval.

Keby som Ti mal poradiť značky tak mám veci od Dodo Juice, Autoglym, Poorboy´s a za mňa spokojnosť :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
ancypka
Autor témy
Príspevky: 50
Registrovaný: 21.8.2019
Kraj: Žilinský

Re: Voskovanie/tepovanie svojpomocne

Utorok, 24. Decembra 2019, 12:27

Zeky3 napísal:
Ahoj,

1. Priestor zvoľ taký aký budeš mať aktuálne k dispozícii, hlavne aby sa Ti počas umývania napr. okolo auta neprášilo.
2. Je to dobrý nápad a pomôže to ochrániť lak, že by si videla po čase nejaké nezrovnalosti alebo niečo také toho sa neboj.
3. Toto je dosť individuálne, výrobcov je veľa máš a každému sedí niečo iné. Skús objednať podľa toho čo sa Ti bude pozdávať, koľko € chceš za jednotlivé prípravky dať, atď...
4.Umyť vapkou, dobre osušiť a potom navoskovať. Pred prvým voskovaním ale treba auto očisťiť ešte clay-om (je to taká plastelína alebo ako to nazvať)- po umytí treba celé auto tým prejsť a potom zasa opláchnuť. Pozri si videá ako s tým pracovať je toho hafo.
https://www.autostore.sk/tipy-a-triky/c ... laku-clay/
5. Na čistenie interiéru je toho tiež plno, pohľadaj a vyskúšaj.
6. Toto neviem, ja som svojpomocne nikde netepoval.

Keby som Ti mal poradiť značky tak mám veci od Dodo Juice, Autoglym, Poorboy´s a za mňa spokojnosť :thumbup:
Ďakujem pekne za reakciu 😊
 
filipe46
Príspevky: 998
Registrovaný: 15.12.2015
Kraj: Žilinský

Re: Voskovanie/tepovanie svojpomocne

Utorok, 24. Decembra 2019, 13:09

1. Záleží podľa dostupných možností, ak sa vonka nepráší nič ti nebude padať na lak môžeš aj vonka. Tepovanie by som inak ako v lete nerobil ani s profi tepovačom nedostaneš všetkú vodu von.
2. Áno je to dobrý nápad. Rátaj že nič nieje večné. Samotný vosk ti vydrží na aute 4 mesiace ale musíš používať pH neutrálny šampón alebo ísť cestou keramiky ktorá vydrží 1-2 roky ale tá sa tiež udržiava.
3. Individuálne, produktov je nespočetne veľa každý má svoje všetko to je otázkou €
4. Predumyť napeňovačom spláchnuť a potom dvojvedrovym spôsobom ručne umyť. Následne chemická dekontaminácia.
Clayovanie- pozor keď použiješ tvrdú plastelínu tak narobíš do laku šmuhy omnoho lepšia voľba je Polyshave block, keď spadne jednoducho opláchneš a ideš ďalej, zatiaľ čo plastelina ide automaticky do koša. Pri clayovani netreba zabudnúť na lubrikáciu.
5. Všetko je to od budgetu máš sračku ktorou prebehneš cockpit a je to lesklé a o týždeň celé od prachu ale máš aj produkty po ktorom je povrch matný a po mesiaci bez prachu. Akú značku? Treba hľadať čo chceš, každý používa svoje...
6. Tepovanie, máš produkty ktoré pustia každý fľak ale aj cena je vyššia, čiže na koberce a jemne znečistené sedačky niečo lacnejšie a na škrvny použiť drahší prípravok vykefovať a následne prebehnúť tepovačom. Opäť aký produkt je len na tebe.
VW Golf R 2016 2.0TSI

Ex BMW 3er 2001 3.0d tour

Ex Audi A6 2013 3.0TDI
 
Užívateľov profilový obrázok
sysell
Príspevky: 491
Registrovaný: 15.3.2009
Auto: octa 1 AGR, F11 535
Kraj: Žilinský

Re: Voskovanie/tepovanie svojpomocne

Utorok, 24. Decembra 2019, 17:51

mas toho tony na internee alebo youtube.
V skrake, tien, umy samponom, kup saco na naletovu hrdu - umy tym, kup daco na odstranenie asfaltu z kasne umy tym. Ak chces plastelinuj, Daj vosk vylesti hotovo.

Ak chces mozes lestit, ak chces poriadne je to robota na cely den, potrebujes lesticku, kotuce, pasty - prplacka, nadres sa. Ak sa ti neche a chces setrit nemusis plastelinovat alebo odstanovat asfalt, ale aspon tu naletovu odstran.

Sedacku mozes tepovat strojnym tepovacom, ak nemas/neche sa ti kup sprej na "tepovanie" - treba pred tym vysat, potom nastriekat sprej suchat nechat vyschnut, nakoniec mozes znovu vysat.
Tepovnanie je urcite podstatne lespie.
Plasty - bud pripravok na ne alebo staci jar vo vode, nenechaj to samozrejme cele zaslizene zotri to, nakoniec daj daky osetrujuci pripravok.

Znacky podla rozpoctu, ale mam pocit ze drahe neznamena hned dobre, kludne zober dake zo "supermarketu" inak v tom utopis stovku ako nic.
 
filipe46
Príspevky: 998
Registrovaný: 15.12.2015
Kraj: Žilinský

Re: Voskovanie/tepovanie svojpomocne

Utorok, 24. Decembra 2019, 19:25

Sysell- ona to chce mať precízne, reláciu extrémny žgrloši najdeš inde. Čo jej odporúčaš turtle wax?
VW Golf R 2016 2.0TSI

Ex BMW 3er 2001 3.0d tour

Ex Audi A6 2013 3.0TDI
 
Užívateľov profilový obrázok
mathesss
Príspevky: 484
Registrovaný: 21.4.2008
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Voskovanie/tepovanie svojpomocne

Streda, 25. Decembra 2019, 10:04

Ja zacnem z inej strany... akej farby mas auto?
BMW F01 730xd
EX.:BMW E65 730d
EX.:BMW E39 528i
 
Užívateľov profilový obrázok
sysell
Príspevky: 491
Registrovaný: 15.3.2009
Auto: octa 1 AGR, F11 535
Kraj: Žilinský

Re: Voskovanie/tepovanie svojpomocne

Streda, 25. Decembra 2019, 13:28

filipe kazdy si pod pojmom precizne predstavuje nieco ine, ked sa pyta nato ci pouzit vosk, evidenne je uplny zaciatocnik a z toho som usudil, ze v jej ponati precizne neznamena 3 dnove cistenie auta. A keby aj turtle wax je co, vsobecne nepouzielna sracka?
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 695
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Voskovanie/tepovanie svojpomocne

Streda, 25. Decembra 2019, 13:53

Presne tak, podľa toho čo sa hore pýtala je jasné že sa tomu pravdepodobne len chce začať venovať, avšak chce to urobiť čo najlepšie.
V tomto prípade tu dávať prípravky za neviem aké sumy a riešiť tu celodenné čistenie, niekoľko vrstiev voskov, atď... je zatiaľ zbytočné.
Najprv nech sa naučí poriadne základné veci ako umytie, osušenie, očistenie, voskovanie a potom bude čas na viac detailov okolo toho.
Môže mať vosk aj za 100€ a načo jej to bude platné keď auto nebude na voskovanie poriadne pripravené?
BTW: Turtle Wax som mal práve tento rok šampón a v pohode :thumbup:
 
filipe46
Príspevky: 998
Registrovaný: 15.12.2015
Kraj: Žilinský

Re: Voskovanie/tepovanie svojpomocne

Streda, 25. Decembra 2019, 15:29

Napr. vosky fusso sú kvalitné a cena je okolo 35€ Ponúkajú ochranu 12 mesiacov čo je nereálne. Dajme tomu že reálne vydrží 4 mesiace.
Zatiaľ čo od turtle wax má cenovku okolo 10€? A reálna vydrž týždeň? Funkčná ochrana sa nedá porovnávať.
A teraz spočítaj si svoj čas ktorý tomu venuješ buď to budeš robiť každé 3 týždne s lacným voskom alebo raz za 4 mesiace s poriadnym. Podľa mňa sa tam nejak nedá ušetriť lebo aj čas niečo stojí.
Turtle wax alebo ostatné supermarketové trháky sú pre mňa ako amatéra ktorý chce mať pekné auto úplna strata času a financií.
Zeky mám aj urobené videá na porovnanie šampónov a ver tomu že to je slabota 😃
VW Golf R 2016 2.0TSI

Ex BMW 3er 2001 3.0d tour

Ex Audi A6 2013 3.0TDI
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 695
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Voskovanie/tepovanie svojpomocne

Streda, 25. Decembra 2019, 18:58

filipe46: nehádam sa, ja mám zatiaľ vyskúšaných len pár vecí takže nemôžem moc porovnávať.
BTW: poraď teda nejaké veci, či už šampón, vosk, niečo na interiér. Turtle wax sa už minul. Díky. :thumbup:
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Voskovanie/tepovanie svojpomocne

Streda, 25. Decembra 2019, 21:05

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 09:44, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
ancypka
Autor témy
Príspevky: 50
Registrovaný: 21.8.2019
Kraj: Žilinský

Re: Voskovanie/tepovanie svojpomocne

Štvrtok, 26. Decembra 2019, 11:32

mathesss napísal:
Ja zacnem z inej strany... akej farby mas auto?

Dobrýdeň. Farba auta je šedá metalíza...
 
Užívateľov profilový obrázok
mathesss
Príspevky: 484
Registrovaný: 21.4.2008
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Voskovanie/tepovanie svojpomocne

Štvrtok, 26. Decembra 2019, 17:08

ancypka napísal:
Dobrýdeň. Farba auta je šedá metalíza...
Beriem to tak ze si zaciatocnik, ktory chce pekny vysledok za rozumne peniaze, a zaroven predpokladam ze to budes robit rucne bez akejkolvek lesticky. Taktiez beriem do uvahy, ze si baba a nechces od driny pri tom aute nechat zivot - Kasli na vosk ale pouzi sealent.

Cize ja odporucam, pouzit:
1) Sampon - jedno aky ale PH neutral
2) Utierky z mikrovlakna
3) CarPro - TarX
4) CarPro - IronX
5) Autoglym - Ultra deep shine
6) Autoglym - Extra gloss protection

Auto umy, na mokre auto nastriekaj Tarx a cele auto prebehni mikrovlaknom, oplachni ho... nastriekaj na auto Ironx a cele auto prebehni mikrovlaknom, oplachni ho... auto cele dokladne rucne prelesti s ultra deep shinom... po zashnuti ho vylesti do lesku. Nasledne cele auto pouzi extra gloss protection a po zaschnuti vylesti do finalneho lesku. Myslim ze jednotlive produkty su cenovo dostupne, co sa kvality tyka, tak je to taka zlata stredna cesta a s vysledkom budes urcite spokojna...

Ku kazdemu produktu najdes aj video na youtube, aby si mala predstavu na co sluzi a aky vysledok dosiahnes
BMW F01 730xd
EX.:BMW E65 730d
EX.:BMW E39 528i
 
Užívateľov profilový obrázok
ancypka
Autor témy
Príspevky: 50
Registrovaný: 21.8.2019
Kraj: Žilinský

Re: Voskovanie/tepovanie svojpomocne

Sobota, 28. Decembra 2019, 19:33

mathesss napísal:
Beriem to tak ze si zaciatocnik, ktory chce pekny vysledok za rozumne peniaze, a zaroven predpokladam ze to budes robit rucne bez akejkolvek lesticky. Taktiez beriem do uvahy, ze si baba a nechces od driny pri tom aute nechat zivot - Kasli na vosk ale pouzi sealent.

Cize ja odporucam, pouzit:
1) Sampon - jedno aky ale PH neutral
2) Utierky z mikrovlakna
3) CarPro - TarX
4) CarPro - IronX
5) Autoglym - Ultra deep shine
6) Autoglym - Extra gloss protection

Auto umy, na mokre auto nastriekaj Tarx a cele auto prebehni mikrovlaknom, oplachni ho... nastriekaj na auto Ironx a cele auto prebehni mikrovlaknom, oplachni ho... auto cele dokladne rucne prelesti s ultra deep shinom... po zashnuti ho vylesti do lesku. Nasledne cele auto pouzi extra gloss protection a po zaschnuti vylesti do finalneho lesku. Myslim ze jednotlive produkty su cenovo dostupne, co sa kvality tyka, tak je to taka zlata stredna cesta a s vysledkom budes urcite spokojna...

Ku kazdemu produktu najdes aj video na youtube, aby si mala predstavu na co sluzi a aky vysledok dosiahnes
Jeeeeej, ďakujem veľmi pekne za príjemný a komplexný komentár, ktorý mi je veľkým prínosom. Určite všetko preskúmam a pozriem aj YouTube. Ešte raz veľká vďaka, pretože presne takúto radu som potrebovala ako soľ😊

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných